Yeni Tasarım Tümosan Almaya Niyetliyim Ancak Kesin Bir Karara Varamıyorum

Öncelikle İyi Günler.. Yakın bir zaman içersinde yeni bir traktör alıcağım ve seçimim çok yüksek bir ihtimalle yeni tasarım tümosanlardan biri olucak..Üstünde durduğum iki yeni model var biri yakın bir zamanda üretime geçtiği söylenen, ancak tümosanın internet sitesinde bir türlü yer verilmeyen 70-70 DTK diğeri 85-80 DTK.. 75-80 DTK üzerindede duruyordum ancak Turbo motora sahip olmadığını öğrenince bu kararımdan vazgeçtim ya 70-70 DTK yada 85-80 DTK alıcağım. Tabikide aralarında 12 hp güç farkı var ancak güncel fiyatları konusundada pek bir bilgi sahibi değilim.. Bu konuda bana yardımcı olucak arkadaşlara teşekkür ederim..

Ynt: Yeni Tasarım Tümosan Almaya Niyetliyim Ancak Kesin Bir Karara Varamıyorum

Kardeşim 70-70 3 silindir tubo 70 hp olmasından süper ama konfora bakarsan hiç iyi değil 80 serisinde düz pltform var ama 70 te yok öndeki üst aydınlatma ışıkları çift ayrıca farlarda çiftli bu gibi ince görünen özellikler bence çok önemli.göze çok güzel görünüyor 80 serisi ama 70 öyle değil ayrıca kabin genişliği olarak 80 serisi rakipsiz diye düşünüyorum...
Bence bu 70 hp lık motoru 80 serisi platformunda üretmelilerdi...

Tümosanın yeni tasarım 70 Serisi traktörlerini neden 80 serisi gibi yapmadığını bende anlamış değilim zaten 80 serisinde uyguladıkları tasarımın bire bir 70 Serisindede uygulasalardı çok daha güzel olabilirdi..En başında 75-80 DTK üzerinde durmaktaydım ancak bu traktörün Turbo motora sahip olmadığını öğrendiğimde vazgeçtim..70-70 DTK nın 3 silindir olması nedeniyle biraz soru işaretleri aklımda var gücüm yetiyorsa 85-80 DTK alıcağım kısmetse..Traktör almak için en uygun dönem ne zamandır fiyatlar Kasım-Aralık aylarında ucuzluyormu yoksa pek bişey farketmiyormu bu konuda fazla bi araştırma yapmadım..Bilgisi olan arkadaşlar beni bu konuda biraz bilgilendirebilirlermi acaba ?

trmilitary link=topic=27545.msg228976#msg228976 date=1258548168' Alıntı:
Tümosanın yeni tasarım 70 Serisi traktörlerini neden 80 serisi gibi yapmadığını bende anlamış değilim zaten 80 serisinde uyguladıkları tasarımın bire bir 70 Serisindede uygulasalardı çok daha güzel olabilirdi..En başında 75-80 DTK üzerinde durmaktaydım ancak bu traktörün Turbo motora sahip olmadığını öğrendiğimde vazgeçtim..70-70 DTK nın 3 silindir olması nedeniyle biraz soru işaretleri aklımda var gücüm yetiyorsa 85-80 DTK alıcağım kısmetse..Traktör almak için en uygun dönem ne zamandır fiyatlar Kasım-Aralık aylarında ucuzluyormu yoksa pek bişey farketmiyormu bu konuda fazla bi araştırma yapmadım..Bilgisi olan arkadaşlar beni bu konuda biraz bilgilendirebilirlermi acaba ?

Fiyatlar hakkında bişey diyemeyeceğim... 75-80 e turbo takıyolarmış ama ne kadar saglıklı olur nasıl olur onu bilemicem...

bu ikisi arasında tabiki 85-80 derim..fiyatlar konusunda bi bilgim yok..ama yapacağın işin ağırlığına göre seçimini yapmalısın...

yapacağın iş önemli eğer ağır bir işin varsa tabiki 85lik.fakat ağır bir işim yok orta halliyim dersen 70 lik al

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar..Vallahi 350 dönüm yerim var 70 - 70 DTK yı neden düşünüyorum; diğer traktörümüde satmıyacağım ikisinide kullanacağım işi hafifletmek bakımından 70-70 DTK yeterli olurmu diye düşündüm tabikide maliyetini düşünmücek olursak tartışmasız seçimim 85-80 DTK olurdu ..Artık hayırlısıyla ikisi arasında bi karara varıcağım

arkadaşım bu gün senn için tümosan bayisine gittim.bi tane yeni tip 82.80 vede 70.80 dtk vardı.bana göre eski tip yeni tümosanlar daha güzel.tabii senn kararın.70.80 dtk ya bi bak derim.diğer motoru satmazsan 70 lik iyidir.

