Pistonlu arka hidrolik kolları

Ynt: Pistonlu arka hidrolik kolları

yanlız adam link=topic=27707.msg230259#msg230259 date=1259058624' Alıntı:
bazı traktörlerde hirolik kollarına pistonda ilave edilmiş sizce pistonlumu yoksa normal ulanlarmı daha kullanışlı.
hep merak etmişimdir...kullanış rahatlığı dışanda..pistonlu hiprolik kollarının normal kollardan farkı ne acaba?yada ne kadar fark ediyor..

benim bildiğim bu dısarıda gozuken pistonlar takviye için konmus pistonlar
zaten normal olan hidrolik sistemine daha fazla kaldırması amacıyla ilave edilmiş
kullanışlılık acısından birsey fark ettirecegini zannetmiyorum ama kaldırma kapasitesi açısından daha performansı yüksek buna ek olarak hic boyle bi traktor kullanmadım, kullananlar daha iyi bilir

Genellikle kaldırma kapasitesini arttırmak maksadıyla, içerdeki ana pistona yardımcı olması için eklenmekte bu dış pistonlar. Kullanım olarak da kaldırma kapasitesinin yükselmesi dışında bi fark hissetmezsiniz. Sadece şöyle bir sorun olabilir, kollarda ekipman yoksa ve kolları indirmek isterseniz, kolların ağırlığı bu ek pistonların kendi başına inmesi için yetersiz kalabiliyor bazı durumlarda, o yüzden kolların aşağı inmesi için bastırmanız gerekebiliyor.

Bir de bazı traktör modellerinde kaldırma işlemini tamamen bu dıştaki pistonlar yapmakta, hidrolik gövde içinde ayrıca bir piston bulunmamakta. Bu sayede hidrolik gövdesinin boyutları küçük tutulabilmekte ve kabinin traktör üzerindeki yerleşimi daha basite indirgenebilmekte.