fendt & deutz

fendt & deutz

arkadaşlar ben nette dolaşırken fendt veya deutz videolarında 2 tarafın fanatiklerinin hep atıştıklarını birbirlerini kötülediklerini görüyorum ingilizceden az çok anlıyorum ve fanatikler bazen deutz a karşı bazende fendt e karşı videolar yapıolar isterseniz örnekelr verebilirim.bunu niye yapıolar sizce bu neyi gösteriyo anlamadım her deutz veya her fendt videosunda birbirlerinin ismi geçio bu ne demek anlamadım...???

Ynt: fendt & deutz

Deutz Kullanıcı, bayi ve servislerinin Fendt ' e karşı bir ilgilerinin olduğu açık.

Örneğin Fendt sahipleri Deutz Bayi ve servislerinin sıkı markajı altındadır. Ha bire kendilerinden servis ve parça alınması, hatta bazı zamanlar da bayinin bunu bize ver sana Deutz verelim teklifleri ile iyiden bunaltılırlar. İyi kardeşim ben bi daha gelişinizde bolca stoğa yedek parça siparişi verecem vaadini aldıktan iki gün sonra hoplaya zıplaya siparişi almaya geldiklerinde Kaput, Radyatör ızgarası, Ön Pancur, Arma, Ön süspansiyon, Joystick v.b. gibi siparişten ikişer adet getir gel kaç para ise ödeyelim dediğinde bunlar bizde yok ki cevabına karşılık hani sizde tüm parçaları vardı? sorunuza cevap veremeden pılı pırtıyı toplayıp giderler. Bunun nedeni ise kanımca renklerinin yakın olması ve Fendt ' in bazı motorlarını Deutz ' un bir fabrikasında yaptırdığını bilmelerinden dolayı gördükleri Fendt ' i Deutz zannetmeleridir. Bu Kullanıcılarda da üç aşağı beş yukarı böyledir. Bir konu açıldığında hemen atlayıp 'bunun da motoru Deutz' şeklindeki efsanevi tesbitlerini yapıştırıp beklerler. Halbuki, Fendt ' in üstündeki motor Deutz motoru değil, Fendt tarafından Deutz ' a yaptırılan Fendt motorudur. Doğal olarak Fendt gibi bir makinanın Deutz ile aynı kefeye konması Fendt sahiplerini iyiden kıllattırır.

Bu meselenin çok yakın bir zamanda Fendt ' te Sisu motorlarının kullanılmaya başlaması ile biraz hafifleyeceği ve Deutz camiasının Fendt depresyonunu bir nebze hafifleteceği aşikardır.

Bilmem soruna cevap oldu mu ama Fendt tarafında yaşanan bunlardır aziz kardeşim.

sen anlamamışınki kardeşim ben bunu kastedmedimki videolara bakmadın galiba neden diyorum fendt ve deutz kullanıcıları birbirleriyle atışıyolar diyorum neden birbirlerini küçük düşürücü videolar yapıyolar diyorum sen motor dan bahsediyosun ve neden fendt ve deutz aynı kefeye konmaz diyosun eskiden deutz fendtten üstündü kardeşim fendt 1938 de ilk 6 hp lik çıkarırken deutz 1907 de sadece pullluk için 25 hp lik motor çıkardı. fendt şimdi deutz dan üstün ama deutz o kadarr kötümü kardeşim eskiden rakiplerdi de deutz hakkında çok fazla yeterli bi bilgin yok sanırım çünkü sen fendt ti araştırırsın bende deutz u kutlucan fendti getirmeseydi fendti gerçek görme imkanınız olmazdı.....

Agri_King link=topic=27427.msg227899#msg227899 date=1258061811' Alıntı:
Orada yazılanlar yaşananlardır.
benim yazdıklarım da gerçektir. neyse kardeşim ne istiyosan onu yap boş dünya herşey yalan başlarım traktöründen de yanlış anlama sana deil lafım zaten çiftçilik can çekişiyo yaw boşver gitsin yaww ölümlü dünya çoluğun çoçuğun onalrı düşün salla dünyayı..

ARKADAŞLAR BEN DEUTZ 6206 YA DA FENDT 103 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM ANCAK KARAR VEREMİYORUM ÇÜNKÜ BU TRAKTÖRLERİN ÇOK YABANCISIYIM. HANGİSİ YAKIT YÖNÜYLE DAHA UYGUNDUR?YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

faziletli link=topic=27427.msg228730#msg228730 date=1258409790' Alıntı:
ARKADAŞLAR BEN DEUTZ 6206 YA DA FENDT 103 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM ANCAK KARAR VEREMİYORUM ÇÜNKÜ BU TRAKTÖRLERİN ÇOK YABANCISIYIM. HANGİSİ YAKIT YÖNÜYLE DAHA UYGUNDUR?YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.
valla 2 side çok iyi bence 103 üç silindir kuyruk mili işlerinde deutz daha iyi çünkü hem hava soğutmalı hem 4 silindir 62 hp fendt 54 hp 2 sinin fiyatlarıda aynı sayılır yanlız fendt daha sağlam.. deutz da sağlamdır zaten bende 6206 var çok kuvetli boyuna göre..motorundan şüpen olmasın..ama fendt te iyi bence ama deutz al daha güçlü ona göre..deutz 4 silindir ama çok az yakıo kokluyo resmen..

ahmet fentçi link=topic=27427.msg229092#msg229092 date=1258572171' Alıntı:
valla ben bilmem küçük motoru büyük işe sokarsan içer mazatu 103 le pancar sokumunde içiyor 70 66 fiat da yolda ama illa fent illa fent çok güzell ...
öle abicim ille fendt bende illa deutz diyom ister çeksin ister çekilsin hiç bi şeye değişmem..

kardeşim bende fendt 103s var çok sağlma bir trak tör çokta güçlü fendt 103s modelinin iki çeşiti var biri düz 103 diğrei ise 103s dir 103s 58 hp gücündedir fakat
fent traktörlerinde diğer hiçbir traktörde olmayan bir özellik ,var bu özell,ğ,n adı turbomatik teknolojisi
bu sistem makinaya ortalama 10 hp lik güç katkısı sağlamaktadır her nekadar 103s senin bahsettiğin deutz dan motor gücü olarak az olsada rampada ve çekişte
onda üstün performans gösterir ben kendi fendt103s traktörümle 168 li massey fergusanu sürükledim hemde rampada geçti torum ve takdir senin kardeş

z.p link=topic=27427.msg325939#msg325939 date=1295357271' Alıntı:
kardeşim bende fendt 103s var çok sağlma bir trak tör çokta güçlü fendt 103s modelinin iki çeşiti var biri düz 103 diğrei ise 103s dir 103s 58 hp gücündedir fakat
fent traktörlerinde diğer hiçbir traktörde olmayan bir özellik ,var bu özell,ğ,n adı turbomatik teknolojisi
bu sistem makinaya ortalama 10 hp lik güç katkısı sağlamaktadır her nekadar 103s senin bahsettiğin deutz dan motor gücü olarak az olsada rampada ve çekişte
onda üstün performans gösterir ben kendi fendt103s traktörümle 168 li massey fergusanu sürükledim hemde rampada geçti torum ve takdir senin kardeş
doğru dersin kardeş..üstün bi makina..bizim köyde var çabuk bayılıyor ama turbomatikten dolayı bayıla bayıla çeker.ama deutz da ağır devirlidir bayılmadığı için rampada iyidir...fendt 3 silindir nede olsa..