bizim bayii 70.80dtk ya 50 milyar dedi.adamla pazarlıkta olabilir.74.80 dtk yada 53 milyar dedi.fiyatları indirmişler

Bende Tekirdağda oturmaktayım . Klasik seri tümosanların yeni tasarımlara göre daha iyi olduğu söylentisini bende duydum ancak almışken yeni tasarım olsun diye bi fikir oluşmuştu içimde kışa doğru fiyatların dahada çok düşeceğini tahmin ediyordum.Edirnedeki bayiide Aslanlar Otomotiv değilmi?
i

trmilitary link=topic=27545.msg229481#msg229481 date=1258751527' Alıntı:
Bende Tekirdağda oturmaktayım . Klasik seri tümosanların yeni tasarımlara göre daha iyi olduğu söylentisini bende duydum ancak almışken yeni tasarım olsun diye bi fikir oluşmuştu içimde kışa doğru fiyatların dahada çok düşeceğini tahmin ediyordum.Edirnedeki bayiide Aslanlar Otomotiv değilmi?
i
ben edirne-keşandanım yani komşu sayılırız.t.dağın neresindensin?yaş ve meslek nedir acaba?evet buradaki bayii aslanlar otomativ.
nforcer link=topic=27545.msg229483#msg229483 date=1258751848' Alıntı:
bizim köye iki tane bi 90-80dkt bide 74-80dtk girdi...90-80 56bin lira....74-80ise 51bin lira imiş...
ismail dediğim gibi sadece bu fiyatı fiyat olsun diye söyledi eğer ciddi pazarlığa girersen dahada düşürürsün

arkadaşım bana kalırsan bende klasik 82.80 / 74.80 al derim. türkiye genelinde yapılan uluslararası fuar fiyatları diğer günlere nazaran daha hesaplı olur.( kdv dahil satış fiyatlı ) fuar organizasyonlarını takip ediniz.

Bugün Tümosan bayiine gittim..Traktörlere bakarken fiyatları hakkında bilgi istedim..Listede 65-70 DTK nın 50.000 TL , 75-80 DTK nın 55,000 TL ve 82-80 DTK nın 55,000 TL olduğu yazıyordu..Fiyatlar bana oldukça uçuk kaçık geldi 65-70 DTK nın bile 50,000 TL olmasına inanamadım..Bunların standart fiyatmı olduklarını sorduğumda , öyle olduğunu söyledi..Açıkçası pek alıcı gözüyle bakamadım fiyatlar bu derece ne zaman pahalandı..Üstelik 75-80 DTK nın yeni üretilenlerinin artık Turbo motora sahip olduğunu söyledi.

slm arkadaslar bizde yeni traktör almayı düşünüyoruz.deuzt arastırdım fiyatlar inanaılmaz yüksek.
en makulu yine tümosan.75-80dtk bizim için uygun.
fakat saglamlıgı konusunda şüphelerim var

tümosanlar sağlam olmaya sağlam.biraz yakıt konusunda şüphelerim var.birde tavsiyem.traktör marka ve modellerini karşılaştırırken.aynı beygir güçtekilerin hanginin torkunun fazla olduğuna dikkat et.
birde işin şu yönü var tabi. x marka traktör 80 000 lira iken tümo yu 50 000 e alabiliyorsan.arada 30 000 lira var.o da 12 ton mazot ediyor az değil.

ali_kockaya link=topic=27545.msg233254#msg233254 date=1260300552' Alıntı:
tümosanlar sağlam olmaya sağlam.biraz yakıt konusunda şüphelerim var.birde tavsiyem.traktör marka ve modellerini karşılaştırırken.aynı beygir güçtekilerin hanginin torkunun fazla olduğuna dikkat et.
birde işin şu yönü var tabi. x marka traktör 80 000 lira iken tümo yu 50 000 e alabiliyorsan.arada 30 000 lira var.o da 12 ton mazot ediyor az değil.
Ali abi yakıt konusu düşündüğün kadar fazla değil...

arkadas 70.70dtk aldı bir ay önce.Tümosanın sitesinde bu traktör gösterilmiyor sebebini bilen var mı?
Ayrıca 75.80dtk turbo motorlusu üretiliyor mu?

kapax link=topic=27545.msg233440#msg233440 date=1260386236' Alıntı:
arkadas 70.70dtk aldı bir ay önce.Tümosanın sitesinde bu traktör gösterilmiyor sebebini bilen var mı?
Ayrıca 75.80dtk turbo motorlusu üretiliyor mu?

Sitesinde Her Türlü Model ve Tipdeki Traktörlerin Tanıtım Bölümleri mevcuttur daha kapsamlı bakmasınızda yara var. Ayrıca 75.80DTK yeni Tiplerde Çıkmış olup Tümosan ' ın her Tip modelde Traktöründe Turboşajlı motorları bulunmaktadır...