buda benım erkunt 2010 model

Ynt: buda benım erkunt 2010 model

agır 2.vites veya agır 4takviye ile ideal surersin..zaman zaman 4.seri ile.. benim tek çeker olmasına ragmen 3lü 14inç taktıgımda hiç hissetmiyor..4lü taktıgımda bi motorun yuke bindigini hissediyorum.. bu çift çeker hiç dinlemez..

Ynt: arkadaslar önerilerinizi beklıyorum benım yenı traktore pulluk alacagım lut

arkadaslar benım yenı traktore pulluk alacagım bana yardımcı olun nasıl bı pulluk almalıyım bızım topraklar cok agır sayılmaz bazı yerlerı dısında ama bıraz taşlı ama yaylı alacak kadar degıl aliçomçom dıyolar onlar cok hafıfmıs ama surum yaparken taşa gelse kırılma ıhtımalı varmı kullananlar bılgılendırsın lutfen hangı marka almalıyım bende turan vardı 12 ınc onu 14 ınc e acmıstım 5 sene once de koken aldım kokenden memnunnum süper dı ama agır topragı cok guzel devırıyo 4 lusunu denedım onu da cekıyo benım traktor ama daha hafıf olsun ıstıyorum önerilerinizi beklıyorum

hayırlı olsun arkadaşım bende 2008 80t konvekta bizim arazi şartları sizinki gibi biz 5 li 12 numara alpler kullanıyorz çok memnunuz yeni modelini almayı düşünüyorz bence sen pimsiz 5 li 12 pulluk alderim resimlerim var bakmışındır

Arkadaş, siz ne derinlikte sürüyosunuz tarlayı ona göre bi pulluk al genelde isin orda 12' mi 14' i kullanılıyor.. eger 14 inç kullanımı uygunsa kalın mazeme alpler 4lü al derim .. ince malzeme alırsan dayanmaz burda çift çekerlerin çok pulluk kırdıgını söyledi alpler bayi ince mazeme vermiş birine diyor bi hafta sonra pullugu parcaladı artık erkunt çift çekerlere hep kalın mazeme veriyorum diyordu.. eger toprak cok çamurve yapışkan degilse 5li 12li al ama bazı yerlerde uzun diye zorluk çekebilirsin ufak tarlalarda.. 4lü 14lü bence idael traktörunude yormaz.. bizim buranın topragı için öle..sizin oranın toprak yapısını bilmiyorum.. yok çok derin sürecem sürdügüm tarlada boş traktör yurumesin diyorsan 4lü 16lı al :) biraz kasar traktöru ama çifti guzeldir topragınız hafifse al..
4lü 16' 160cm yer göturur.. 5li 12' =150cm 4lü 14'=140cm buna göre karar verebilirsin.. 5li 12 veya 4lü 14 ten birini seç.. fakat ben sana 4lü 14' i tavsiye ederim nedenine gelince tam teker izini kaybediyor.. ve tarlada kenarları alırken falan cok rahat ediyorsun sinorları falan göturmuyo yani :) 5li 12' 10cm teker dısına cıkıyor onunda kenarları ayarlamak zor olur biraz..

tesekkur ederım verdıgınız bılgılere bızım toptraklar cogu yerı kumlu cok derın atamıyorum pullugu kıst cıkıyo normal derınlıkte gıdıyorum videolarda kı gıbı ama hangı marka ıyı olur turan bızım burada uretılıyo http://www.turantarim.com/u01.asp ama topragı yandan akıtıyo devırmıyo benım sımdı kullandıgım pulluk süper devırıyo yorumlarınızı beklıyorum

tesekkur ederım verdıgınız bılgılere bızım toptraklar cogu yerı kumlu cok derın atamıyorum pullugu kıst cıkıyo normal derınlıkte gıdıyorum videolarda kı gıbı ama hangı marka ıyı olur turan bızım burada uretılıyo http://www.turantarim.com/u01.asp ama topragı yandan akıtıyo devırmıyo benım sımdı kullandıgım pulluk süper devırıyo yorumlarınızı beklıyorum

fren havalı degıl frene basınca talıye yapıyo fazla havayı atıyo ama romork ıcın havalı fren tertıbatı var tabı romork un uyumlu olması lazım ben genelde traktorun ıcını temızlemek ıcın kullanıyorum :D ama ilerde romork a hava lı fren aparatı taktıra bılırım

hayırlı olsun arkadaşım adamlar geliştiriyorlar yeni erkuntlar hoş olmuş pulluk meselesine gelince kaç beygir motor herhalde 80 bg 4 pistondur bence 5 li rahat çeker