MF 265 S ve Bozkurt Mibzer...(buğday ekimi..)

Ynt: MF 265 S ve Bozkurt Mibzer...(buğday ekimi..)

eline emeğine sağlık nail abim çok güzel fotolar olmuş saolasın

bu arada ekim işinide aradan çıkardın abi bizim buradada 1-2 kişi ekmiş hadi allah bol verimli hasatınıda nasip etsin abi

paylaşım için teşekkürler

Bereketli olsun, Tarlanın ekilmiş hali oldukça güzel, iyi işçilik yapılmış tebrik ederim... Kütahya taraflarında iyi işçiliklere az rastlamıştım... Yanılıyor muyum?

Evet arkadaşlar ekim işine biraz erken başladık.. toprak yapısı biraz garip bizde .. yağış oldumu mibzer ekimi işkenceye dönüşüyor..
Bu konuda yorumlarını esirgemeyen herkese teşekkür ederim... İnşallah herkes için kolay bir ekim ayı olur.. Bu arada bu sene biraz dışarıda kaldı makina..birde bizim garaja kışın kar savurmuş.. Onun için biraz paslandı.. halledecez inşallah boya işini..:D

pamukçu link=topic=26524.msg220669#msg220669 date=1255026777' Alıntı:
Bereketli olsun, Tarlanın ekilmiş hali oldukça güzel, iyi işçilik yapılmış tebrik ederim... Kütahya taraflarında iyi işçiliklere az rastlamıştım... Yanılıyor muyum?
Şimdi kral farkı desem.. kızabilir bazı arkadaşlar.. Çiftçilik hile götürmediği için oldukça özen gösteriyoruz.. Evet yakın zaman kadar herkes kendisi hasat yaptığı için pek önemi yoktu.. artık biçerdöver li hasat başlayınca mecburiyet oldu..

nailyetek link=topic=26524.msg220681#msg220681 date=1255027414' Alıntı:
Şimdi kral farkı desem.. kızabilir bazı arkadaşlar.. Çiftçilik hile götürmediği için oldukça özen gösteriyoruz.. Evet yakın zaman kadar herkes kendisi hasat yaptığı için pek önemi yoktu.. artık biçerdöver li hasat başlayınca mecburiyet oldu..
Biçerdöverin her yönden getirisi olmuş yani, Kütahya da biçerdöverle tarım yapamayız arazilerimiz eğimli diyen arkadaşlarla oldukça sıkı münazaralara girişmiştik, Domaniçte bile birçok yer biçerdöverle biçilebilir diye ısrar etmiştim, bana görede baştan savma işçiliğin nedenlerinden biri hasatın geçmiş teknolojilerle yapılıyor olmasıydı...

pamukçu link=topic=26524.msg220692#msg220692 date=1255027968' Alıntı:
Biçerdöverin her yönden getirisi olmuş yani, Kütahya da biçerdöverle tarım yapamayız arazilerimiz eğimli diyen arkadaşlarla oldukça sıkı münazaralara girişmiştik, Domaniçte bile birçok yer biçerdöverle biçilebilir diye ısrar etmiştim, bana görede baştan savma işçiliğin nedenlerinden biri hasatın geçmiş teknolojilerle yapılıyor olmasıydı...
Evet.. bu konuda çok haklısın.. Şu an Domaniç te bi çok arkadaş biçerdöver aldı..Bizim buralarda biçerdöverin geç kalmasında 1. neden biçerci esnafında ki bazı hain kişiler oldu.. buraya çıkmaz, burdan dönmez... bu ekini biçmez...v.s. Ne zaman ki Balıkesir li ( Claas sahipleri özellikle) biçerci arkadaşlar bize gelmeye başladı.. işçilik ve fiyat konusunda da uygun olunca ... herkes kara düzen hasatı bıraktı.. hasatta değil ekimde özen göstermeye başladı..

+ rep benden sayın muhtar... Çok güzel tahlil etmişsiniz olayı... Biçerdöver konusunda öncülük ettiğinizide düşünüyorum... Farkındalığınız takdire şayan...