SAME VE JOHN DEERE BALYA BASARKEN SAME GERİDE KALIYOR :(((

Ynt: SAME VE JOHN DEERE BALYA BASARKEN SAME GERİDE KALIYOR :(((

John deere iyi traktör ama balya işinde hızlı gitmek pek önemli bi unsur değil samenin hızlı gitmemesinin sebebi balya makinasının sapı yetiştirememesi olabilir mi?

bu yarışta şöför ün keyfi , sap , balya makınesı gıbı unsurlar etkılı olur ... bu vıdeo ıcın ... bıcerdover bırının ızıne az bırınınkıne cok sap bırakmıs olabılır... makıne kalıtesı de etkılı... şöför de aksiyonu ve kapışmayı sevmıyorsa eger bu yarısı sadece kendı kendıne yapmış olabılır vıdeoyu ceken:D

same 70 lik galiba ama jd kaç hp bilemedim.birde jd arkasındaki balye makinası biraz büyük gibi geldi.çünkü balye makinasının büyüğü daha verimli olur diye duydum.mesala paksan ın 5000 serisinden 7000 serisi daha çok balye atarmış saatte.

yaşadığım bir olayı anlatayım.benim yulaflı bir sap vardı(yulaf sapı makinaya dokunurmuş).hafifde yaştı.paketçi gece 24 te girmesine ve ciğ düşmüş olmasına rağmen yaptı.hayret ettim.70-56 ve paksan 7200 ile.paketçi makina büyük olduğu için traktöre koymuyor dedi.

tabi bu işin uzmanlarının da görüşlerini sormak lazım.

motorun gücü resimdeki farkı yapar.Kuyruk devrinin uygunluğu(bazı motorların beygiri yüksek te olsa
gerekli devri bulmadıkça 540 ı yakalamaz yani 90 beygirlik bir motor da 19-20 bin devir ister bazı ları
da 15-16 bin gazda 540 ı yakalar. bunlar benim gözlemlerim 768.640.2073,td95 ile çok değişik makinalar kullandım.Motorlardaki teknik detayları iyi bilen arkadaşlar daha iyi bir açıklama yapabilir.

gece hemde çiğde yulaf balyası yapan makina ya şikelidir yada sıfır makinadır bator(haşbay)bıçakları
keskindir.yine de vatandaş kelle koltukta yapmış bu işi.

bu adamlar buradan gittikten sonra söylentiler çıktı.dediler ki;paketçi traktör daha çok iş yapsın diye haşpayın arasından birere bıçak sökmüş..ben bu konulara biraz uzağım bir yanlış varsa düzeltin.

aslında bir sıra bıçak sökmezsen tam kuru sapa girdiğinde düzgün balya çıkmaz indirip bindirirken çoğu bozulur.İstifi düzgün olmaz büyük istifler bir iki hafta sonra yarılıp devrilir vs.Tavı fazla sapa girdiğinde de makina yemez

motorların önemi yok 70 hp lik her traktör balya basar
burda jd nin hızlı gitmesinin sebebi sadece makinanın büyüklüğünden kaynaklanıo
balyacı olarak görüşüm budur bendede samedeki makinadan var 5190

ergün41 link=topic=26303.msg258105#msg258105 date=1267569435' Alıntı:
motorların önemi yok 70 hp lik her traktör balya basar
burda jd nin hızlı gitmesinin sebebi sadece makinanın büyüklüğünden kaynaklanıo
balyacı olarak görüşüm budur bendede samedeki makinadan var 5190

Evet Balya makinesinde 70 hp demeyelim de 80 hp üztü diyelim buna ?

Balya makinasına gelince;

Paksan Ve galligani ? Biri yerli biri Avrupa makinedir.

Makine bakımından kaynaklı ( Tablosunda Tırmık eksikse Kayışlar gevşekse balatalar sıkı değilse) daha hızlı gidiyo olabilir. Burada Traktör güçlerinin uygun olması yeterlidir.

Dolayısıyla Same, John deere, Ford, Tümosan, NH gibi karşılaştırmaya bence Hiç gerek Yok.

Zaten Etik de bulmuyorum

Saygılar...

DoYrAnLı#2# link=topic=26303.msg258471#msg258471 date=1267717472' Alıntı:
Evet Balya makinesinde 70 hp demeyelim de 80 hp üztü diyelim buna ?

Balya makinasına gelince;

Paksan Ve galligani ? Biri yerli biri Avrupa makinedir.

Makine bakımından kaynaklı ( Tablosunda Tırmık eksikse Kayışlar gevşekse balatalar sıkı değilse) daha hızlı gidiyo olabilir. Burada Traktör güçlerinin uygun olması yeterlidir.

Dolayısıyla Same, John deere, Ford, Tümosan, NH gibi karşılaştırmaya bence Hiç gerek Yok.

Zaten Etik de bulmuyorum

Saygılar...
en az 70 hp lik demek istedim
ister 70 hp olsun isterse 80 yada 90
sonuçta hepsi balya yapar
ben 70 66 ve td 75 le balya yapıyorm
makinada büyüklükten kazanıo boğaz büyük olun ca fazla sap yiyo

arkadaslar bu traktörün aynısından bende var yani samenin ya 85 lik yada 100 lük 70 falan değil bunlar 2008 de türkiyeye geldi ve ilk alanlardan biride benim bu kadar yavas gideceğine inanmıyorum bendekide 85 lik kesinlikle ya balya makinasında bişeyler olabilir

mehmetali link=topic=26303.msg261129#msg261129 date=1268417531' Alıntı:
arkadaslar bu traktörün aynısından bende var yani samenin ya 85 lik yada 100 lük 70 falan değil bunlar 2008 de türkiyeye geldi ve ilk alanlardan biride benim bu kadar yavas gideceğine inanmıyorum bendekide 85 lik kesinlikle ya balya makinasında bişeyler olabilir
yaw ben omotorlara 70 lik demedim yanlış anlamayın
yani en az 70 hp lik her motor balye yapar bunu ifade etmek istedim hızda sadece makinadan kaynaklanıo
o jd deki makinada 70 56 da olsa jd den aşağı kalmaz yani motorun o kadar bi etkisi olmaz sizin anlicanız
saygılar