ot ilacı

Ynt: ot ilacı

çünkü bişey ekicekse sonradan ot bitmesin diye!
bizde ayçiçek ekmedn önce ot ilacı atıp tırmıklarız daha sonra ekimi yaparız,
ama şimdi yeni ilaç çıkmış aydını ekiyorsn ondn sonra ilaç yapıyorsun! tırmıklamakta istemiyormuş?

ben de yarın ilaç atıcam kısmetse anız yerine çok ot ve kanyaşı vardı buğdayda üzerine amil ve kanyaşı ilacı karıştırıp aıcam 10 gün sonra kör tırmıkla otları tırmalayıp üçlülerle sürücem kısmetse de yarısına eylül başında yonca ekicem artık ya kısmet ölür ihşallah ilaçla otlar uyy-*s

kesanlı22 link=topic=26587.msg615147#msg615147 date=1342555642' Alıntı:
ben de yarın ilaç atıcam kısmetse anız yerine çok ot ve kanyaşı vardı buğdayda üzerine amil ve kanyaşı ilacı karıştırıp aıcam 10 gün sonra kör tırmıkla otları tırmalayıp üçlülerle sürücem kısmetse de yarısına eylül başında yonca ekicem artık ya kısmet ölür ihşallah ilaçla otlar uyy-*s

Keşanlı dostum,anız yerine amin ve kanyaşı ilacı atacağını söylüyorsun, demek ki geniş ve dar yapraklı yabancı otlara müdahale etmeyi düşünüyorsun. O iki çeşit ilacı karıştırıp da kullanmak yerine,yeşil olan herşeyi öldüren ve adına da yeşilöldüren de denilen ilaçlardan kullanman belki de daha etkili olabilir. Mesela, Raundop. :)

ok-*-s eyvallah sayın kıymetli abiciğim ben de baştan öyle niyetlendim ancak babam ziraat mühendisi ile görüşmüş bunu önermiş ben de atıcam hayırlısı artık ne var ne yok ölsün.... anlş-*s