mf lerde patinaj sorunu

Ynt: mf lerde patinaj sorunu

ali_kockaya link=topic=26635.msg221682#msg221682 date=1255451381' Alıntı:
hafif olduğu için.
ewt katılıyorm ama bu sorun neden sizce sadece tek çeker modellerinde war ?
bu soruyu bn cewplayaym çünkü arkası çok hafif bütün yükü öne wermişlr bnm arkadaşta 265s war adam 10 senedir kullanıo daha 3 sefer önü kalktını biliom diyordu!bnm 640 la bn her sabah ewin bayırını çıkarken kalkıodu ?

Sadece arkanın hafif olmasından değil.Bunda birazda teknik yorum yapmak lazım .hangisinin arka ağır sayarmısınız styer fiat vb.... MF nin özelliği bu öndeki motor güçllü arkaya ise motora göre biraz zayıf sıkıştığı zaman patinaj yaparak motoru ve şanzımanı ve diferansiyali rahatlatıyor.Bütün mesele bu.Patinaj yapan ve yapmayan traktörü aynı işte aynı çiftçi kullansın patinaj çeken ve çekmeyen traktör aynı süredemi rektefe isteyecek motor yenilecek.
Patinaj yapan kötü değildir.Arkaya 2 ağırlık attınmı katır gibi çeker. MF 285 in arkaya 200 kg ek ağırlık at patinajı keser sonra bak bakalım çekişe

• Beğen
Tepkiler: cengavergokhan

masseysuper90 link=topic=26635.msg221990#msg221990 date=1255608632' Alıntı:
Sadece arkanın hafif olmasından değil.Bunda birazda teknik yorum yapmak lazım .hangisinin arka ağır sayarmısınız styer fiat vb.... MF nin özelliği bu öndeki motor güçllü arkaya ise motora göre biraz zayıf sıkıştığı zaman patinaj yaparak motoru ve şanzımanı ve diferansiyali rahatlatıyor.Bütün mesele bu.Patinaj yapan ve yapmayan traktörü aynı işte aynı çiftçi kullansın patinaj çeken ve çekmeyen traktör aynı süredemi rektefe isteyecek motor yenilecek.
Patinaj yapan kötü değildir.Arkaya 2 ağırlık attınmı katır gibi çeker. MF 285 in arkaya 200 kg ek ağırlık at patinajı keser sonra bak bakalım çekişe
yokya fıatın arkası hafif diyenn aklını nabarm bn ?hiç kullandınmıki?steyrında fıat ında önü havada gider be!

Mf nin patinajını hep bizim bu hyundailer war H100 ler fln arkası boş oldumu bulsun bi çamur bulsun bi kum yer hemen oturur kalır Mf nın tek çekerleride öyle bence ;)

mf lerde her zaman patinaj olayı vardır.mf ler motorlarını koror.çok lastik atarsın ama 20 sene motor açtırmazsın.ağırlığı koydun muda yarın öbür gün çok zorladın mı arka dağıtırsın.

doganbey1 link=topic=26635.msg222008#msg222008 date=1255617952' Alıntı:
mf lerde her zaman patinaj olayı vardır.mf ler motorlarını koror.çok lastik atarsın ama 20 sene motor açtırmazsın.ağırlığı koydun muda yarın öbür gün çok zorladın mı arka dağıtırsın.
konuş kanki kim tutar seni :D:D:D

patinajın kime ne zararı var anlamadım.............Herhalde bunu yapan Mr Ferguson ve MR Harris ve gelişmesine yardımcı olan mühendisler birşey biliyorlardır.En köklü traktör üreticisi müşterilerinden gelen uyarıları ve şikeyetleri dikkate alarak bir şeyler yapıyordur.
Bence niye patinaj yapıyor yada yapmıyor tartışması hikaye
Patinaj yapıyor ama çiftçi ne massey harristen vazgeçebildi nede massey fergusondan

masseysuper90 link=topic=26635.msg223154#msg223154 date=1256041944' Alıntı:
patinajın kime ne zararı var anlamadım.............Herhalde bunu yapan Mr Ferguson ve MR Harris ve gelişmesine yardımcı olan mühendisler birşey biliyorlardır.En köklü traktör üreticisi müşterilerinden gelen uyarıları ve şikeyetleri dikkate alarak bir şeyler yapıyordur.
Bence niye patinaj yapıyor yada yapmıyor tartışması hikaye
Patinaj yapıyor ama çiftçi ne massey harristen vazgeçebildi nede massey fergusondan
patinaj yapmanın kimemi ne zararı war :D sen motorla nakliyemi çekion?çiftçilik yapmıon galba?

Hafifliğinin yanı sıra, aktarma organlarından olan ayna mahrutiden sonra CER dişli özelliğinin olmaması.Güç bir takim dişli (Cer) marifeti ile daha performanslı ve kullanışlı hale getirilebilir.Fıatlarda olduğu gibi.Hiç sorun çıkmaz patinaşsız söker alır.Pancar tarlalarında ;Bu yüzden römorkun okunu çok koparmışızdır.

pehlivan çeki yaprarken demi?bende bi seferinde 265 le çifte gittim gitmez olaydım en başta tarlaya varana kadar kabinin içinde kafam şişti sonra çifte bi başladm uln önüne bi taş gelio tekerin başlıo motor patiye : motor bozulmasından çok patinaj yapmasına sinir olyrm bn!

''''patinaj yapmanın kimemi ne zararı war sen motorla nakliyemi çekion?çiftçilik yapmıon galba?''''

benim yaptığım çiftçiliği sen hayal bile edemezsin ama konu o değil.....öncelikle şunu belirteyim onun öbürünün yada berikinin kullandığı traktörden bana ne.İşin gücünde tarlada patinaj çektirmek değil. MF 285 patinaj yapıyor sokun tarlaya çift çekerle 3 lü 14 inç pullukla çift çekere 100 dönümlük tarlada kaç tur bindirecek.Önemli olan yaptığı iş gerisi hikaye

Bence bu gereksiz bir konu laf olsun torba dolsun konularından

tek diyecegim su doldurun arka tekere bende 275 mf var nerdeyse bu dert yüzünden satacaktım şimdi 1 yıldır su var vallahi artık kalmak nedir bilmiyor hata gecen kum doldurduk batı gazı 25 yaptım remorkun kolunu kopardı ve artıık pati nedir bilmiyor gecen yeni cıkan bu newholand 65-56 ve fiat 60-56 ikisinin cıkaramadıgı rampayı tek cıkardım adamlar şaştı kaldı