En fazla mazot yakan traktörler

Ynt: En fazla mazot yakan traktörler

bütün hepsi kullanılan ekipman-tarla durumu-kullanıcı becerisi-hawa şartı we bunun gibi birçok etkenden dolayı yakıtta farklılıklar gösterir...ama içlerinden aynı işte azda olsa az yakıt tüketecek fend we deutz (same)dur...

nforcer link=topic=27708.msg230323#msg230323 date=1259081552' Alıntı:
bütün hepsi kullanılan ekipman-tarla durumu-kullanıcı becerisi-hawa şartı we bunun gibi birçok etkenden dolayı yakıtta farklılıklar gösterir...ama içlerinden aynı işte azda olsa az yakıt tüketecek fend we deutz (same)dur...
cidden doğru sölemiş ismail ama bana göre nh ve mf fazla yakanlardan..

açaba bu traktörmatkaları çift sürerken 1000 metre kareye kaç kilo mazot yakıyor

1- Fendt
2- John Deere
3- Massey Ferguson
4- Same________________2 lt yakıyor 3 lü 16 numara pulluk ile______
5- Erkunt
6- Case IH
7- New Holland
8- Claas
9- Deutz-Fahr
10-Valtra

bizde 74 model massf ferguson var 4 12 numara pullukla 1,1 1,2 yi geçmiyor tam ağırlık takınca böyle yalmaya başladı ağırlığı olmadan önce 1,5 yakıyordu rahat memnunuz yakıtından 285 iki katını yakıyor aynı pullukla yalnız bunuda söyleyim denedik...

• Beğen
Tepkiler: sabri26

en çok yakan traktör 265 mf ve 285 mf avrupada beğenilmeyen traktörü getirip türk çiftçisine verdiler üzerinde biraz değişiklik yapıp goldunu falan çıkardılar.Bende zamanında kalıbına bakarak 265 mf almıştım kalıbı ndan fazla yakıyo kalıbından az iş yapıyo

tarsaneh link=topic=27708.msg234636#msg234636 date=1260804291' Alıntı:
en çok yakan traktör 265 mf ve 285 mf avrupada beğenilmeyen traktörü getirip türk çiftçisine verdiler üzerinde biraz değişiklik yapıp goldunu falan çıkardılar.Bende zamanında kalıbına bakarak 265 mf almıştım kalıbı ndan fazla yakıyo kalıbından az iş yapıyo
Ne kadar yakıyor 285 dönüm başına?Sende hangi motor var?

Ne kadar yakıyor 285 dönüm başına?Sende hangi motor var?
benimki 265 ti 96 model tam ölçmedim ama dekara 2.5 yakıyodu galiba ben deponun nasıl boşaldığını anlamıyodum.şimdi bereket 60 var 2 dekarda en fazla yaktığı zaman 3.5 lt yakıyo onun dışında yolda yada diğer işlerde daha çok fark var

Arkadaşlar bu şekilde herkez kendi traktörünün az yaktığını söyler.
Bence önemli olan yeni nesil teknolijili traktörler ;eski teknolojili traktörlere nazaran daha az yakacaktır.
Çünkü üreticiler bunun için çalışıyorlar.
Traktörde 100 beygir güce kadar 3 silindirliler az yakacaktır.
4 silindirlilerin çok yakacağını düşünüyorum.
Bu yüzden 3 silindirli traktörler artış kaydediyor.

• Beğen
Tepkiler: adem mert ve myk58