ALMANYADAN İKİNCİ EL TRAKTÖR ALIMI

Ynt: ALMANYADAN İKİNCİ EL TRAKTÖR ALIMI

fukara link=topic=26398.msg219167#msg219167 date=1254498887' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.internette gördüm .Bir firma ( www.aydicorps.com) almanyadan her türlü ikinci el tarımsal makina getirebilecegini yazıyor.
Bu şekilde traktör almak ne
kadar dogru olur.
buna benzer bi konu daha öncede açılmıştı sanırım ama bence getiren şirkete güven başta gleir ve gleen motor sonuçta ikinci el biz endi komşumuzdan memleketlimizen motor alırken bin defa duşunuyoruz ordan gelene artık bilemem alan kişiye bağlı ;)

gumrukte 6 ay traktoru bekletip essek yukuyle gumrukleme parasi yatirdiktan sonra yine essek yukuyle para harcayip alim satim yaptiktan sonra degil almanyadan amerikadan bile getirirsin ama ilk soracaklari soru su memlekette traktormu kalmadi

arkadaslar haklısınızda bende mf 188 fransa ve almanya tipi diye geçiyor ara şanzmanlı powerli ve 4x4 bu tratörün hastasıyım türkiyede yok varsada hep yan sanayı parcaarla tamr edilmiş var hurda internetten baktım bakımlı çok guzelleri var almanyda hemde ucuz kee getirebılsem cçr-*-s

yurt dışından 2. el araba getirmek baya masraflıydı, gümrükte ödenen para ile burayla aynı fiyata geliyordu, ama şöyle bir durum var, sahibinden türkiyedeki çocuğuna miras kalırsa gümrüksüz geçiyordu, traktörde de öyle bir durum var mı bilemiyorum. eğer getirtmek kolaysa çok masraflı değilse bir çok kişi getirir.

SmhGwz link=topic=26398.msg219168#msg219168 date=1254499044' Alıntı:
buna benzer bi konu daha öncede açılmıştı sanırım ama bence getiren şirkete güven başta gleir ve gleen motor sonuçta ikinci el biz endi komşumuzdan memleketlimizen motor alırken bin defa duşunuyoruz ordan gelene artık bilemem alan kişiye bağlı ;)

bildigim kadarıyla çiftci aletleri ve traktör gıbı malzemler gumruksüz olarak gecıyor veyada cok az gumruk verıyorsunuz..yınede gumruk müdürlügünden bılgı almak gereklı...