steyr çift çekere karşı farkını ortaya koyuyor..

Ynt: steyr çift çekere karşı farkını ortaya koyuyor..

o motorun neresi çift çeker arka patinaj yaparken ön yapmıyor,zaten steyr çektiğinde diğeri bırakıyor patinaj etmiyor,bırakın bu oyunları o motoru çiftçekere alıp öyle yapın allah bilir o motoru sahibinden gizli kullandınız

çiftçi 58 kardeşim o traktör çift çeker olmasa ön tekerleri süs olsun diye öle takmazlar değilmi..yinede yorumuna saygı duyuyorum..altın çamura düşsede değerinden hiç bişey kaybetmez..istediğiniz kadar kötüleyebilirsiniz.

Güzel video arkadaşım, paylaşımın için teşekkür ederim. Açıkçası beklediğim sonuç bu değildi.

Küçücük Kioti, steyrla kedinin fareyle oynadığı gibi oynamış. Üstelik çiftçekere takmadan, o traktörün tek çekerde olduğu apaçık ortada. Hala steyrin çektiğini iddia eden arkadaşlar açıkçası kinaye mi yapıyorlar anlamadım. Kiotiyi bir de çiftçekere alsalar steyrin hali ne olurdu bilemiyorum.

ersanakyai link=topic=26399.msg219434#msg219434 date=1254592100' Alıntı:
Güzel video arkadaşım, paylaşımın için teşekkür ederim. Açıkçası beklediğim sonuç bu değildi.

Küçücük Kioti, steyrla kedinin fareyle oynadığı gibi oynamış. Üstelik çiftçekere takmadan, o traktörün tek çekerde olduğu apaçık ortada. Hala steyrin çektiğini iddia eden arkadaşlar açıkçası kinaye mi yapıyorlar anlamadım. Kiotiyi bir de çiftçekere alsalar steyrin hali ne olurdu bilemiyorum.
sana katılmıyorum.videonun ilk 50 saniyelik bölümünde kioti tek çekerde.daha sonra çift çekere takıyor.taktığı andan itibaren kioti hiçbirşey yapmayıp frene bassa bile steyr onu kımıldatamıyor...

Arka tekerlekler sürekli patinaj çekiyor ama önlerin hiç patinaj çektiğini göremedim. Frene bastğında da dikkat edersen arkalar bir miktar kayarken, önler geri geri dönüyor. Bence çiftçekere hiç takmadı.

ali_kockaya link=topic=26399.msg219469#msg219469 date=1254597750' Alıntı:
sana katılmıyorum.videonun ilk 50 saniyelik bölümünde kioti tek çekerde.daha sonra çift çekere takıyor.taktığı andan itibaren kioti hiçbirşey yapmayıp frene bassa bile steyr onu kımıldatamıyor...

Haklıymışsın, videoyu tekrar seyrettim, gerçekten 1. dakikadan itibaren çiftçekere almış kiotiyi, fren yapınca önler de kilitleniyor, ayrıca traktörün patinajı oldukça azalmış.

Saygılar.

ali_kockaya link=topic=26399.msg219469#msg219469 date=1254597750' Alıntı:

bizim köyde bu kiotinin aynından birtane var.güzel motor.4 silindirli perkins motoru var.55 hp.kabin full.ne ararsan var.4 çekere sağ tarafta bir düğme var.bastınmı elektrik kumandasıyla geçiyor.tabiki beğenmediğim yönleri de var.ön dingildeki şaft dikey bağlı değil.zikzak bağlı.traktör ağırlığı az.çok patinaj yapıyor.bizim köydeki döküm ağırlık yaptırdı.hidrolik kollarının kaldırma kapasitesi az.ilçede 7 li çizelge aldım.orada 70 lik bir erkuntta vinç takılıydı.remorka attık.köye gelince tesadüf kiotide vinç takılıydı.indirmek için çağardım.kioti kaldıramadı.bir iki santim kaldırınca kapakları açıp remorku altından çektim.

ersanakyai link=topic=26399.msg219434#msg219434 date=1254592100' Alıntı:

cidden öbürü yani kioti tek çekerde çift çekere takılı deil ayrıca dam çekip bırakıyo önce steyr başlamışken bile çekemiyo steyr gerçektende çift çekrde olsaymış steyrin hali harap..

1)steyr zannedersem 768
2)steyr defransiyeli kitlememiş tek teker çalışıyor
3)kiotide arkada kabin ağırlığı var
4)kioti traktörlerinin daha doğrusu asyadan gelen traktörlerin çoğunda 10-15cm lastik tırmak izi vardır.steyra bakarsak lastik tırnaklarının bitmek üzere olduğunu göreceksiniz.
5)steyr takviyeye takmamış.bir steyr kullanıcısı olarak anlayabiliyorum.
6)üzerindekilerin sahipleri olduğundan şüpheliyim.
7)steyr 8073 olsaydı vede üzerindeki şöför olsaydı.orada 70-75 bg motorla kapışırdı vede kendini bu videodaki gibide salmazdı.
saygılarımla

Ne kadar doğru şeyler yazmışsın helal olsun.................. çiftçekerle tek çeker takışacak ve STEYR alıp götürecek mantıklı bir laf edin.Çift çekerle takılması yanlış hadi takıldı STEYR ı öven arkadaşlar siz ne ye hizmetle STEYR alır götürürdü sürememiş 8073 olsaydı çekerdi diye yazıyorsunuz

abi biz şuna hizmet olarak o lafları söylüyoruz.STEYRın kapıştığı motor 55 bg STEYR 70 bg.bu motor tek çekerde STEYRın klasmanında değiil.