Agalar ben yeni traktör aldım bu ne zaman az yakacak YARDIM!!!!

Ynt: Agalar ben yeni traktör aldım bu ne zaman az yakacak YARDIM!!!!

bizim motorun kullanım klavuzunda ilk 100 saatte fazla şıkıstırılmamalı ve düşük devirde fazla yüke sokulmamalı diye yazıyordu.
şuan 600 saate yaklaştı ve hiç sıkıştırılmadı.. sıkıştırılmadığı için henüz tam açılmadı kanaatindeyim.
açılsın diyorsan 1-2 depo yu yüksek devirde ve sıcak birgünde ağır bir işte yakacaksın o zaman biraz gelişme olur.
ama bence bu işlem motorun ömrünü uzatmaz çünkü bu anlattıklarım motorun ısınıp aşınması için yapılan bir uygulamadır. sıkıştırmazsan 1-2 yıl , yılda 1-2 depo fazla harcarsın fakat motorun ömrü uzar diye düşünüyorum bilmem büyükler ustalar bu hususta ne der

claas hakkında bi fikrim yok ama bence normal bi motor çitte 18 devirin aşagısına düşmemeli.en azından ben öyle bapıyorum çünkü motor 18 devire geldigi anda çok fark edilir bi rahatlama oluyor.özellikle tümosanda.

abi traktörün markası ls hani yeni çıkmış bu motorlar konu yu bura açtım çünkü en fazla ilgi claas bende en fazla bilgiyi buradan toplayacığımı düşündüm...:)

Konu yanlış yere açılmıştır.Burada herhangi bir yere açtığınız konuyla da ilgilenilir.Bilgisi olan arkadaşlar ilgisiz bırakmayacaktır konunuzu.Yeni üye olduğunuz için konuyu doğru yere taşıyıp kilitlemiyorum.Aramıza hoşgeldin.

nforcer link=topic=27962.msg232711#msg232711 date=1260134635' Alıntı:
wer gaz yansın burgaz :D
ama incesu85 inde dediği gibi belli bir saate kadar traktör yüke koşulmamalı we zorlammamalıdır...
ohohooo :D bizm akraba geçen sene 2. nh sini aldı tt65 daha kamyondan indirir indirmez mozotu koydu doğru çifte neymiş motoru deniycekmiş :D uln namuzszn motor daa ii asılıo :D
saten arkası yere yakın olandan kork demişler :D çok ufak bişi aynı tt55 gibi ama tırmalıo
büyüğe aslan dio :TN75Da
küçüe kedi dio :TT65!

1006 link=topic=27962.msg236444#msg236444 date=1261420994' Alıntı:
yaw basacaksın gaza ki motor boğulmasın rahat gitsin kimileri öle tır tır motor gücünü yenemediği için hareret bile yapar..
hayatta 17 gazdan aşaya inmem çiftte ee sona diolr çok yakıo snn motor yakacak tabi çift sürüoz!

ozkan723 link=topic=27962.msg236448#msg236448 date=1261421229' Alıntı:
hayatta 17 gazdan aşaya inmem çiftte ee sona diolr çok yakıo snn motor yakacak tabi çift sürüoz!
tabi doğru gazını devrini vereceksin eğer az verip motoru zorlarsan daha fazla yakarsın ben seri 2 le köküne kdar dayanıyom...

1006 link=topic=27962.msg236713#msg236713 date=1261508880' Alıntı:
tabi doğru gazını devrini vereceksin eğer az verip motoru zorlarsan daha fazla yakarsın ben seri 2 le köküne kdar dayanıyom...
serii 2 he motorun ne snn kaç hp?

ABİ NE BU 1800, 1700 DEVİRLE ÇİFT SÜRME İŞİ ?
BİZ 1500 ÜN ÜZERİNE ÇIKMIYORUZ.. HEM SERİ İKİ İLE ÇİFT Mİ SÜRÜLÜR ABİ? :)

BUNUN BİR STANDARDI OLMASI LAZIM...
EN İYİ ÇİFT SİZCE KAÇINCI VİTESLE VE KAÇ MOTOR DEVRİ İLE SÜRÜLÜR? YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

safanuroglu link=topic=27962.msg236731#msg236731 date=1261510564' Alıntı:
ABİ NE BU 1800, 1700 DEVİRLE ÇİFT SÜRME İŞİ ?
BİZ 1500 ÜN ÜZERİNE ÇIKMIYORUZ.. HEM SERİ İKİ İLE ÇİFT Mİ SÜRÜLÜR ABİ? :)

BUNUN BİR STANDARDI OLMASI LAZIM...
EN İYİ ÇİFT SİZCE KAÇINCI VİTESLE VE KAÇ MOTOR DEVRİ İLE SÜRÜLÜR? YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.
asıl 1500 dewirde çiftmi sürülür? motor bayılır,hm şimdi bnm motor yeni zorlanmasını istemiyoz fakat işler war mecbur çifte koşuyoruz!
EN İYİ ÇİFT SİZCE KAÇINCI VİTESLE SÜRÜLÜR: derken o motor gücüne göre değişir biz 640 ile seri 1 le çift sürüodk onda bile 17 gazn altına inmiodk ama 1981 model motor daha hiç rektefe istemiyordu buna ne diyceksn? bitane daha 640 war bizm köyde oda çok cimridir çiftte 1400 gazı geçmez daha motor 10000 de iken rektefe görmek zorunda kaldı,
yani motora gaz wermekle aşırı deil tabiki 17 ggazn altına düşme 20 i geçme hm yaksn ne yakıcakki 100 grm fazladan yaksn ama motorn uzun ömürlü kalsn!