TL 100 A BİLGİSAYARI KULLANIMI..

MERHABA BENDE TL 100 A VAR. FAKAT EKRANINI VE BİLGİSAYARINI KULLANMAYI BİLMİYORUM.ŞEKİLLERİN NE ANLAMA GELDİĞİNİ VE İŞE YARADİĞİNİ DİJİTAL EKRANI KULLANMAYI BİLEN ARKADAŞLAR VARSA VEYA NEREDEN NASIL ÖĞRENEBİLİRİM YARDIMINIZI BEKLİYORUM. BU TRAKTÖRLERİN KİTAPÇIĞI FİLAN OLUYORMU VARSA NASIL TEMİN EDERİM .TEŞEKKÜRLER

Ynt: TL 100 A BİLGİSAYARI KULLANIMI..

Yetkili bir NH serivisine gidersen gerekli kullanım detaylarını veriyorlar. Bizim arkadaş ilk satın aldığı zaman serviste kullanmayı göstermişlerdi. Sende bir servise götürürsen. Detaylı öğrenebilirsin.

alipasalierkan link=topic=26573.msg221133#msg221133 date=1255198837' Alıntı:
Yetkili bir NH serivisine gidersen gerekli kullanım detaylarını veriyorlar. Bizim arkadaş ilk satın aldığı zaman serviste kullanmayı göstermişlerdi. Sende bir servise götürürsen. Detaylı öğrenebilirsin.
Ewed Gerkli Bi Servis Yetkisine Başvurrsanız Detaylı Bilgiyi Alabilirsiniz ;)

ben geçen benimkinin kitapçığını inceledim orda anlatılmış ekipman genişliği falan giriyosun alan ölçümü yapıyor kitapçık temin etmen gerek yada servis ama kitapçık daha garanti ;)

kangalli_84 link=topic=26573.msg221201#msg221201 date=1255211704' Alıntı:
O bilgisayarın özellikleri nedir onu da bi açıklarmısınız ?
şimdi yol bilgisayarına yakın iki adet kilometre ölçer var iki adet alan ölçümü var alet genişliği girince alan ölçümü yapıyo akü şarj değeri ayarlanıyormuş onu denemdim ama aktif olarak değer gösteriyo üst serilerde devir kontrolü ve hız sabitleme yapılabiliyo birde bu ileri geri mekik kolu kadansı yapılıyo yumuşatabiliyosun ama onu datadan yapıyo olabilirler yumuşatıp sertleştirme cart diye çekince yavaş geri geliyo gibi böööle yani gavur işte :D

kullanımı çok kolay, ama ilk önce servis veya daha önce kullanan biri ile yaparsan çok iyi olur,,kullanıcının yapacağı şeyler var yapmayacağı şeyler var,,,kullandığın aletin ölcüsünü metre olarak girersen işlediğin alanı ölçüyor, saatte ne kadar işlebileceğini gösteriyor, kullandığın lastiklere göre kalibrasyon yapabiliyor,lazerli patinaj takip taktırırsan patinajı önleyebiliyorsun,şarjjı ölcüyor, devir ayarlıyabiliyorsun,bakım saatini girip uyarı alabiliyorsun, pis mazotta uyarı alabiliyorsun,kuyruk mili deviri ayarlıyabiliyorsun ama bir türlü bende yapamadım,daha bir sürü şey var yani anlayacağın bir süre kurcalaman gerekiyor..Allah kolaylık versin..

geçen lerde servise sordum onlarda detaylı olarak bilmiyorlar.sizin anlayacağınız kesin bir sonuca ulaşamadım.kitapçıkta temin edemedim şimdilik böyle .kendim biraz denedim kurcaladım birşey olmadı .yani elde var sıfır.detaylı veya nasıl kullanıldığını bilen bir arkadaş varsa yardımını bekliyorum teşekkürler.

şimdi o zaman kısaca anlatiyim şimdi aşağıda iki ok bir ev ve giriş sembolü olan 4 lü ayar yapmaya yarıyo kontak açıkken soldaki dörtgen içinde sağa ok olan simgeli tuşa 3 saniye basılı tutuyosun ve ordan menülere girmek için tekrar giriş tuşuna basıyosun ekipman genişliğide burdan ayarlanıyo ....