Yetek Farms.. Bizim İşletmenin Üyeleri'nden birkaç kare..

Ynt: Yetek Farms.. Bizim İşletmenin Üyeleri'nden birkaç kare..

ağır abi link=topic=28132.msg234566#msg234566 date=1260744267' Alıntı:
paylaşım için tsk senı bızım buralara devt edıyorum naıl abı gel bak al gıt projelerı sonra at kabuğunu :D
İnşallah Hasan.. Kış biraz daha bastırsın, aklımda sizin orayıda ziyaret etmek.. Şu an için etrafı topluyoruz pek vakit yok.. Kabuğumdan Sıyrılma konusunda sonderece haklısın..değerlendirecez..

keykubat link=topic=28132.msg234794#msg234794 date=1260868451' Alıntı:
revir falan hepsi tamam
Şehre 37 km olunca; ilk yardım bizden oluyor doğal olarak..:D
_FaTıH_ link=topic=28132.msg234951#msg234951 date=1260911262' Alıntı:
Emeğine sağlık Nail abi.Maşallah nazar değmesin üyelerine...
Yetek Farms (oyun ismi gibi geldi ) :)
Teşekkürler Fatih.. Kabuk değiştiriyoruz.. Çiftliğin ismi bari Avrupai olsun dedik..:D

İLK FOTODA YAKINDAN ÇIKMIŞ OLAN SİMENTAL İNEK ÇOK SEVİMLİ MAŞALLAH ABİ :)
BEN HERZAMAN DERİM ZATEN.. YÜZ GÜZELLİĞİ ARIYORSAN SİMENTAL BİR NUMARADIR.

İNEKLERİ SALMANIZIN NEDENİ SANIRIM SULAMAYA GÖTÜRMEK.. SİZE ŞAMANDIRALI SULUK ÖNERİRİM ABİ. BU İNEK İŞİNİ BİZİM KÖYDE 15 SENE YAPIP İKİ DAİRE ALAN YUSUF ABİ DER Kİ,

-- BİR İNEK GÜNDE 14 KERE SU İÇME İHTİYACI HİSSEDİYOR.
-- BİR SÜT İNEĞİNİN 1 LİTRE SÜT ÜRETEBİLMEK İÇİN 4,5 LİTRE SU İÇMESİ GEREKİYOR.
-- İLKEL SULAMADA, YANİ SUYA GÖTÜRMEDE KARŞILAŞILABİLECEK EN BÜYÜK PROBLEMLERDEN BİRİ İNEKLERİN DÜŞÜK YAPMASIDIR. BİZİM KÖYDE BİRİNİN İNEKLERİNDEN BİRİ 5 AYLIK HAMİLEYKEN BUZAĞI ATTI. GÜNDÜZDEN SU İÇMEMİŞ.. İKİNCİ ÇIKARIŞTA ÇOK SU İÇİNCE HAYVAN BUZAĞI ATIYOR. SANIRIM ÇOK SU İÇMEK BUZAĞIYA BASKI YAPTIRIYOR.

ARAŞTIRMALARIM BANA BUNLARI GÖSTERDİ ABİ.. UMARIM UKALALIK ETMEMİŞİMDİR.

safanuroglu link=topic=28132.msg236794#msg236794 date=1261518366' Alıntı:
İLK FOTODA YAKINDAN ÇIKMIŞ OLAN SİMENTAL İNEK ÇOK SEVİMLİ MAŞALLAH ABİ :)
BEN HERZAMAN DERİM ZATEN.. YÜZ GÜZELLİĞİ ARIYORSAN SİMENTAL BİR NUMARADIR.

İNEKLERİ SALMANIZIN NEDENİ SANIRIM SULAMAYA GÖTÜRMEK.. SİZE ŞAMANDIRALI SULUK ÖNERİRİM ABİ. BU İNEK İŞİNİ BİZİM KÖYDE 15 SENE YAPIP İKİ DAİRE ALAN YUSUF ABİ DER Kİ,

-- BİR İNEK GÜNDE 14 KERE SU İÇME İHTİYACI HİSSEDİYOR.
-- BİR SÜT İNEĞİNİN 1 LİTRE SÜT ÜRETEBİLMEK İÇİN 4,5 LİTRE SU İÇMESİ GEREKİYOR.
-- İLKEL SULAMADA, YANİ SUYA GÖTÜRMEDE KARŞILAŞILABİLECEK EN BÜYÜK PROBLEMLERDEN BİRİ İNEKLERİN DÜŞÜK YAPMASIDIR. BİZİM KÖYDE BİRİNİN İNEKLERİNDEN BİRİ 5 AYLIK HAMİLEYKEN BUZAĞI ATTI. GÜNDÜZDEN SU İÇMEMİŞ.. İKİNCİ ÇIKARIŞTA ÇOK SU İÇİNCE HAYVAN BUZAĞI ATIYOR. SANIRIM ÇOK SU İÇMEK BUZAĞIYA BASKI YAPTIRIYOR.

ARAŞTIRMALARIM BANA BUNLARI GÖSTERDİ ABİ.. UMARIM UKALALIK ETMEMİŞİMDİR.
Teşekkürler Safa.. Bilgi paylaştıkça çoğalırmış.. Verdiğin bilgiler son derece mantıklı, fakat hepsibirden olmuyor bu işlerin. Yavaş yavaş diyeceğim, fakat yolun yarısı oldu be arkadaşım.. Zaman su misali akıp gidiyor..

hay maşallah nail iyi bakmışsın ineklere :)sizin oralar hayvancılık için elverişli gibi görünüyor
...bizim burda böyle boşta tarla bulamazsın,,olsa olsa çeltik anızı olur ,ordada ot yok tur +rep

güzel resimler ecza dolabıda yarı dolu bu ecza dolabını doldumuydu ya kesin hayvanlar hastalıyor hemen bitiyor ilaçlar paylaşım için teşekkürler nail abi bu arada inekler için açık sisteme geçiş yapmayı düşünmüyormusunuz