POTTINGER SİLAJ ROMORK'U JUMBO 8000 L

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arkadaşlar:
bu silaj römorku 8000 L serisi olup 80 metreküp iç hacme sahip.yaklaşık 40 ton silaj alabilmekte.kendi ağırlığı 8300 kg.silajı sıkıştırmak suretiyle yükleyip,kendi boşaltabiliyor.ön kısmındaki toplayıcı(pick up)namludan aldığı yeşil bitkinin suyunu sıkabilme özelliği var.bu işleri elektronik kontrol ünitesiyle kontrol edilmekte.arka tekerlekler traktörle beraber dönebiliyor.toplayıcı genişliği 2.mt imiş.(distribitör firmanın beyanıdır...)

Ynt: POTTINGER SİLAJ ROMORK'U JUMBO 8000 L

güzel paylaşım Ferruh abi. Yalnız bu lastik dönme olayını çok merak ediyorum. O olay nası oluyor. Neye göre lastikleri dönüyor.
Bu arada yarın sizin o tarafa geliyorum. İşim uyarsa sizin oraya uğrayacağım...

alipasalierkan link=topic=3305.msg33314#msg33314 date=1210277577' Alıntı:
güzel paylaşım Ferruh abi. Yalnız bu lastik dönme olayını çok merak ediyorum. O olay nası oluyor. Neye göre lastikleri dönüyor.
Bu arada yarın sizin o tarafa geliyorum. İşim uyarsa sizin oraya uğrayacağım...

erkan:
traktörden aldığı bilgiler doğrultusunda bu işleri yapıyor.römork çok uzun olduğundan namlulara kolay dönebilmesi için en arkadaki dingil sağa sola hareket edebiliyor.böylece römork traktörü takib ediyor.buda namluların baş kısmını rahat toplayabilmesi için gerekli.tarlada aktif,yolda kapalı kullanılıyor.otomatik modu var.15 km den sonra kapatıyor kendini. variotronik monitör iso-bus soketi sayesinde hemen tanıyor arkasındaki römorku.çok enteresan,çalışırken görmelisin.galiba 20-25 mayıs arasında bir tarihte demo yapılacak kesin bilemiyorum haber alırsam iletirim.selamlar..

önder çifçi link=topic=3305.msg33316#msg33316 date=1210278142' Alıntı:
erkan:
traktörden aldığı bilgiler doğrultusunda bu işleri yapıyor.römork çok uzun olduğundan namlulara kolay dönebilmesi için en arkadaki dingil sağa sola hareket edebiliyor.böylece römork traktörü takib ediyor.buda namluların baş kısmını rahat toplayabilmesi için gerekli.tarlada aktif,yolda kapalı kullanılıyor.otomatik modu var.15 km den sonra kapatıyor kendini. variotronik monitör iso-bus soketi sayesinde hemen tanıyor arkasındaki römorku.çok enteresan,çalışırken görmelisin.galiba 20-25 mayıs arasında bir tarihte demo yapılacak kesin bilemiyorum haber alırsam iletirim.selamlar..

Sağolasın Ferruh abi. Belki yaza biçerdöver peşinde gezerkende rastlarım bu ikiliye çalışırken bi resim vidyo çalışması yaparım...

pottınger, özellikle romork konusunda avrupa ve dünyada bilinen ve takdir edilen firma olarak biliyorum...

Paylaşım için sağol abi, teker meselesi benimde ilgimi çok çekiyor, oyundan görüp geçen araştırmıştım baya. İlginç resimler buldum, resimlerde değişik modeller de var. 3 dingillilerde ön ve arka tekerde dönüyor. Son resimde sanırım bütün seri var, küçükleri tercih edilebilir. 3 dingilliler kaç tondur acaba, bir bilgin var mı abi?

jumbo_combiline05_hq.jpg

jumbo_10000_4_hq.jpg

lw_sortiment_01_hq.jpg

mustafa :

firma yetkilisiyle yaptığım görüşmede en büyük romorkun jumbo 10000 L olduğunu;yani 100 metreküplük hacme sahip olduğunu ve yeni bir versiyon olduğunu ifade etti.bunun maksimum kapasitesini 50 ton ifade ettiler ama bizim yol şartlarımız nasıl olur bilemem..bayğı ağır bir yük.toplamda 60 ton dediler...ama okadar yüklenirmi bilemem.önündeki traktör içinde bayağı bir yük.bilmem başka söze hacet varmı.biraz daha yazarsam reklam diyecekler..çalışırken resim ve video çekebilirsem atıcam. selamlar...

Teşekkürler abi. Benimde pek aklıma yatmıyor, bizim şartlara uygun olacağını hiç sanmıyorum. Bizim burası için konuşuyorum, 10 tonluk römork tarla yollarında toprağa oturuyorda bunlarla kim bilir ne olur? İnşallah resimleri bekliyoruz.

Paylaşım için teşekkürler Ferruh Abi..O dingil aynı kamyonlardaki kırkayak dingili gibi bi özelliği var kanımca...Ona kör dingil veya şeytan dingil diolardı tam hatırlamıyorum..Büyük çöp tırlarının son dingilindede var o özellik..

önder çifçi link=topic=3305.msg33344#msg33344 date=1210280620' Alıntı:
mustafa :

firma yetkilisiyle yaptığım görüşmede en büyük romorkun jumbo 10000 L olduğunu;yani 100 metreküplük hacme sahip olduğunu ve yeni bir versiyon olduğunu ifade etti.bunun maksimum kapasitesini 50 ton ifade ettiler ama bizim yol şartlarımız nasıl olur bilemem..bayğı ağır bir yük.toplamda 60 ton dediler...ama okadar yüklenirmi bilemem.önündeki traktör içinde bayağı bir yük.bilmem başka söze hacet varmı.biraz daha yazarsam reklam diyecekler..çalışırken resim ve video çekebilirsem atıcam. selamlar...
bunların fiyatından bilginiz var mı alacağımdan değil meraktan

bence kalın kaçmaz çünkü bu devirde ekipmana parayatırmazsan oldugun yerde sayarsın diye düşünüyorum ha eski makinalarlada olmazmı olur ama yeni sistemler kadar avantajlı olmaz bence

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...