deutz agrolux 90

mrb arkadaslar traktör alıcam deutz agrolux 90 almayı düsünüyorum ama hararet yaptıgını söylediler yardımcı olursanız cok sevinirim.

Ynt: deutz agrolux 90

1006 link=topic=28360.msg237178#msg237178 date=1261674868' Alıntı:
çağrı aga hava soğutmalısı var baktımda benim hava soğutmalı deutz un motorunun yenisi var yani hava soğutmalı olanları var...
bire bir bilmiyorum da bu yorumdan sonra kataloglara baktım hiçbirinde hava sogutmalı yazmıyor,tekrarlıyorum kataloglara bakarak...

arkadaş yeni model deutz lar agroluks 80ve 90 modelleri fl4 913 serisi hava soğutmalıdır italyan alman karışımı melez bir çeşittir.akabinde agrolüx ün3ve4 silindirli turbo şarjlı 57-67-80-90 modellerinde same ' nin sulu motoru vardır. same-deutzfahr ,hürlimann ismiyle italyan yapımıdır .DEUTZFAHR K85,K100,k120,K150 Vb..Daha üst modelleri vardır.bfl 1103 serisi-4ila6silindirli su soğutmalı turbo şarjlı euro ll stage ve common rail motorlara sahiptirler bu modeller alman malı olup almanyanın luthfingen şehrinde yapılmaktadır. türkiye distribitörü ve imalatçısı ŞAHSUVAROĞLU şirketler grubudur.2009 yılında yerli imalat olarak fabrika balıkesir-gönen de bazı modelleride yapılmaktadır.genel merkez tuzla tepeören İSTANBUL.dur...

tunay link=topic=28360.msg237439#msg237439 date=1261775261' Alıntı:
arkadaş yeni model deutz lar agroluks 80ve 90 modelleri fl4 913 serisi hava soğutmalıdır italyan alman karışımı melez bir çeşittir.akabinde agrolüx ün3ve4 silindirli turbo şarjlı 57-67-80-90 modellerinde same ' nin sulu motoru vardır. same-deutzfahr ,hürlimann ismiyle italyan yapımıdır .DEUTZFAHR K85,K100,k120,K150 Vb..Daha üst modelleri vardır.bfl 1103 serisi-4ila6silindirli su soğutmalı turbo şarjlı euro ll stage ve common rail motorlara sahiptirler bu modeller alman malı olup almanyanın luthfingen şehrinde yapılmaktadır. türkiye distribitörü ve imalatçısı ŞAHSUVAROĞLU şirketler grubudur.2009 yılında yerli imalat olarak fabrika balıkesir-gönen de bazı modelleride yapılmaktadır.genel merkez tuzla tepeören İSTANBUL.dur...
meraba tunay abi sen bu konularda baya bilgilisin bu siteye sık girki deutz hakkında şeyleri herkez bilsin..o dediğin deutz lar tasarımı parçası almanyada üretilip italyada monte ediliyor yani dediğin gibi melezler ama parça vs demirlerinde alman işçiliği var yani çok iyi motorlar..

mrb arkadaslar gecenlerde ark köye gittim komsuları agrolux 90 kullanıyomus traktörü sordum cekişi falan süper dedi ama yag yakıyormus bide manevrası cok azmıs yeni traktör cok yag yakabilir mi??

revadil link=topic=28360.msg238977#msg238977 date=1262533069' Alıntı:
mrb arkadaslar gecenlerde ark köye gittim komsuları agrolux 90 kullanıyomus traktörü sordum cekişi falan süper dedi ama yag yakıyormus bide manevrası cok azmıs yeni traktör cok yag yakabilir mi?? evvet çekişi çok iyide..yağ yakabilir her motorun yağ modeli farklıdır örnek 20/50 yağ kullanılacaksa sen 15/40 kullanırsan ondanda yakar..bizim köde çok var yni olupta yakan..

agro lux serileri hava yağ soğtmalı olup agroplus serileri su soğutmalıdır...şimdi yeni modelleri ise agrotrondur.....2009-2010 modeller *098*- güçç*-* alk-*s alk-*s alk-*s

hava ve su soğutmalı modelleride mevcut deutz un... tunayın dediği gibi melez aygırlar bunlar... su sogutmalı hava sogutmalı hiç farketmez... buarada hava sogutmalı sistemin bulunuşu ve yaygınlaşması yıne almanlar tarafından 2. dunya savasında hıtlerın rusya ya gecıs polıtıkasının bı parçasıydı... hava soguk oldugu ıcın rusya da; bu sekılde bırsey dusunmelerını ıstedı alman muhendıslerden...