fiat 480 turbo turbo taktırmak saffer firması nasıldır

Ynt: fiat 480 turbo turbo taktırmak saffer firması nasıldır

saffer türkiyenin turbo üreten tek firması olarak biliyorum ve tümosan turbolarını bu firmadan alıyor.
konya da üretim yapmaktadır. ben iyi diye biliyorum.

incesu85 link=topic=28116.msg234106#msg234106 date=1260619907' Alıntı:
saffer türkiyenin turbo üreten tek firması olarak biliyorum ve tümosan turbolarını bu firmadan alıyor.
konya da üretim yapmaktadır. ben iyi diye biliyorum.
bnce awrupa bulablrsn awrupa taktır derim !

Arkadaşım saffer marka turbo Konyada üretilmekte ve Tümosan traktörlerinde kullanmaktadır.Çeşitli markalar var mesela Garret,holset,ght,schwitzer gibi ama şunu bilki bu markalarında çakmaları var.Orjinali olmazsa hiç biri yaramaz eksen mil üzerinden türbüne yağ verir hem yağı yakar hemde egzosdan! Atar çift türbün var.Saffer kullanabilirsin tabi önemli olan turbodan ziyade motordaki hareketliliğin karşısında yeterli yağlamayı yapabilmesi.Açıkcası turbolu motorların bloktaki yağ geçişleri düzlere göre büyük olur.Pombanın basıncı fazla olur vs ama piyasada takan çok sen bilirsin

480 e turbo taktıracağına, onu sat üstüne de biraz para koy 540 al kafan rahat olsun.
benden tavsiye

13 yıldır 540 kullanıyorum.1975 model ve avrupa montaj hakiki mavi gövdeydi.köyümüzde 35 civarı 480 var.tahmin ederimki rampada da düzdede geçmediğim kalmdı.köy tek 540 var benimki.çok aseletli ve ve ciğerli bi traktör.sesi ve duruşu zaten bi başka.daha 2 gün önce 13 yıllık emektarımı satıp yine 1982 model ve türkiyede sayısı 5 adeti geçmeyen 540 aldım.şimdi kaportada.bunuda en az bi 15 yıl kullanırım inşallah.buda hakiki italyan ve tüm kartel.yani arkadaşım ben derimki 480 e turbo falan uğraşana kadar al bi trkatörün dekesi olan 540 ı bak keyfine.inan yıllarca 480 i boşa kullanmışım dersin....