Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ ' ye ait Tokat Turhal, Kastamonu, Kırşehir, Yozgat, Çorum ve Samsun Çarşamba şeker fabrikalarının Özelleştirme Yüksek Kurulu ' nun kararı ile satışa çıkarılmasına karşı tepkiler Kırşehir ' de devam etti.
Özelleştirmeye karşı saat 12.00 ' da Ahi Stadyum ' u önünde başlayan eyleme MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Müfit Göçen, Ziraat Odası Başkanı Yusuf Ünlü, Şeker- İş Kırşehir Temsilcisi Işık Şimşek ve sivil toplum örgütleri de destek verdi.Şeker Fabrikası işçileri 'şekeri satanı biz de satarız, Kırşehir uyuma fabrikana sahip çık, Petlas satıldı sıra şekerde' şeklinde sloganlar atarak ellerinde pankartlarla Ahi Meydanı ' ndaki miting alanına kadar yürüdü.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı mitinge araçlarla Tokat Turhal, Kastamonu, Yozgat, Çorum ve Samsun Çarşamba Şeker Fabrikaları ' nın çalışanları da katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mitingde işçiler değişik sloganlar atarak özelleştirmenin durdurulmasını talep etti.