BURTARIM 2009 MF

Ynt: BURTARIM 2009 MF

MF 8690 ' ı getirmekle baya bir ilgi toplamıştır diye düşünüyorum. Ülkemize pek geleceğini düşünmüyordum. Fakat kaybettiği pazar payını yakalamak için tüm kozlarını oynamışlar...:D

alipasalierkan link=topic=26767.msg222611#msg222611 date=1255804934' Alıntı:
MF 8690 ' ı getirmekle baya bir ilgi toplamıştır diye düşünüyorum. Ülkemize pek geleceğini düşünmüyordum. Fakat kaybettiği pazar payını yakalamak için tüm kozlarını oynamışlar...:D

+++ öyle olmuş aynen ....

Bidiğim kadarıyla Türkiyedeki UZEL fabrikası artık massey feguson ile yollarını ayırdı , fabrika 2 senedir üretim yapamıyordu aile içi kavgalar sebebiyle , şimdi yeniden başladılar sanırım ufak ufak fakat artık UZEL markası ile ürünlerini çıkartıyorlar. Fuarda UZEL ve Massey Ferguson markaları ayrı ayrı standlarda mıydı?

evet standlar ayrı ama karşılıklıydı.ben yanıma gelen bir bayiye mf yi kim ithal ediyor dedim,kendisi dedi.aracı bir firma ismi vermedi.şimdi anlamak istediğim mf ve uzel ürünleri arasında kalite farkı varmıdır.daha ucuz olduğunu tahmin ettiğim uzel traktör almakla aslında mf almış olmuyormuyuz.

abilerim şimdi hangi yoldan gidecez uzelmi mf mi ben karar veremedim böyle hiç olmadı
kendimize mf ci mi diyecez yoksa uzelci mi bi aydınlatın
hangisi iyi traktör çıkarır sizce

MF kendi ürünlerini ithal etmek için kendi şirket kurdu Türkiyede , UZEL ise küllerinden yeniden doğmaya çalışıyor , ürünler bildiğim kadarıyla eski ürettiği ürünler ile aynı , fakat artık MF lisansı ile çıkaramıyor. Eğer sendeki traktör Uzel in ürettiklerinden ise otomatikman Uzel ciyiz :) Bence Türkiyede Uzel MF siz , MF de Uzel siz yaşaması biraz zor , seninde belirttiğin gibi insanların kafası karışık adige976.