benim masseyde ısınma var aşırı sıcakta agır işteyken hareret yarıyı geçiyor

Ynt: benim masseyde ısınma var aşırı sıcakta agır işteyken hareret yarıyı geçiyor

Masseylerde sıcak havalarda ağır işlerde kullanınca bu ısınma sorunu oluyo kullananlardan duyduklarım bunlar.

Ynt: benim masseyde ısınma var aşırı sıcakta agır işteyken hareret yarıyı geçiyor

termostat da olabilir,gösterge ve müşürdde olabilir en kısa zmanda bir yetkiliye gösterirsen senin çıkarına olur

samsunbafra link=topic=26330.msg218837#msg218837 date=1254342216' Alıntı:
termostat da olabilir,gösterge ve müşürdde olabilir en kısa zmanda bir yetkiliye gösterirsen senin çıkarına olur
servisle coktan beri gorusuyorum servisin dedigi musürde ve termostatta birsey yoktur dedı ne kadar dogru ?bılemem radyotoru degısmek gerekıyor mus buyugunu takacaz dedi ...acaba dıyorum termostatı ve musüri degıssek baksak bır belkı onlardadır..ama en son radyotoru degıssek son care olarak ..bır de radyotorun onune fan taktırsam dıyorumn bunuda denemek ıstıyorumm

Ynt: benim masseyde ısınma var aşırı sıcakta agır işteyken hareret yarıyı geçiyo

eger gectıkten sonra bellı bı yerde duruyosa sorun yok dıye bılıyorum ama hararet cıkıncada gostergenın resmını cekıp gostersen daha faydalı olurdu hemde uyelerımız bılgı sahıbı olurdu bızdede oluyo gostergenın o kırmızı cıgıye gelınce ordan fazla gıtmıyo

a-termostat bozulmuştur.motor ısınınca açılmıyordur.yada geç açılıyordur.
b- V kayışı çok gevşemiştir.devirdaim ve pervane olması gerkenden daha yavaş dönmektedir.
c-devirdaim bir arızadan dolayı su devrini çok yavaş yapmaktadır.
d-bir yerlerde delik vardır.sistemdeki su azalmaktadır.(karteldeki yağ miktarınının artıp artmadığını ve kalitesi sık sık kontrol et.)
e-radyötürün petekleri dolmuştur.şişlenecektir.yada biçerdöverlerde kullanılan tipte bir radyötör peteği takacaksın.çorum radyötörü derler.
F-silindir kapak contası değişecektir.
h-hava filtresi pislikle dolmuş ve yağ seviyesi yükselmiştir.motora yeterli hava gitmemektedir.motor ısınır.
ı-egzos kurumla dolmuş olabilir.traktör çekmez ve haddinden fazla yüke girerer hararet yapar.(genelde kalitesiz mazottan olur.)
i-traktörün göstergesi hararet yaptığını gösterdiğinde traktörden sana doğru sıcak hava geldiğini hissediyormusun.o anda stop ettiğinde fokur fokur su kaynama sesi geliyormu.eğer bunlar olmuyorsa gösterge seni aldatıyor olabilir.(bu denemeden hemen sonra traktörü çalıştır yoksa sekman kaynata bilir.)

ali_kockaya link=topic=26330.msg218947#msg218947 date=1254416369' Alıntı:
a-termostat bozulmuştur.motor ısınınca açılmıyordur.yada geç açılıyordur.
b- V kayışı çok gevşemiştir.devirdaim ve pervane olması gerkenden daha yavaş dönmektedir.
c-devirdaim bir arızadan dolayı su devrini çok yavaş yapmaktadır.
d-bir yerlerde delik vardır.sistemdeki su azalmaktadır.(karteldeki yağ miktarınının artıp artmadığını ve kalitesi sık sık kontrol et.)
e-radyötürün petekleri dolmuştur.şişlenecektir.yada biçerdöverlerde kullanılan tipte bir radyötör peteği takacaksın.çorum radyötörü derler.
F-silindir kapak contası değişecektir.
h-hava filtresi pislikle dolmuş ve yağ seviyesi yükselmiştir.motora yeterli hava gitmemektedir.motor ısınır.
ı-egzos kurumla dolmuş olabilir.traktör çekmez ve haddinden fazla yüke girerer hararet yapar.(genelde kalitesiz mazottan olur.)
i-traktörün göstergesi hararet yaptığını gösterdiğinde traktörden sana doğru sıcak hava geldiğini hissediyormusun.o anda stop ettiğinde fokur fokur su kaynama sesi geliyormu.eğer bunlar olmuyorsa gösterge seni aldatıyor olabilir.(bu denemeden hemen sonra traktörü çalıştır yoksa sekman kaynata bilir.)
şu fokyur fokur sese gerenk yok istop etmesii ii deil bnm 640 ta arada yapıo uzun yolda böle çok sıkıştırdınmı hararet kırmızıya gelincee başlıo tahliyeden su atmaya yani su kaynatıo masseylerde yokmu tahliye borusu?