cat biçerdöver :)

Ynt: cat biçerdöver :)

arkadaş ilk yorum benden aynısını senden beklerim ;D ;D yok ya şaka yapıyorum eline saglık çok süper bi paylaşım olmuş ekibe ayran kaldım adamlar çifçilik yapıyor ya sakın ha arkadaşlar yannış anlamayın bizde yapyoruz ama bu kadar teferuatla degil tek farkımız bu neyse arkadaşım tekrar eline saglık çok süper bi paylaşım olmuş tebrik ediyorum alk-*s alk-*s alk-*s

nforcer link=topic=27073.msg224511#msg224511 date=1256751730' Alıntı:
onlardaki ekipmanın çok değil 10/1 olsa yeter...
ya arkadaş bizde dedigin gibi bukadarda degil 10/1 ya bi olsa ah be ozaman paraya para demeyiz gerçi bizim bu ülkeye böle alletler geliyormu bilmiyorum adam lar telsizle birbirleriyle iletişim kuruyor dur durak yok biz onlar gibi yapamayızki ekip istiyelim ben şahsen tarlaya biri gelsinde bişey getirsin iki dakka durup sohbet ediyim bi sigara içiyim diye bakıyorum

tümosancı sefa link=topic=27073.msg224513#msg224513 date=1256752062' Alıntı:
ya arkadaş bizde dedigin gibi bukadarda degil 10/1 ya bi olsa ah be ozaman paraya para demeyiz gerçi bizim bu ülkeye böle alletler geliyormu bilmiyorum adam lar telsizle birbirleriyle iletişim kuruyor dur durak yok biz onlar gibi yapamayızki ekip istiyelim ben şahsen tarlaya biri gelsinde bişey getirsin iki dakka durup sohbet ediyim bi sigara içiyim diye bakıyorum
bizim araçlarda telsiz tesisatı var ama araçlar onlarınki gibi değilki :))))

türkiyede bu makinelerin çalışabileceği araziler çok değil.mesala ekin ektiğiniz dalgalı arazilerinde bu koca tablalı biçerler zor çalışır bence...cat biçerlerin performansı çok güzel.koşsan yetişemeyeceksin neredeyse...

video nerede çekilmiş bilemedim.belki de avustralya..Avustralya da çok büyük çiftlikler varmış.30 dönümden tut,300 bin dönüme kadar.iki kasaba arasını otomobille kat etmek iki saat sürüyormuş.böyle makineler o tür araziler için tasarlanmış...

Birgün size deselere ki ceketini al uçuğa bin.çiftçilik yapmak için avustralya ya gidermiydiniz.mesala sana bir çiftlik kiralayacaz ek kaldır deseler...her türlü ekipman hazır olsa...cevabınızı bekliyorum.sorum herkese....

ali_kockaya link=topic=27073.msg224824#msg224824 date=1256888524' Alıntı:
video nerede çekilmiş bilemedim.belki de avustralya..Avustralya da çok büyük çiftlikler varmış.30 dönümden tut,300 bin dönüme kadar.iki kasaba arasını otomobille kat etmek iki saat sürüyormuş.böyle makineler o tür araziler için tasarlanmış...

Birgün size deselere ki ceketini al uçuğa bin.çiftçilik yapmak için avustralya ya gidermiydiniz.mesala sana bir çiftlik kiralayacaz ek kaldır deseler...her türlü ekipman hazır olsa...cevabınızı bekliyorum.sorum herkese....
bizim arkadaş rusyaya cs 6050 ile buğday hasatına gitti köşeden köşeye 30 saatte falan gidiyormuş :))))

erkut orkal link=topic=27073.msg224847#msg224847 date=1256901263' Alıntı:
bizim arkadaş rusyaya cs 6050 ile buğday hasatına gitti köşeden köşeye 30 saatte falan gidiyormuş :))))

size basit bir hesap yapayım.
biçerin ortalama biçim hızını saatte 7 km farz edelim.
30 saat hiç durmadan biçtiğinde 210 km eder.düz hesap 200 km olur.
köşeden höşeye olduğuna göre.eni 200 km boyu 200 km.eder 40,000 kilometre kare.
40,000 kilometre kare de eder 40 milyon dekar.
bu biçerdöverin tablasının enini 8 metre olarak alırsa çiftliğin bir ucundan diğer ucuna 12,500 defa gidip gelecek.(bitirmek için.)
bir gidişi 30 saat gelişi de 30 saat olduğuna göre.gidip gelişi 60 saat eder.
arkadaşının bu çifliği bitirmesi için;
12,520 tur x 60 saat=750,000 saat ekin biçmesi lazım.
750,000 saat te =31250 gün eder oda =85 yıl 7 ay 4 gün sürer.
muhtemelen arkadaşın birdaha rusyadan gelemeyecek helalleş bence...2009+85=2094 te bitecek.hesap ta hata varsa uyarın.....
tel-*-s