SAME VE JOHN DEERE BALYA BASARKEN SAME GERİDE KALIYOR :(((

Ynt: SAME VE JOHN DEERE BALYA BASARKEN SAME GERİDE KALIYOR :(((

traktorler arsında kac beygır fark va bı bılgım yok ama jdnın gecmesının teksebebı kuyruk mılının devrının dusuk olmsadır.bende same 75 var 540 devrı 2050 devırde bulurken 5615 jd 2400 devırde buluo bu yuzden same gerıde kalıo

Bence herşey farklı motorlar makinalar ;) burdan şunun söleye biliriz her şöförün bir yol gidişi wardır ;) bence jdciler boşuna dalga geçer gibi yapmışlar ama öteki aga tınlamamış ;)

dogancayırlı link=topic=26303.msg261567#msg261567 date=1268564783' Alıntı:
traktorler arsında kac beygır fark va bı bılgım yok ama jdnın gecmesının teksebebı kuyruk mılının devrının dusuk olmsadır.bende same 75 var 540 devrı 2050 devırde bulurken 5615 jd 2400 devırde buluo bu yuzden same gerıde kalıo

Arkadaşım Traktör Çevirmiyo Demiyoruz ki zaten. Kuyruk milinin devri dakkada 540 Standart olmalı zaten....

Bende Same Eksplorer II top 90 var. Aynı tarlaya 2 traktör girdim Tümosan 82/80 le... Ben önünde L çizdim. Başka bir tarlada yanımda 3060 lık Fergusson var Adam Benim Üstüme Tur attı...

Burada önemli olan Kuyruk mili Döndürme değil. Balya makinesinin sap yemesi. KAyışların kaçırmaması. Tırmıkların Tam olması Vs...

bence samede hızlı giderdi çünki makina yetiştiriyor ama soförü yavaş gidiyor jd ninki yüksek viteste ondan kaynaklandığı görüşündeyim ve sameden daha fazla toz çıkmasının sebebi nedir ki makinamı acaba :S

arkadaşlar birincisi 2 makinada eş değer değil bu bir gercek paksan Gallignaninin gold serisi tipinde olan toplayıcı genişliği 180 cm yabaları 3lü ve Tırmık milleri yıldız şeklinde 5lidir yani iyi sap yer ve haznede sap eğlendirmeden içeri yollar vede Videodaki gallignaniye göre dakikada 6-7 kere daha fazla piston vuruşu vardır ayrıca pistonuda bilyalıdır Gallignani 5190 ise 4lü tırmık miline sahip yabanın biri 3 lü diğeri 2 li 155 cm toplama genişliğine sahiptir pistonuda kızaklı olan bir makinadır Bu işin teorik açıklaması
İkincisi an kenarı çoğunlukla saplı olur galliganinin bağladığı namlu, John deerenin gittiği yer az saplı o yüzden hızlı gitmiş videoda ama genel olarak bakıldığında yinede sameden hızlı gider çünkü makinası 5190 ayarında değil 5690 ayarında iyi sap yiyen ve 5190a göre saatte daha fazla balya yapan bir makinadır....Bu iki videoda John Deereli paksanın sameye göre hızlı gitmesinin açıklamasıda budur Saygılar Emrah AKTAŞ....

MAKINANIN OZELLIGI ŞUSU BUSU HİKAYE PAKSANI KULLANAN BİLİR BENDE BALYACIYIM PAKSAN KULLANIYORUM GALİGNANİDE KULLANDIM AMA PAKSANDAN USTUNUNU HIZLISINI KALITELISINI GORMEDIM KI MAKINA YETISIREMIOLAR TRAKTÖR NE OLURSA OLSUN MAKINA DEVIRINI BULDUKTAN SONRA HER TURLU GIDER .....

çokta abartmayın bence sap çok az
balyalar çok seyrek düşüyor
25 dekardan 23 kiloluk 500 balya çıktı
buradaki balya sayısı bence yarısı bile deyil
busapta böyle gitmesi
abartlacakkadar deyil

coyote26 link=topic=26303.msg291979#msg291979 date=1282684334' Alıntı:
arkadaşlar birincisi 2 makinada eş değer değil bu bir gercek paksan Gallignaninin gold serisi tipinde olan toplayıcı genişliği 180 cm yabaları 3lü ve Tırmık milleri yıldız şeklinde 5lidir yani iyi sap yer ve haznede sap eğlendirmeden içeri yollar vede Videodaki gallignaniye göre dakikada 6-7 kere daha fazla piston vuruşu vardır ayrıca pistonuda bilyalıdır Gallignani 5190 ise 4lü tırmık miline sahip yabanın biri 3 lü diğeri 2 li 155 cm toplama genişliğine sahiptir pistonuda kızaklı olan bir makinadır Bu işin teorik açıklaması
İkincisi an kenarı çoğunlukla saplı olur galliganinin bağladığı namlu, John deerenin gittiği yer az saplı o yüzden hızlı gitmiş videoda ama genel olarak bakıldığında yinede sameden hızlı gider çünkü makinası 5190 ayarında değil 5690 ayarında iyi sap yiyen ve 5190a göre saatte daha fazla balya yapan bir makinadır....Bu iki videoda John Deereli paksanın sameye göre hızlı gitmesinin açıklamasıda budur Saygılar Emrah AKTAŞ....

çok doğru bir yorum. başka açıklaması yok.

traktörle alakası yok galigani kazanda 5 sıra bıçık var paksanda 4 sıra bıçak var 1 sırada söktüklerini düşünürsek bıçağı az olanın hızlı gitmesi gayet normal çünkü sapı kıymadan geçiriyor :)

Arkadaşlar same iki balya cıkarıyor johndeere 1 balya samenin sapı fazla makina yetiştirsinki hızlı gitsin güçle alakası yok... noo-*-s