tt 55 turbo

arkadaslar geöen hafta sıfır tt 55 dt aldım. normalde bu traktörler 55 bg gücünde.fakat 65 e göre turbo eksisi var. iyi bi turbo taktırması 2000 tl yi bulurmuş. sizce nasıl olur. dhaa çok aracı sulu ve çamurlu arazide kullanıyorum

Ynt: tt 55 turbo

benim arkadasimin birinde 250 g mf var 2000 saat civarinda kullandigi pulluk 8 numara 3lu alpler birgun nerden duyduysa 260g ile motorlarinin ayni oldugunun tek turbo farki oldugunu ve istenirse turbo takilabilecegini soylemisler bende inanmadim arastirdik hakikaten 250 ve 260 g nin motorlari perkins 903 serisi ve forged piston yani celik pistonlu derken basladik arastirmaya kim yapar nasil yapar sanayide bir usta bulduk ki bu adam turbosuz td65 lere turbo takiyor steyr 8073 lere turbo takiyor ama soruyoruz buisin mazisi 2 yil diyor 2 yildir kullananlarda problem yok yani usta 2 yildir turbo takiyor derken 250 g ye turbo alnarak montesi yapildi ve o zaman icin elverilen en iyi marka idi garrett marka birde schwitzer var oda iyiymis sen dedi traktoru fazla zorlamadan 20 saat falan kullan yagi degistirelim sonra subap ayari olduktan sonra devam dedi dedigi gibide oldu inan bana tam 1 vites oynuyor 4 takviye ile surdugu cift su anda seri bir az geliyor oda sanirim 2000 ytl civarinda bir masraf etmisti belki sende tt 65 ayarina getirebilirsin yinede bu uygulamalarin motora verecegi zarari unutma

ya abi şimdi tt55 t65 e göre çok dha fazla tutulan bi araç. ama 10 beygir fark var buda küçümsenmiyek kadar büyük.tabi aradada 7-8 bin lira oynuyo e faiziyle o rkaam 15 bini blulur .neyse ben dedim 15 bin lira yerine 6-7 ay kullandıktan sonra kalite bi marka tubo taktırırsın oda olur sana 60-65 beygir haklı değilmiyim(ha bide motora ne zarar verirki??

motora baglayacagın turbo ortalama 5-12 hp arası pompa ayarıyla guc verır buda motora olamasa bıle sanzımana ve dıransıyele extra tork ve yuk demek debrıjay balatasında problem yasanabılıyor subaplar degısmezse subap kesebılıyor emme manıfoldu patlatabılyor asırı zorlamadan ıstedıgın gıbı kullanabılırsın

aman dikkat et. benden söylemesi. geçen birinden duydum bizim çewre köylerden birinde adam case yi baraja yıkamaya sokmuş motor turbodan suyu bi çekmiş pistonlar çıkıvermiş yanlardan yeniden sıfır motor taktırmışlar. benden söylemesi. sulu arazi deyince o geldi aklıma bi söyleyim dedim