Merdaneli tiller ne amaçla kullanılır ?

Bende aldım 16 lı Tiller merdaneli ben ayçiçeği yeri hazırlamak için aldım bunu
ama ayçiçeği yerine toprağı havalandırmak için çekeriz merdaneli alarak çekildiğinde toprağı havalandırmıyaçağını düşünüyorum. daha doğrurusu şimdiye kadar hiç bu mazeme ile çalışmadım çevremde çalışanda olmadı hiç
eğer aranızda merdaneli tiller ile çalışanınız varsa hangi işlerde nasıl kullanaçam konusunda yardımcı olursanız sevinirim
Yorumlarınızı bekliyorum.

Ynt: Merdaneli tiller ne amaçla kullanılır ?

Ben buğday yerlerini hazırladım gayet de güzel oldu, merdanaler tilerin arkasında kalan kesekleri parçalıyor, yeri düzeltiyor, aradaki farkı merdaneleri tamamamen yukarı kaldırdığında görebilirsin. Fazla aşağı salarsan da makinanın yere fazla batmasını engelliyor aynı kararda işliyor toprağı, ben çok memnunum umarım seninde işini görür.

Ynt: Merdaneli tiller ne amaçla kullanılır ?

tillerlerin araları çok açık normalde 13 bacağı 2.90 şaseye 3 sıralı takıyorlar. ben 2.60 şaseye 13 bacak taktırdım daha sık oldu aralardan ot kaçırmıyor dolayısıyla aysana da gerek kalmıyor. Hemde aysan kadar çabuk ot tıkamıyor önünü, aysandan daha kullanışlı, ne varki aysana göre biraz daha derin işliyor yeri. Fazladan güç gerektiriyor.