-_- İşte Tümosan Tanpon Ve Avrupa tipi Koluna Kavuştu -_-

17.12.2007
3,301
213
Konya

[size=11pt][/size]90.80 Tanpon Ve Avrupa modelli Orta Koluna sonunda kavuştu. Bize biraz Tuzluya mal oldu ama Tümo yada Acayip yakıştı. Ayrıca Bu fotoları Pancar Aralığı çektiğim için Tümonun arka tarafı biraz battı mazur görmenizi temenni ederim. Şimdi Sizlerle Paylaşıyorum İnş. Beyenirsiniz...

Gördüğünüz Tampon Tam Olarak 150Kg. Agırlığında...

[move][size=11pt]The[/size] [size=11pt]@*/-TmS_HsT-/*@[/size][/move]

Ynt: -_- İşte Tümosan Tanpon Ve Avrupa tipi Koluna Kavuştu -_-

Güzel paylaşım. Tampon ve orta kol hayırlı olsun. Yalnız biraz kolla oynadıkça arkası batmış. Valflerde avrupa tipi yağ hazneli olsa daha güzel olacak. Hazneliler bile yağ kaçırırken, bunlarla baya kötü oluyor. Unutmadan orta kol ne kadara maal oldu?

ÇağRı link=topic=28069.msg233506#msg233506 date=1260392450' Alıntı:
ara kolu değişikmiş ama ne kadar gerekli pompalı olması tartışılır hayırlı olsun yeni parçalar

Valla Kardeşim Hiç Tartışılacak ve seni beni yoracak bir yanı yok sadece sen Güzün soğukta veya gecenin Bir vakti tarlaya gittiğinde aşağıya inip çıkıp orta kolu ayar yapmaya kalkmıyorsun. Oturduğun yerden sadece bir valf kumanda kolunu kullanarak traktörün arkasındaki aleti rahatça ayarlıyorsun. Ama yok ben eski kafayım diyor ve o zor dönen paslanan kollarla güreşmeye devam edersen sana her işinde kolaylıklar dilerim Kardeşim.

@*/-TmS_HsT-/*@ link=topic=28069.msg233522#msg233522 date=1260393243' Alıntı:
Valla Kardeşim Hiç Tartışılacak ve seni beni yoracak bir yanı yok sadece sen Güzün soğukta veya gecenin Bir vakti tarlaya gittiğinde aşağıya inip çıkıp orta kolu ayar yapmaya kalkmıyorsun. Oturduğun yerden sadece bir valf kumanda kolunu kullanarak traktörün arkasındaki aleti rahatça ayarlıyorsun. Ama yok ben eski kafayım diyor ve o zor dönen paslanan kollarla güreşmeye devam edersen sana her işinde kolaylıklar dilerim Kardeşim.
benim 87 model motorumun kolu hafif bir aşağı yukarı oynatmayla gayet güzel ayarlanabiliyor.Aşağıya inmeye üşeniyorsan çiftçilik yapma daha iyi.Ben eski kafalıyım belki sana göre ama getirip bir valf takıp dünyayı kurtarmış gibi düşünmeye de gerek yok.Yarın birgün oralar bütün yağ olacak,yağ kaçıracak.Yağlarla aran iyise ne mutlu sana

alipasalierkan link=topic=28069.msg233516#msg233516 date=1260392917' Alıntı:
Güzel paylaşım. Tampon ve orta kol hayırlı olsun. Yalnız biraz kolla oynadıkça arkası batmış. Valflerde avrupa tipi yağ hazneli olsa daha güzel olacak. Hazneliler bile yağ kaçırırken, bunlarla baya kötü oluyor. Unutmadan orta kol ne kadara maal oldu?

Zaten O skotler Almanyadan ital kardeşim. Onu Orta kol skot girişlerini çıkarırken batırmadık hiç sökmedikte zaten. 4 tane skot girişi var bildiğin gibi 3. girişe römorkun sket girişlerini takarken Römorkun hortumundan akan yağdan batır zaten. Biz orta kolu Vadeli yaptırdğımız için 300 TL ye dek geldi Peşin fiyatı 250 TL 150 TL olanlarıda vardı ama biz sağlam ve uzun ömürlü olması açısından Bu Tip kolu Tercih ettik ve denedik Hiç bir mm. Bile kaçırma yok.

