KUBOTA ME 5700--çamurda pulluk..

Ynt: KUBOTA ME 5700--çamurda pulluk..

ME 5700 KUBOTA

Su soğutmalı 5 Silindir E-TVCS Dizel Motor (60 HP)
Düz pompa
4 WD
12 ileri 12 geri vites, Shuttle Levyeli

Debriyaja basmadan ileri geri
Yağlı Disk Fren
Toza ve çamura karşı koruma sağlayan konik dişli ön dingil

Yavuz abi acaba 5 silindir yapmalarındaki amaç ne çok merak ediyorum çoğu traktör markası 3 silindire düşüyor.Japonlar ise 5 silindire çıkarıyor hemde 60 bg bi motoru.düşündürücü

doganbey1 link=topic=27469.msg269769#msg269769 date=1271746333' Alıntı:
Yavuz abi acaba 5 silindir yapmalarındaki amaç ne çok merak ediyorum çoğu traktör markası 3 silindire düşüyor.Japonlar ise 5 silindire çıkarıyor hemde 60 bg bi motoru.düşündürücü

küçük silindir capı oldugu için sanırım silindir sayısının fazlalıgı tork dagılım grafinde daha uzun aralıkta yuksek tork degeri vermek içindir diye düşünüyorum.. makina muh degilim ama kendimce yorumum bu yanlışta olabilir.. benim fikrim..
ama muazzam bi sesi oluyor silindir sayısı arttıkca traktörün..

paylaşım icin tskler yavuz 57 bg icin traktor ıcın guzel cekıyo hemde cabur olmasına ragmen ama dıkkatımı ceken bısey oldu püllük kaclı acaba okadar buyuk deil sankı 4lü 11numara numaramı acaba

arkadaşlar siz hiç çamurda çift sürdünüz mü yapışkan toprakta.. 4lüyü yerine göre her traktör çeker ama bu çamurda çogu traktör boş gidemez :) hakkını yemeyin traktörün.. çamur tarla işlenmesi en zor topraktır teker yeri tutumaz ve camurdan dolayı traktör gömülür camur traktörü tutar.. siz yaşadıgınız yerin topragıyla karşılaştırıyosunuz.. 57bg bi traktör için buyuk bile bu pulluk arkadaşlar.. o zeminde bu guçteki traktör daha iyi çekemez.. çamurda toprak işleyenler bunu bilir..
tipine gelince yenitipleri geldi artık m40 serisi tipleride konforuda cok iyi.. tipi aslında cok kötü degil hatta baktıkca gözde alışıyor :)

bence tipinde bir sorun yok hatta güzel bile :D evet 57 bg bir motor 4lü 12 numara pulluk çekmesi ve çamurda çekmesi kolay bir şey değildir.Ayrıca Yavuz abi dediğine katılıyorum fakat bunu diğer modellerde de yapsalar daha iyi olurdu kanaatindeyim.birde ben şu yorumda bulunayım motoru insan gibi ele alırsak ip çekiştirmede kişi sayısı fazla olan daha rahat ipi çeker bunuda böyle düşünebiliriz:D buda kimya mühendisi yorumu:D:D