Çiftliğimin Yapım Aşaması.

4996.jpg

4965.jpg

4974.jpg

4980.jpg

4985.jpg

4988.jpg

Ynt: Çiftliğimin Yapım Aşaması.

Güzel paylaşım... Kolay gelsin şimdi den... Pahalı bir yatırım olmuş.. İnşallah kazançlı da olur.. Makas çatı uygulamışsınız.. Hayran kaldım.. JD 2040 galiba.. Çok severim o traktörleri.. Gençliğimde bir şirkette şoförlük yapmıştım.. Ama hiç tarım işinde kullanmak nasip olmadı..

Eyvallah nail abi saol. Evet makas çatı uyguladık aslında ben metal ıstemiştim ama maddiyat buna daha yatkın oldu buda kötü olmadı açıkcası şimdide üstünü kapatıyoruz inşallah o fotolarıda paylaşcam burada :) Bu arada abi ben ilk traktör kullanıyorum ama jd ye çok cabuk ısındım yüktede tarladada çok şahane.

ağır abi link=topic=26911.msg223549#msg223549 date=1256229838' Alıntı:
yerınde bı yatırım acaba kac baslık süt besi
50 başlık bir tesis kuruyorum Ağır Abi valla bencede artık hayvancılık baya bir gelişmeye başladı.. Bende bu gfelişimin bir zinciri olayım dedım. Hepinize teşekkür ediyorum saolun.

@WoLf@ link=topic=26911.msg223546#msg223546 date=1256229496' Alıntı:
Eyvallah nail abi saol. Evet makas çatı uyguladık aslında ben metal ıstemiştim ama maddiyat buna daha yatkın oldu buda kötü olmadı açıkcası şimdide üstünü kapatıyoruz inşallah o fotolarıda paylaşcam burada :) Bu arada abi ben ilk traktör kullanıyorum ama jd ye çok cabuk ısındım yüktede tarladada çok şahane.
Teşekkürler verdiğin bilgiler için.. JD nin tek bir eksi tarafı vardır.. Debriyajı biraz serttir..veya benim kullandığım öyleydi.. basınca koltuktan yukarı kaldırırdı beni..

nailyetek link=topic=26911.msg223642#msg223642 date=1256242705' Alıntı:
Teşekkürler verdiğin bilgiler için.. JD nin tek bir eksi tarafı vardır.. Debriyajı biraz serttir..veya benim kullandığım öyleydi.. basınca koltuktan yukarı kaldırırdı beni..
Abi benim jd nin debriyajı gayet yumuşak ama bir sıkıntım var oda yağlı fren ama yinede fren biraz sert :) ondada idare ediyoruz fren sert ama basıncada yüklü olması farketmiyo tak duruyo valla bilmiyorum kimisi diyo bu motor sana büyük diye ama ben takmıyorum benim makinam büyük olsunda gerisi gözümde deil :) Bu arada arkadaşlar yorumlarınız için tşk.

naıl_59 link=topic=26911.msg223827#msg223827 date=1256335098' Alıntı:
hayırlı olsun ve kolay gelsin işin en zor kısmını halletmişsin inşallah hayırlısı olur
suluklu ve önden beslemeli olması çok rahatlık sanırım sağalır için kuruyorsun
Evet kardeşim aynen o dediğin ghibi planladım. Ben damızlık sığır için kullancam ahırı inşallahta muaffak olacaz işimizde.

hayırlı olsun kardeş kiremit altına mutlaka ziftli su geçirmez örtü ser çok faydasını görürsün ben zamanında sermemiştim çok zararını gördüm sonra tekrar sekizbin kiremiti aktarıp örtüledim bir sürü eziyet oldu.