Massey Ferguson 255T ve 4lü 12 No Dönerli Pulluk

Ynt: Massey Ferguson 255T ve 4lü 12 No Dönerli Pulluk

yakında 5lide takarsınız süper gidiyor , arkadaşlar maşallah deyin göz değeceksiniz
arkadaşlar bu motorda oynama fellan varmı ?????
bizim burda 3 lü 12 li ile zor gidiyorlar,

aynen arkadaşım yer mısır yeri galiba.yer ne kadar tadında da olsa o motora o pulluklar çok büyük bizim burda onu 4x4 lere takıolar.vallaha helal olsun

arkadaşlar görüntülardeki tarlaların birisi mısır tarlası mısırın sapları bazı yerlerde toplama yapıyo o yüzden orda fazla bi görüntü çekmedim ayrıca kamerayı yiğene vermiştim bende artık kendim cep telefonuyla çektim görüntüler biraz dandik oldu kusura bakmayın artık:) sonuçta azda olsa merakınızı gidermeyi başarmışımdır.
Diğer tarlada pamuk tarlası pamukların çalısı kesildiğinde orada hiçbir toplama tıkama yapmıyor.
Pulluğun markası GMS Aydın/ Sökede üretiliyor. 11 senedir kullanıyoruz bu pulluğuda bu Traktörle http://img15.imageshack.us/img15/9421/grnt200p.jpg resimde markası da görünüyor.

ilk pulluğa almaya gittiğimizde çevremizde bu şekilde dönerli pulluğu kullanan kimse yoktu hani gidip bilgi alalım kullanımı nasıl bize gelirmi diye adam anlattı bi güzel tarlanın bir kenarından giriyorsunuz diğer kenarından çıkıyorsunuz tarlanın tesviyesi hiç bozulmuyor kullanımını iyice öğrendiğiniz zaman bile tarlayı bunla tesviye bile yapabilirsiniz falan dedi:) dedi sizin traktör ne diye bizde dedik 255T dedi o traktör bunu çekmez adam alıp çekmeyince geri getireceğimizi düşünde galiba pek vermek istemedi dedi biz en düşük bunu Steyr 8073 lere veriyoruz dedi adam öyle deyince bizimi hayaller suya düştü:) almaktan vaz geçmiştik aradan 1-2 hafta geçti ama biz almak istiyoruz hoşumuza gitti. Alplerin 4lü 12 no normal pulluğunu çekiyo biz dedik onu çeken bunuda çeker:) dedik biz bunu alalım deniyelim 4lü olarak çekmezse pulluğu 3lü yapapar öyle kullanırız dedik sonuçta resme bakarsanız pulluk bölünme imkanına sahip ve bizde 1998 yılında aldık bölmeyi bile ihtiyaç duymadık 4lü orak kullanıyoruz suçta rahat olarak çekiyo ve daha kısa sürede iş bitiyo:)

incesu85 arkadamız sormuş motorda oynama falan varmı diye?
Cvp: hiç bir oynama yok fabrikadan Turbolu biz sadece egzosunu değiştirdik orjinali arkadan çıkıyo arkadaki alet egzos dumanından ve sol yankol sim siyah oluyor diye biz yandak çıkardık egzosu tek değişiklik o birde ön tampon:) o değişiklikleride burdaki fotoda görebilirsiniz :) http://img15.imageshack.us/img15/3221/grnt197.jpg

yorum yapan arkadaşların ellerine klavyelerine sağlık. bu videoları koymamdaki amaç övünmek için değil bunu belirteyim.

mf 255 turbo hakkındaki tecrübeleriniz bilgileriniz başlıklı konu hakkında bi arkadaşımız pulluk almak istiyormuş çeker çekemez muhabbeti oluyordu ona örnek ve bilgi edinmesi ve hoş vakit geçirmek için koydum. bilginize
tekrardan yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim. Bol Kazançlı günler hepimiz için olsun.

ekizalp aramıza katıldığın için bizlerde sana teşekkür ederiz.sitemizde böyle paylaşımlar yapıldıkça neşemiz,muhabbetimiz artar.sen tabiki kullandığın traktörle övüneceksin.bunu dert etme.çünkü her yerin yapısı farklı sizin orda 4 lü çeker,başkasını orada 3lü çeker.videon için eline sağlık.inşallah bol paylaşım yaparsın.

ydincbayram link=topic=27579.msg229437#msg229437 date=1258744375' Alıntı:
bilader maşallah.
Anormal bi durum, sürümde takviye 3 lemi yoksa 1 seri vitesin buçuğuylamı gidiyorsun?
bizimki buçuklu şanzıman değil (synchro 8 şanzıman) takviye 4 ile sürüyoruz (L+4)

iyi ön kaldırmıyo o ağırlığa göre bnm 1990 model 255 e 4 lü 9 no takıyorum tarlaya 2 teker gidiyorum sayılır:)