sitemiz sakinlerinden tahir adlı üyemizin traktöründen bir kaç güzel kareler

Ynt: sitemiz sakinlerinden tahir adlı üyemizin traktöründen bir kaç güzel kareler

8441 82 hp kardeş saolun arkaşlar bn teşekkür ederim yorum larınız için burdan sefa kardeşe de teşekkür edrim bnm için konuyu açtı

Ynt: sitemiz sakinlerinden tahir adlı üyemizin traktöründen bir kaç güzel kareler

Teşekkürler Tahir.. Bu arada konuyu açan Sefa ya ayrıca teşekkürler.. Traktör gayet güzel.. Ön lastik ebatları geniş ve çapı küçük olması daha bi güzel duruyor.. İyi günlerde kullanın..

paylaşım için sefa abiye teşekkürler arka camdaki yazı ve zetor harika birde bişi soracaktım ön takımı niçin çuvalla sardınız ve zetorun en beyendiğim serisi tekrar teşekkürler güle güle kulannın

geçen sene bizim köye denemek için fabrika getirmiş 100 lük zetör karşısına rakip 100 bg üzeri traktör istiyodu başka traktörleri traktörden saymıyodu.neyse köylü toplandı boş bi tarlaya cuma çıkışı herkez gitti bakmaya.aslında birisi pazarlık yapmış bizim oralarda bu motrdan hiç yok bi getirinde deneyelim demişler.zetöre rakip 398 geldi.398 i görünce getireceniz motor bumuydu diye gülüyodu zetörcü ikisinede 5 li taktılar 398 tepesine çıktı 100 lük zetörün.sonra arkadanda 6460 geldi 1 saat felan motor denediler zetörün sonunda hareret sona vurdu zetörcü pullugu saldıgı gibi kaçtı.yoksa mtor yanacaktı.alacak adamlarda vazgeçtiler almaktan.

kardeşim biz pancar çekiyoruz eğer sende pancar fabrikasına gittiysen bilirsin kesin görmüşsündür boşaltım için makinaya çıkıyoruz römorkla birlikte bu esnada boşaltım için çıktığın makina damper gibi kalkıyor traktörlerin önü kalkmasın takla felan atmaması için makinada zincir ler var ön dingile yakın ön dinigllerden yani o çuval bağlı yerlerden trakrörü makina ya bağlıyoruz bu esnada makina traktörü sıraklıyor aşağı yukarı hafifce pancar kalmaması için ne kadarda olsa traktör hopluyor sırkalerken ve o çuvallar olmasa dingilde çizikler ve zamanla oralardan pas akıyor oda hiç hoş bir görüntü deil piz bire bir nekadar da olsa bir em niyet amacı ile paslanmasın diye oralara çuval bağladık

syn konyalı ali kardeşim mal meydanda nebileyim senin doğru söylediğini sen diyceksinki sen çokmu doğru söylüyorsun ewet doğru söylüyorum kardeş bnm zetor senin 3,085 ezdi kardeşim bunu artık kabul et öyle arkana 6lı pulluk takıp ta olmuyor bu işler

tahir link=topic=27573.msg229033#msg229033 date=1258563770' Alıntı:
syn konyalı ali kardeşim mal meydanda nebileyim senin doğru söylediğini sen diyceksinki sen çokmu doğru söylüyorsun ewet doğru söylüyorum kardeş bnm zetor senin 3,085 ezdi kardeşim bunu artık kabul et öyle arkana 6lı pulluk takıp ta olmuyor bu işler
istersen sen 3.085 deil 3.105 i ezdi desen herkez bilir zetörün bir dünya markası alon massey ferguson u ezemeyecegini.ama benim dedigim yeminle söylüyorum dogru 398 zetörü çitte ezdi.aslende mantıklı yani 398 nerde zetör nerde herkez bilir zaten 398 in nasıl çite gittigini.artı bide zetörün hararet sona vurdu.eger çite güzel gitseydi şimdi köyümüzde bide zetör vardı.ama adamlar köyleri tek tek kıvradıkları halde hiç 1 tane bile satış yapamıyorlar.benim çevremde 23 tane köy var hepsinide bilirim hiç birinde zetör yok ondan öte konya ovasındada yok sayılacak kadar az.

tahir link=topic=27573.msg229037#msg229037 date=1258564250' Alıntı:
daha ismini bile söylüyemiyorsun onun dı ZETOR
ee bi motoru bi kaç sefer görsek ismi aklımıza kazınır nerden bileyim adının nasıl yazıldıgını ömrümde bi sefer gördüm onuda 398 in önünde duman salıyodu ben ona bakıyodum dikkatle ismini dikkat etmemişim kusura bakma.önümüzdeki yıllarda birisi 88 model motrunu veride 2008 model motor felan alırsa ozaman dikkat ederim.