FIATAGRI L95 Traktörü Hakkında Neler Biliyorsunuz...

Ynt: FIATAGRI L95 Traktörü Hakkında Neler Biliyorsunuz...

bızım buralarda nadır var l95 lerden ama guzel bı traktor kullananlar memnun
benım bıldıgım yolda cok tarlada az yaktıgı==)))))

anıl sende biliyorsun sanırım duymuşsundur :) madem yaptın bu makineyi niye halatlı yapıyon kavrama sistemini değilmi .... değişmeside zor, ayarıda zor , azda sorunlu sanırım ... :) ... ama çekişine , karizmasına diyecek yok güzel makine ... o fotoğraftaki iki traktör beraber bizim herge yardıma gelmişlerdi ( birisi hala oğlumun , birisi eniştemin ) , kullanma fırsatıda buldum ... gayet iyiler...

ARKADAŞLAR KULLANIM VE DAYANIKLILIĞININ YANINDA TRAKTÖRÜN YAKITIDA ÇOK ÖNEMLİ BENCE.BU L95 LERİN YAKITI HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA,BİZLERDE ÖĞRENMİŞ OLURUZ.HERKTE DÖNÜMDE 0,85-1-1,1 GİBİ RAKAMLAR DUYUYORUZ ,DOĞRUMUDUR ACABA?

18karatekin link=topic=3367.msg52352#msg52352 date=1214170628' Alıntı:
ARKADAŞLAR KULLANIM VE DAYANIKLILIĞININ YANINDA TRAKTÖRÜN YAKITIDA ÇOK ÖNEMLİ BENCE.BU L95 LERİN YAKITI HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA,BİZLERDE ÖĞRENMİŞ OLURUZ.HERKTE DÖNÜMDE 0,85-1-1,1 GİBİ RAKAMLAR DUYUYORUZ ,DOĞRUMUDUR ACABA?
0,85-1-1,1 bu gerçekse hemen alalım .. ama imkansız.... hergte çekeceksen iş çıkaracaksan dönüme 2 litre yakar motor... belki birazda fazla 2.4 fazlasıda azıda olmaz .. bu değer ideal .. ama hiç motor bence 2 nin altına düşmez,düşmemeli ...

dedemin arkadaşında tek çeker var çok memnun kendisi çok da seri bir motor.yakıtıda çok deil diyo traktörün büyüklüğüne göre normal diyo yanına bir tane de jd aldı 75hp+turbo 80 diyor. hatta l95 le iddaya giriyor kasabadaki traktörleri tek tek çekiyor kendinden büyüklerde dahil saedece bir traktörü çekemiyo onu da çekerdi ama traktörü oğlum sürmedi başkası sürdü dedi. bu kadar iddialı

l 95 güzel traktör 10 senedir kullanıyorum ben yakıtı tarlasına göre deişiyor bizim burda 2.5 dekar 1 dönüm yani 2.5 dekarda 5 litre yakıyo tarla ağirsa havuç tarlası falansa 10 litreye çikiyor ben l 95 ile 6220 j d ye çifte anizi sürerke çok rahat bi şekilde yakalıyorum

bende tek cekeri var ama alman fabrikasi yapimi ozaman bayagi fark vermistim almak icin 1996 yilinda .ben cok memmunum dortlu pullukla rahat gidiyor cekisi cok guzel saglam bir mal

ramazanpullu link=topic=3367.msg80457#msg80457 date=1222862004' Alıntı:
l 95 güzel traktör 10 senedir kullanıyorum ben yakıtı tarlasına göre deişiyor bizim burda 2.5 dekar 1 dönüm yani 2.5 dekarda 5 litre yakıyo tarla ağirsa havuç tarlası falansa 10 litreye çikiyor ben l 95 ile 6220 j d ye çifte anizi sürerke çok rahat bi şekilde yakalıyorum
ne yanı bi donumde 5 l mı yakıyor ?