ÇağRı link=topic=28069.msg233526#msg233526 date=1260393492' Alıntı:
benim 87 model motorumun kolu hafif bir aşağı yukarı oynatmayla gayet güzel ayarlanabiliyor.Aşağıya inmeye üşeniyorsan çiftçilik yapma daha iyi.Ben eski kafalıyım belki sana göre ama getirip bir valf takıp dünyayı kurtarmış gibi düşünmeye de gerek yok.Yarın birgün oralar bütün yağ olacak,yağ kaçıracak.Yağlarla aran iyise ne mutlu sana

Şimdi tartışmanın Bir Anlamı yok Kardeşim. Sen demişsin ki 'Tartışılır bir konu' bunun Tartışmayla bi alakası yok neresini tartışacaksın. Türk çiftçisinin afedersin ama ilin gavurundan ne farkı var kardeşim. Onlar insanda Biz neyiz Bu İş sadece Seni değil Senin vakitten de tasarruf yapmanı sağlıcak.

@*/-TmS_HsT-/*@ link=topic=28069.msg233530#msg233530 date=1260393710' Alıntı:
Şimdi tartışmanın Bir Anlamı yok Kardeşim. Sen demişsin ki 'Tartışılır bir konu' bunun Tartışmayla bi alakası yok neresini tartışacaksın. Türk çiftçisinin afedersin ama ilin gavurundan ne farkı var kardeşim. Onlar insanda Biz neyiz Bu İş sadece Seni değil Senin vakitten de tasarruf yapmanı sağlıcak.
bir farkı yok,bence halen tartışılır bir konu tartışılır yanı gerekli olup olmadığı.Sence gereklidir,bence gerekli değil.Kişiden kişiye değişir.Ben inerim yaparım ayarımı sonra biner devam ederim,toru topu 5dk kaybederim.Sen onu istemezsin alırsın valfini takar devam edersin.Ben zaten sana bişey dememiştim kendi düşüncemi söyledim ama sen gereksiz yere alındın kardeş.

tampon ve orta kol hayırlı olsun güzel bi tercih zamandan ve uğraştan tasarruf silaj makinası vb. işlerde bitirim bi alet anlık hemen ayar yapabiliyorsun
dediğin gibi tampon çok etli bi malzemeden yapılmış özel bi sebebi varmı hem alt tarafında delikler falan var acaba dedim öne hidrolik kol falan mı takacak

hayırlı olsun, bu pistonun ne kadar güvenilirliği var kullanıcı olarak, her malzemeye kullanılabiliniyormu mesela pulluk ile giderken çırpmada, sürerken taşa takmada vs. kaç kg kadar kaldırabiliyor ve dayanabiliyor,aydınlatırsan sevinirim, güzel ve faydalı bir paylaşım eline sağlık.

gökoğlu link=topic=28069.msg233575#msg233575 date=1260405079' Alıntı:
hayırlı olsun, bu pistonun ne kadar güvenilirliği var kullanıcı olarak, her malzemeye kullanılabiliniyormu mesela pulluk ile giderken çırpmada, sürerken taşa takmada vs. kaç kg kadar kaldırabiliyor ve dayanabiliyor,aydınlatırsan sevinirim, güzel ve faydalı bir paylaşım eline sağlık.

Şuan kaç kilo kaldırdığını Bilemiyorum Abi ama sana diyebilirimki çırpmada olsun Hiç bir şekilde bir yağ sızdırma ve kaçırma yok. Tümo ' nun önünü kaldıracak kadar sağlam bir kol olduğunu söyleyebilirim sana. Tümonun Önü yaklaşık 800-900 Kilo var. Pulluğun sabit ağırşığı 350 kilo Çırpmanın etkisiyle bu kaç katına çıkıyor sen hesapla artık öyle bile kaçırma yok.

selam arkadaslar o tampon özel bır sebebi var hem agırlık hem hemde romork kakalamak ıcın kullanırıs traktoru cok kazalardan koruyor o tampon ve arakol ımalatını yapan benı denemenızı tavsıye ederım cok rahatlık bısey kendınızı uzmeyın bırakın bu işi lift yapsın yerınıze