amcaoglumla birlikte mısır tarlasını adam etmeye çalışıyoruz....

bu tarla mısır tarlasıydı yagmurlardan sonra silaj yaptık motorlar gömüle gömüle,tabi sonra işlerden dolayı süremedik tarla dondu kaldı.pulluk düz şekilde tarlaya geçmiyodu pullugu bıçakların üzerine iyice yıktım bide üzerine torba doldurdum.masey ferguson takviye 3 ile dırmalayarak sürdü.ama tümosan okadarda şanslı deildi.pullugu o çekemez diye masseyin tavasını taktık.oda tümosana agır geldi tarlada toprak olmuyodu takviye 3 ile zor çekti.sonra çift bitince pullugu saldım tavayı 3085 e taktık.yani anlayacanız çok zor bi tarla hazırlama oldu.gopleyle sürmedigime pişman oldum.
<div><object width='480' height='398'><param name='movie' value='http://www.dailymotion.com/swf/xb60oq&related=0'></param><param name='allowFullScreen' value='true'></param><param name='allowScriptAccess' value='always'></param><embed

Ynt: amcaoglumla birlikte mısır tarlasını adam etmeye çalışıyoruz....

tarla çok kuruymus galıba pulluğu tas kuoymusunuz ıkı traktoru ıs dayanmaz tarla adamda olur böyle çalısmaya tesekkurler paylasım ıçın

suleymanjd link=topic=27551.msg228673#msg228673 date=1258393875' Alıntı:
tarla çok kuruymus galıba pulluğu tas kuoymusunuz ıkı traktoru ıs dayanmaz tarla adamda olur böyle çalısmaya tesekkurler paylasım ıçın
evet tarla önceden çamur oldugu için dondu kaldı.pulluk geçmiyodu o yüzden bir çuval toprak koyduk.

sinan1 link=topic=27551.msg228760#msg228760 date=1258456565' Alıntı:
eline saglık tümosanın arkasındaki hiç belli olmuyo ali acaba arkasındaki ne ??
arkasındaki vidyoda belli olmuyo ama motorun sesinden büyük bişey oldugu belli demi?arkasında topraktaki kesekleri ezmesi için ve tarlayı sıkıştırması için büyük bi tava var 3 metre uzunlugunda içine iyice toprak dolduruyorum.

dolcevita link=topic=27551.msg268272#msg268272 date=1271182171' Alıntı:
ali rotil kullan al bi alabora güzel paylaşım
saol abi rotatilerim var ama bu tarla bildigin gibi deil rotatillerle bu şekilde toprak yapamıyorum.ama bu tava dedigim alet yapamadıklarınıda topraga gömüyor hemde tasarruflu oluyor.tarlada sıkışkın oluyor 3 senedir rotatilleri boşladım kullanmıyoru martık.