Gözümüz Aydın...

Ynt: Gözümüz Aydın...

Sercan Abi çok güzel bi konuya değindin..Halimiz içler acısı..Mazot gübre derken çiftçilik bitecek..En çok gözüme batan mazot oluyo motorun gazına basamaz oldum çalııştırmak bile istemiyom pompaya bi yanaştımı 400 500 Liralık mazot alıyor bi gün çalışınca...

güzel konuya el atmışsın serkan aksam haberlerde yas cay alım fıyatını protesto eden cıftcıler vardı bır kg cay bır ekmek almıyor dıyor basbakanda oradan cıkmıs cay uretıcısıne enflasyonun uzerınde zam vardık dıyor buyurun yorum sızın ızte

bu zamların en büyük nedeni türk çiftçisinin birlik olmaması
2 gün önce haberlerde yabancı bi ülkede (ismini hatırlamıyorum) çiftçiler rafinelerin yolunu kapattı ürünlerini yollara serip yaktılar sloganları ise ' ' depo boş ama sabrımız taştı ' '
türkiyede ise sadece biberleri yaktılar
çiftçi birlik olup 2 günlüğüne yolları kapatsalar bunun karşılığında mazot ve gübre fiyatlarında değişme olur emin olun

POYRAZLI SALİH link=topic=3341.msg40945#msg40945 date=1212238434' Alıntı:
bu zamların en büyük nedeni türk çiftçisinin birlik olmaması
2 gün önce haberlerde yabancı bi ülkede (ismini hatırlamıyorum) çiftçiler rafinelerin yolunu kapattı ürünlerini yollara serip yaktılar sloganları ise ' ' depo boş ama sabrımız taştı ' '
türkiyede ise sadece biberleri yaktılar
çiftçi birlik olup 2 günlüğüne yolları kapatsalar bunun karşılığında mazot ve gübre fiyatlarında değişme olur emin olun
Bizim orda köyde hala yönetimden memnun olanlar var.Hiçkimsenin yapmadığını bugün yapıyolarmış.En çok destek şimdiymiş.Adam böyle düşünürken gidip de rafineriyi kapatır mı?