odeska (ukrayna) buğdayı hakkında düşünceleriniz

Ynt: odeska (ukrayna) buğdayı hakkında düşünceleriniz

simyam link=topic=26789.msg222642#msg222642 date=1255810739' Alıntı:
Arkadaşlar bu yıl bu buğdayı ektik daha önce eken arkadaşlar var ise artı ve eksi yönleri nelerdir,bu çeşidin
Biz 4-5 yıldır ekiyoz artı yönü diğer buğdaylara göre verimi yüksek sulayıp ilacını gübresini eksik etmeynler dönüme 1 ton alan oluyordu ancak sap ihtiyacı olanlar için rus buğdayı kadar sapı çıkmıyor

bizim buralarda ilk defa bu yıl denendi ve ortalama verimin üzerine çıkıldı odeska ile ... ileriki senelerde yaygınlaşacak gibi duruyor ....

arkadaşlar bu bugday için detaylı olarak kimle grş bilirim birde yani 1 dönüm den 1 ton alabilen varmiş dogrumu okudum

hepsı yalan bu bugday verım yapmıyo dıger ukrayna kadar bunun kılosunu bırmolyomukuzbıne satıyolar 25 kıloluk cuvallarda dıger ukraynadan sasmayın arkadaslar bızım burda bu sene verım alamadılar ben dıger ukraynadan nadaslardan 450 kılo aldım altına gubra atmadan

bülent26 link=topic=26789.msg240656#msg240656 date=1263128495' Alıntı:
hepsı yalan bu bugday verım yapmıyo dıger ukrayna kadar bunun kılosunu bırmolyomukuzbıne satıyolar 25 kıloluk cuvallarda dıger ukraynadan sasmayın arkadaslar bızım burda bu sene verım alamadılar ben dıger ukraynadan nadaslardan 450 kılo aldım altına gubra atmadan
arkadaşım susuz ekimdenmi alamadılar yoksa sulu ekimden alamadılar verimi odeskayı onu bildirsen daha güzel olur sulu tarımda 3 veya 4 sefer yagmurlama ile 1 tonu duydum odeskayı görmedim sadece duydum

odeska buğdayından bu yıl kıraçlardan 900 ile 1300 kg tarlasına göre verim alındı alt gübresi olmadan

biz sulu yerlerimize ekiyorduk suyunu inkaar etmeyen bir cins suyu yedikçe verim artıyor genelde pancar yerlerine ekip suluyorduk busene tohumu komple ukrayna koyduk allah nasip ederse seneye hepsini ondan ekeceğiz..fiyatı dışında şimdilik herşeyi güzel görünüyor biz enfazla 1 sulamayla 1000m2 ' de 650kg gördük.

anayurtlu 3105d link=topic=26789.msg427449#msg427449 date=1311198560' Alıntı:
biz sulu yerlerimize ekiyorduk suyunu inkaar etmeyen bir cins suyu yedikçe verim artıyor genelde pancar yerlerine ekip suluyorduk busene tohumu komple ukrayna koyduk allah nasip ederse seneye hepsini ondan ekeceğiz..fiyatı dışında şimdilik herşeyi güzel görünüyor biz enfazla 1 sulamayla 1000m2 ' de 650kg gördük.
fiyatı hakkında biraz karamsar kaldın inş hayırlısı olur volkan ben ukrayna albatros cinsini ektim 2 seferde suladım 2 3 gün içinde hasat yapacam inş

öncelikle merhaba , bizde yeni rus buğdayı agromar arkadaşada odeska aldık odeska biçime 1 ay kala yattı başakklar karardı benim rus agromara gelince kullandığımız yulaf + yabancı ot ilacı agromarı durdurdu başaktan 15 - 17 çıkıyor ama kardeşlenmesi iyi sık yani fakat sapı ince samanlık buğday değil baştan söyleyeyim ama benim gözüm esperia da kısmetse bu yıl alıcam.Allah muhabbetinizi arttırsın.

Allaha emanet olun.

geç işlenmediği sürece verim olarak çok yüksek bir bugday yuaklaşık 5-6 senedir ekiyorum konyada borsaya ilk götürenlerden biriyiz belkide biz çok memnunuz

rahimavci link=topic=26789.msg427498#msg427498 date=1311235765' Alıntı:
geç işlenmediği sürece verim olarak çok yüksek bir bugday yuaklaşık 5-6 senedir ekiyorum konyada borsaya ilk götürenlerden biriyiz belkide biz çok memnunuz
hemşerim kıracmı sulumu dün arkadaş odeska albatrosu bicti 2500 m2 1700 kilo oldu bir kere yagmurlama ile suladı odeska Krasunia Odeska Syrena Odeska albatros olmak üzer 3 çeşidi var 2 si kırac ceşidi 1 de suluk çeşidi hangisini ekiyorsunuz