İŞTE SİZE YENİ ERKUNT KISMET

Bir dönüm araziyi 9 dakikada ve 0,89 litre yakıt sarf ederek sürdüğü noter huzurunda belgelenen ' ' Erkunt Kısmet 55 ' ' piyasaya çıkıyor.
Bir dönüm araziyi 9 dakikada ve 0,89 litre yakıt sarf ederek sürdüğü noter huzurunda belgelenen ' ' Erkunt Kısmet 55 ' ' in Türkiye tanıtımının 19-22 Kasım 2009 tarihleri arasında İzmir Kültürpark ' ta gerçekleştirileceği bildirildi.

Erkunt, Traktör ' den yapılan yazılı açıklamada, 5 yıl gibi kısa bir sürede dünyanın sayılı traktör üreticileri arasında yer almayı başaran Erkunt Traktör Sanayii A.Ş ' nin, yeni bir segmente girerek çiftçiler tarafından merakla beklenen yeni traktörü Kısmet 55 ile sektöre taze kan getirdiği belirtildi.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Erkunt Traktör Sanayii A.Ş. Genel Müdürü Zeynep Erkunt Armağan, düşük beygir gücünde olmasına rağmen hem yüksek performansı hem rakiplerine göre yüzde 50 ' ye varan yakıt tasarrufu hem de uygun fiyatı ile Kısmet 55 ' in ilk kez Egeli çiftçilerle tanışacağını bildirdi.

Zeynep Erkunt Armağan, şunları kaydetti:

' ' Üretime başladığımızda 60 ve 80 beygir gücü arasında traktör üretme kararı almıştık. Biz rüşdümüzü önce 60-80 beygir arası traktörlerde ispat ettik.

Çiftçimizin güvenini, sektörde bilinmeyen bir isim olarak kazanmak kolay değildi, biz bu güveni 2 yıl gibi kısa bir sürede kazandık.

Ürün gamımızı büyütmeyi düşündüğümüzde de, sırada bekleyen ilk model, Türk çiftçisinin çok önem verdiği 50 beygir sınıfı modeli oldu.

Bu ürünün de mutlaka Erkunt kalitesinde ve gücünde, ancak çiftçinin büyük kesimine hitap edecek bir fiyat seviyesinde olması, yani ekonomik olması lazımdı.

Çiftçimizin küçük traktörden beklentilerini, mevcut traktörlerindeki eksiklerini anladık ve bu verileri tasarım çalışmalarımızda yol gösterici olarak kullandık.

Kısmet grubu traktörlerimizin üzerinde 2 yıla yakın tasarım ve Ar-Ge çalışması vardır. Yapılan yatırımın toplamı 1,5 milyon Amerikan dolarıdır.

Türkiye ' yi ve özellikle sektörümüzü de derinden etkileyen küresel krize rağmen çalışmalarımıza ve yeni ürüne yaptığımız yatırıma ara vermedik.

Kısmet 55, 1 dönümü 0,89 litre mazotla sürmüştür. Çiftçilerimiz bu tüketimin ne kadar düşük olduğunu, şu anda kullandıkları traktörlerin mazot tüketimi ile karşılaştırdıklarında rahatça anlayacaklardır. 1 dönümde 0,89 litre, dünyada ulaşılması çok zor bir rakamdır. ' '

AA

Ynt: İŞTE SİZE YENİ ERKUNT KISMET

kısmetse kısmetimizide göreceğiz bu erkuntu çok merak ediyorum denilerlere göre çok ideal bir traktörmüş yapımında ve tasarımında emeği geçen herkese şimdiden teşekkürler

ayrıca paylaşım içinde teşekkürler

ya arkadaşlar traktör üretmekle olmuyor,kaliteyi daha yukarı taşısınlar....ayrıca erkunt un motorlarını kim üretiyor :)ikinci bir husus,neden bayiler yaygın değil,bafrada bayisi varmı

herkese teşekürler yorumları için.birde 85-90 aralıgında olsa türkiyede sistem yerine oturur.erkunt açısından.geçen hafta yer sürdüm inanın arkadaşlar bugün servisten bir dostumuz sürdüğüm tarlayı gördü.takılı duran 5 li 14 inç kalın malzeme aydın pullugu görünce ve td 95 ve 5725 jd 4 lü pulluklarını görünce ben dedi şimdi gururlandım dedi.gerçekten çok ideal.sorunlar var fabrika biraz servis bayi üçlüsü halka dönük iyi niyet ve iyileştirmeleri bir an önce devreye soksalar.türkiyede ilk 2 de olacak.kesin

inşallah motoruyla şanzumanıyla yeni bir model olur.
ben şahsen bereket üzerinde yapılan ufak modifikasyonlarla oluşturulan ve bununda yeni bir model diye çıkarılmasına karşıyım....

fiyat konusunda tahminlerim var.bereket 60 34000 lira oduğuna göre.bu traktörün kaportası eski tipten.bu bir maliyet düşürme çabasına benziyor.sanırım fiyatını da ucuz tutacaklar.ben şahsen 27-29 gibi birşeyler bekliyorum.

ikinci mewrak ettiğim şeyde teknik özellikleri..