YAGMURLAMA GÜBRELEME SİSTEMİ

Ynt: YAGMURLAMA GÜBRELEME SİSTEMİ

selcuktnt link=topic=26899.msg223174#msg223174 date=1256055312' Alıntı:
biz kullanıyoruz sebze için metal tank kullanıyoruz ayrıca ilaçta atıyoruz böcek yaprak gübresi vs.
Kendiniz mi yaptınız yoksa satın mı aldınız.Memnun musunuz Çalışma pirensibinden bahseder misin?.Burda birisinde vardı tanksız venturi aparatı kullanarak yaptırmış ortasında vana var .devir daim yapması için vanayı kısıyor bir süre sonra dışarı fışkıran su kesiliyor ve emme başlıyır.tanksız olması ve kolayca taşınması güzel de su pompasını sıkıştırması kötü yanı .İmafiltrenin bir ürünü hoşuma gitti ama ne kadar kullanışlı bilemiyorum.

erkut orkal link=topic=26899.msg223281#msg223281 date=1256114516' Alıntı:
dikey demir tanklar daha iyidir plastikler suyun basıncı ile patlıyor..
Merhaba .yanıtın için sagal.Yazdıgını biraz açar mısın.Plastikler derken neyi kasdettin.Giriş çıkış hortumlarını mı .
İmafiltreninki yatay mesala tanka giriş çıkış hortumlarıda plastik bu sorun olabilir mi .

bizde 10 tane var plastik hiç bi yeri yok bi boru takılan dişi kafanın contası lastik:) demir hiç bi zaman ne güneşten nede şiddetten zarar görür pilastik hortumları 3 lira demir boru 10 lira içini kaç liralık gübre koyuyoruz bi patlarda gübre boşa akarsa suda boşa akabilir aynı zamandada zaman kaybetmiş oluruz demir arkadaşım demir. uyrra*-*- iç-*-*

Resim gönderebilir misin.En azından çıkış kısmının seffaf plastik hortum olması gübre veya ilaç akışının olup olmadıgını görülmesi açısından daha iyi degil mi.Birde sizdeki gübre tankları kaç litrelik .koymuş oldugumuz gübreyi ne kadar sürede sisteme veriyor veya bitiriyor.Bir örnekle açıklayabilir misin.
Bir de dikey tankları tavsiye etmişsin neden yatay degil.

şimdi bizdeki metal tank birtane 2,5 luk vana büyük boru için iki yanında küçük vanalar var ortadaki büyük vanayı ne kadar kısarsan o kadar çabuk geçiriyo tank dik giriş dibine kadar metal borulu kabartsın içerdeki malzemeyi diye çıkış üstten alıyo kısarsan vanayı 15 dakikada boşaltıyo plastik tanka yaklaşma sakın uzama yapıyo bişeye benzemiyo :D çürüme yapmama gbi avantajı var ama randıman sıfır metal tankı yaklaşık 5 sene ile 10 sene arası kullanırsın tabi kullanıma bağlı dahada uzun olur bizde bide 4 lük sisteme bağlı var oonun boruları hidrolik borusundan yaptırdık şahane oldu

selcuktnt link=topic=26899.msg223454#msg223454 date=1256160484' Alıntı:
şimdi bizdeki metal tank birtane 2,5 luk vana büyük boru için iki yanında küçük vanalar var ortadaki büyük vanayı ne kadar kısarsan o kadar çabuk geçiriyo tank dik giriş dibine kadar metal borulu kabartsın içerdeki malzemeyi diye çıkış üstten alıyo kısarsan vanayı 15 dakikada boşaltıyo plastik tanka yaklaşma sakın uzama yapıyo bişeye benzemiyo :D çürüme yapmama gbi avantajı var ama randıman sıfır metal tankı yaklaşık 5 sene ile 10 sene arası kullanırsın tabi kullanıma bağlı dahada uzun olur bizde bide 4 lük sisteme bağlı var oonun boruları hidrolik borusundan yaptırdık şahane oldu
İmafiltrenin sistemini gördünüz mü .Nasıl iş görür mü . 300 tl istiyorlar.
Resim gönderirsen sevinirim.
Teşekürler.

ben 400 llt plastik tank aldım alıcıdan bir çıkış aldım deponun aldına bağlandım motor su çekmeye başlayınca depo içinden gübreyi alıyor birde motordan sonra çıkış aldım onuda deponun üstüne bağladım birde şamandıra taktım su taşmasındiye gübreyi atıyorum içine devir dayım yaparak çekiyor ben memnunum fark etmez yağmurlama falan ben damlamadana salma sulamada yağmurlamada hepsinde kullanıyorum

Arkadaşlar kullandıgınız sistemin fotografını çekip koyabilirseniz güzel olur Almayı veya yapmayı düşünen arkadaşlara ilham kaynagı olmuş olursunuz.
Yorum yapan arkadaşlara teşekürler