Bu fotoğrafta photoshop hilesi yok!

112950.jpg

İngiltere'nin en ağır boğası belli oldu. 1.8 ton ağırlığında olan Field Marshall isimli bu boğa 1.94 boyunda ve 8 yaşında.

Field Marshall’ın 80 yaşındaki bakıcısı Arthur Duckett, 4 sene önce aldığını, şu anda çok sağlıklı olduğunu ve daha da büyümesini istediğini söyledi.
Dev boğanın sadece kastan oluştuğunu belirten Duckett, bir Mini Cooper veya BMW 3'ten daha ağır olan boğanın günde 8 kiloya yakın yem yediğini de belirtti.

112950.jpg

Ynt: Bu fotoğrafta photoshop hilesi yok!

BU HABERİ MİLLİYET GAZETESİNDE OKUDUM BEN.
BOĞA GERÇEKTEN ÇOK SEVİMLİ.. 8 KG YEM TÜKETİYOR GÜNLÜK DEMİŞLER AMA BU CANAVAR BENCE DAHA ÇOK YİYORDUR :)

KONYALI ALİ link=topic=28461.msg238241#msg238241 date=1262207438' Alıntı:
yok gercekten ufak ya o bogaya bakınca benimkiler yanında ufacık kalır...
ama o boğanın yanında ali...pek bilemem ama senin tosun tahminim 270-280kg wardır heralde...

KONYALI ALİ link=topic=28461.msg238319#msg238319 date=1262258187' Alıntı:
belki inanmayacanız ama tosun 500 kilonun üzerine çıktı.bende beklemiyodum ama ezmeyi çok yedigi için çok sıkışkın eti vardı.

valla resimde bakınca 300kg ancak gelir gibi gözukuyor ama demek ki baya boylu ve uzunmuş..resim yanıltıcı olmuş..
cinsi ne bunun ? bizim tosunlara meradan sonra 2 ay baktık 300-350kg geldi daha çok kiloda alırlardı ama elden cıkardık kurbanda fiyatlar sonra düşer diye.. 350kg gelen tosunun boynuna zincir gecmişti 1 cm falan deriye farkına vardıgımızda..simental cinsi..

ceya023 link=topic=28461.msg238327#msg238327 date=1262264963' Alıntı:
valla resimde bakınca 300kg ancak gelir gibi gözukuyor ama demek ki baya boylu ve uzunmuş..resim yanıltıcı olmuş..
cinsi ne bunun ? bizim tosunlara meradan sonra 2 ay baktık 300-350kg geldi daha çok kiloda alırlardı ama elden cıkardık kurbanda fiyatlar sonra düşer diye.. 350kg gelen tosunun boynuna zincir gecmişti 1 cm falan deriye farkına vardıgımızda..simental cinsi..
bu tosunu resimde görüntüdügü gibi deil konya konettinde kesime götürdügümüzde tosunu kestiler tartıya geçti yukardaki kanca tosunun boyunu yerden kesemedi.tekrar ön ayaklarna kança takıp tarttılar.537 et kilo geldi.biz bu cinsi kendimiz özel üretmeye çalışıyoruz.gara cins inege mandofon boga salıyoruz.buzagısı tosun olursa çok güzel et yapıyor.bizde besliyoruz simental ve ala simentalda güzel et yapar ama biz bu cinsten aldıgımız kiloyu hiç bi cinsten alamıyruz.meradan sonra 7 ay besliyoruz ortalama 6 ile 10 kilo arasında yem yiyorlar 400 450 500 en sonda 537 kilo arasında et yapıyolar.

KONYALI ALİ link=topic=28461.msg238345#msg238345 date=1262273601' Alıntı:
bu tosunu resimde görüntüdügü gibi deil konya konettinde kesime götürdügümüzde tosunu kestiler tartıya geçti yukardaki kanca tosunun boyunu yerden kesemedi.tekrar ön ayaklarna kança takıp tarttılar.537 et kilo geldi.biz bu cinsi kendimiz özel üretmeye çalışıyoruz.gara cins inege mandofon boga salıyoruz.buzagısı tosun olursa çok güzel et yapıyor.bizde besliyoruz simental ve ala simentalda güzel et yapar ama biz bu cinsten aldıgımız kiloyu hiç bi cinsten alamıyruz.meradan sonra 7 ay besliyoruz ortalama 6 ile 10 kilo arasında yem yiyorlar 400 450 500 en sonda 537 kilo arasında et yapıyolar.

maaşallah.. inş. 600 ude görursunuz.. :) ben fazla 800kg duydum bizim burda adam ahırın kapısını yıkıp cıkarabilmiş ahırdan bi kaç yıl önce...
fotograftaki yanıltıcılık tosunun uzun ve boylu olmasından dır ozaman.. sizin bu tosun 12ay ozaman beside kalmalı yani daha cok et alır gibi duruyor.. cinsi guzelmiş.. bana bi tane erkek buzagı verin deneyelim bizde.. :)
gara cins inekler nasıl oluyor ben bilmiyorum mandafone gibimi veya ital baska bi cins mi ?
biz simental ve mandofone besliyoruz sadece..

safanuroglu link=topic=28461.msg238125#msg238125 date=1262186111' Alıntı:
selamlar konyali ali,
senin ufacik tosunlar sanirim Angus irki.. Hem neresi ufak senin tosunlarin :)

angus ırkı degil bu angus ırkı boynuzsuzdur ve buda baskındır kırmalarıda boynuzsuz olur.. bu boynuzlu