mf 285 4*4 e turbo olurmu???

arkadaşlar bende 98 model 285s 4*4 var genellikle yolda kullandığım için yakıtından şikayetçiyim...turbo taktırmak istiyorum ancak turbonun yakıtı nasıl etkileyeceği konusunda tereddütüm var. sizce turbo taktırsam yakıt düşermi... turbo taktıran mf 285 kullanıcılarından cvp bekliyorum.

Ynt: mf 285 4*4 e turbo olurmu???

Turbonun faydası illaki olur.Ama hem siteden, hem de Ankara ' dan tanıdığım bi kaç kişi var.Turbo taktırdıktan sonra krank mili kıran....

Bizzat yaşamış biri olan samsunbafra nickli üyemiz, Ayhan abimizden detaylı bilgi alabilirsiniz...

aykut güler link=topic=28539.msg238701#msg238701 date=1262388340' Alıntı:
arkadaşlar bende 98 model 285s 4*4 var genellikle yolda kullandığım için yakıtından şikayetçiyim...turbo taktırmak istiyorum ancak turbonun yakıtı nasıl etkileyeceği konusunda tereddütüm var. sizce turbo taktırsam yakıt düşermi... turbo taktıran mf 285 kullanıcılarından cvp bekliyorum.
turbo takmakla iş bitmiyorki!
çelik sekman,çelik piston,hava filtresini değiştiriyorlrmş bide galba.ayrıca tasaruf yapıcam derken bunları yapmazsan ilerle başın çok ağrır,ayrıca dişlilere ve defransiyele zarar werebilir.

ozkan723 link=topic=28539.msg241635#msg241635 date=1263416234' Alıntı:
turbo takmakla iş bitmiyorki!
çelik sekman,çelik piston,hava filtresini değiştiriyorlrmş bide galba.ayrıca tasaruf yapıcam derken bunları yapmazsan ilerle başın çok ağrır,ayrıca dişlilere ve defransiyele zarar werebilir.
bırak turbo işini,sat ,al 398 bu kadar basit

aykut güler link=topic=28539.msg242369#msg242369 date=1263678148' Alıntı:
tmm hadi 398 aldım diyelim hp fazla ama bana güç deil birazda yakıt tasarrufu lazım herkese teşekkürler
285 az mı yakacak sanki.derdi bitmez.çakma turbo randımanlı olmuyor.bir kulanıcı olarak biliyorum.güç elde ediyorsun ama motor tahamül etmiyor..ve ayrıyeten 285 turboyla hararet yapıyor,ama 398 orjinal yaptığı iş yakıt farkını fazlasıyla amorti eder

turbo iş yaparken faydasını gösterir. yolda boş boş giderken yaktı azaltmaz, turbo takılmamışa göre. yani yolda az yaksın diye turbo takmak gereksiz. yolda az yaksın isteyen biri hızlı şanzmanlı traktör kulanacak abi. Türkiyedeki traktör kullanıcıları 40 km/h hız yapan traktör isteyecek fabrikalardan. tarla vitesleri kaybolmadan. örneğin deutz 55 şanzımanı gibi ve vb. Bi şanzmanda ne kadar çok sayıda birbirine yakın vites arlığı olursa o kadar tasarruf imkanı olur.

keltaşlı link=topic=28539.msg242930#msg242930 date=1263915650' Alıntı:
turbo iş yaparken faydasını gösterir. yolda boş boş giderken yaktı azaltmaz, turbo takılmamışa göre. yani yolda az yaksın diye turbo takmak gereksiz. yolda az yaksın isteyen biri hızlı şanzmanlı traktör kulanacak abi. Türkiyedeki traktör kullanıcıları 40 km/h hız yapan traktör isteyecek fabrikalardan. tarla vitesleri kaybolmadan. örneğin deutz 55 şanzımanı gibi ve vb. Bi şanzmanda ne kadar çok sayıda birbirine yakın vites arlığı olursa o kadar tasarruf imkanı olur.
aynı şekilde yolda az yakması için sürat dişliside taktırabilirsin 285e takarlarmı bilmem ama 185 mf ye takmışlar yolda yakıtı düşürüyo hızı artırıyo

abiler hız dıslısı mantıklı ama bızde 188 mf var.4.vıtes 2. vıtesın yerıne takıldı.kullanması bıraz tehlıkelı oluyo. gerı vıtesın yanında oldugu ıcın. cayur cuyur yerını bulamıyo bazen.ya elın alısırsa belkı kullanırsın.ama 4.vıteste 50km/ yapıyodur.Ön düzen bozuk oldugundan deneyemedım.turboya gelınce motora guc yakıtata %30 tasarruf saglıyomus.ama motor zaten gucluyse hıc gerek yok turboya.motorun orjınallıgını bozduguna deymez dıye dusunuyorum.bende taktırıcam ama kararsızım.bırılerınden guzel bı teknık bılgı almak lazım.ILGILENEN VARSA MSJ YAZSIN LUTFEN.