ORKEL PAKETLEME

Ynt: ORKEL PAKETLEME

Ferruh abi güzel paylaşım. Heralde bu paketleme ile silaj römorkunu Hattat ' tan almışlar. Sen Büyükler Zahirenin Göweil LT Masterıda incelemişindir. Sence hangisi daha kullanışlı. ORKEL mi Goweil mi? Birde birşey daha soracam otları neyle biçecekler onun içinde ayrı bir makine almışlar mı?

alipasalierkan link=topic=3306.msg33320#msg33320 date=1210278748' Alıntı:
Ferruh abi güzel paylaşım. Heralde bu paketleme ile silaj römorkunu Hattat ' tan almışlar. Sen Büyükler Zahirenin Göweil LT Masterıda incelemişindir. Sence hangisi daha kullanışlı. ORKEL mi Goweil mi? Birde birşey daha soracam otları neyle biçecekler onun içinde ayrı bir makine almışlar mı?

iki adet biçme var.biri öne montajlı diğeri arkada çekili.ister sağda ister solda kullan.resimleri atıcam ama eğitim verirken hepsini detay olarak alamadım.çektikçe atarım.resimler diğer bölümde...

orkel ' le göweil çok farklı...yorum yapılabilir ama burada olmaz...sen nasılsa ikisinide görüceksin..yorumu sen yaparsın..makinalar hattat ' tan değil.direk distribitör firmadan...selamlar

ağır abi link=topic=3306.msg33346#msg33346 date=1210280707' Alıntı:
vıdeolarınıda gorsek calısırken daha net bır sekılde anlama ımkanız olacak tşk abı

sevgili kardeşim.şu anda böyle bir şans yok.burada yağışlar nedeniyle,bitkinin nemlilik oranı yüksek.o nedenle hasat herhalde beş,on gün sonra olur.biçimden iki saat sonra toplanabiliyor.hatta nemlilik oranı düşük olursa hem biçip hem toplanacak.makina biçerken otu sıkıp suyunu alabiliyormuş.aynı zamanda römorkta bu işi yapabiliyor..

önder çifçi link=topic=3306.msg60919#msg60919 date=1217446686' Alıntı:
sevgili kardeşim;

bu ve bunun gibi bölgemizde çalışmakta olan birçok makineler var..niye çalışmasınki?
Ferruh abicim ben soruyu yanlış sordum,yani normal slaj yaptığımız makinalardan daha maliyetli olacağını düşünerek iş yaparmı die sordum,sonuçta biz okadar büyük işletmeler değiliz,bize 50 dekar slajlık mısır hayvanlarımıza yetiyo,

DoYRaNLı link=topic=3306.msg61006#msg61006 date=1217483589' Alıntı:
Ferruh abicim ben soruyu yanlış sordum,yani normal slaj yaptığımız makinalardan daha maliyetli olacağını düşünerek iş yaparmı die sordum,sonuçta biz okadar büyük işletmeler değiliz,bize 50 dekar slajlık mısır hayvanlarımıza yetiyo,

sevgili kardeşim

50-100 dekarlık bir iş için böyle bir makina ekonomik olmaz..bu ve buna benzer makinaların maliyeti
yaklaşık 100.000-160.000.€ dur.eğer bunu binlerle dönümlük yerin paketlemesinde kullanmıyacaksan ekonomik olmaz.en iyisi bu tip makinesi olan birine bunu ambalajlattırmak..bu makinelerin bir özelliğide bekleme süresine göre sarım yapabilmesi..yani hemen tüketilecek malzemeyi daha ince,çok bekliyecek malzemeyi kalın sarabiliyor..detaylı bir iş sizin bölgenizde silajlık mısır ekimi nekadardir?.bu iş bayağı bir yatırım gerektirir.iyi etüd edilmeli derim...
selamlar....

önder çifçi link=topic=3306.msg61206#msg61206 date=1217530259' Alıntı:
sevgili kardeşim

50-100 dekarlık bir iş için böyle bir makina ekonomik olmaz..bu ve buna benzer makinaların maliyeti
yaklaşık 100.000-160.000.€ dur.eğer bunu binlerle dönümlük yerin paketlemesinde kullanmıyacaksan ekonomik olmaz.en iyisi bu tip makinesi olan birine bunu ambalajlattırmak..bu makinelerin bir özelliğide bekleme süresine göre sarım yapabilmesi..yani hemen tüketilecek malzemeyi daha ince,çok bekliyecek malzemeyi kalın sarabiliyor..detaylı bir iş sizin bölgenizde silajlık mısır ekimi nekadardir?.bu iş bayağı bir yatırım gerektirir.iyi etüd edilmeli derim...
selamlar....
Teşekkürler Ferruh ustam.