tümosan ve erkunt cekişmesi

Ynt: tümosan ve erkunt cekişmesi

tumosanın motor güçü 7bg daha çok ama normal şartlarda erkunt daha agır erkuntun cekmesi lazım fakat erkuntun şoföru baya acemi sanırım daha seri vitesle girdi ve erkuntta lastik yok.. 7bg lık fark var ama yinede bravo tumosanın şoförüne..

erkuntun dengi 75-80 ve 74-80 tumosandır aynı motor guçlerindeler.. yinede erkunt iyi asılıryor bi ara göturuyorda ama tumosanın şoföru hemen mudahale ediyor iş şoförde bitiyor gibime geldi..

tümosanın üzerindeki benim öz dayım olur kendisi...trakkulubede üyedir...rahimsezen...erkuntun üzerindekide aydın abi...arada fark var biri 82 beygir biri 75 beygir...burda erkuntun dengi 74-80 dir...haksız bir kapışma olmuş...ama iş şoförde bitiyor ok-*-s

dolcevita link=topic=28540.msg238745#msg238745 date=1262435985' Alıntı:
yorumlarınız için tşk bunların ikiside 80 hp lik sanırm öle erkunt 80 digeride 82 hb sayılır

hayır erkunt 75bg dir.. 291nm torku vardır.. ve erkuntta lastik olsa ve iyide bi şoför olsa bu çekişme farklı olurdu diye düşünüyorum.. iş şoförde bitmiş..7bg lık farka ragmen bence erkunt alabilirdi şoförde iş yok devirli girerek göturecegini sanmış gaza yukleniyor ve viteside seri.. 74-80 e hiç şans vermiyorum erkunta karsı erkunttan daha hafif çünkü..

Başar Anıl Tiraki link=topic=28540.msg238721#msg238721 date=1262424008' Alıntı:
tümosanın üzerindeki benim öz dayım olur kendisi...trakkulubede üyedir...rahimsezen...erkuntun üzerindekide aydın abi...arada fark var biri 82 beygir biri 75 beygir...burda erkuntun dengi 74-80 dir...haksız bir kapışma olmuş...ama iş şoförde bitiyor ok-*-s

dayın işi biliyor :) keske bide dayın erkunta geçseydi öle çekiştirseydiler :)

bence berabre kaldılar..tümocu inince erkunt çekmeye başladı hemen bindi geri .bence erkunta helal..sanki tümonun çekişi azda olsa yüksekti gibi..unutman milim yüksek olsa farkder...

sami ÖZKAN link=topic=28540.msg238906#msg238906 date=1262480088' Alıntı:
siz siz olun tümosanla çekişme yapmayın rolentide alır

:) abartma istersen burda 7bg lık güç farkına ragmen yeni lastiklerle ve biraz daha agır vitesle erkunt alır gibi duruyor.. zaten şoföru iner inmez erkunt götürüyor.. erkuntun şoförunde iş yok..bu bariz görunen bişey.. ama tumosanın en begendigim modeli 85-80.. güzel traktör.. ama iki traktöru karşılaştırırsanız her yönden hangisinin daha ideal oldugunu görursunuz..

dolcevita link=topic=28540.msg238745#msg238745 date=1262435985' Alıntı:
yorumlarınız için tşk bunların ikiside 80 hp lik sanırm öle erkunt 80 digeride 82 hb sayılır
amma da bilirsiniz ya...herkes profesör kesiliyor mübarek bils-*-
ceya023 link=topic=28540.msg238769#msg238769 date=1262450057' Alıntı:
dayın işi biliyor :) keske bide dayın erkunta geçseydi öle çekiştirseydiler :)
keşke yapsalarmış ama yapmamışlar işte...zaten erkuntta lastik yok şoförde artısı olmuş

Başar Anıl Tiraki link=topic=28540.msg238997#msg238997 date=1262537121' Alıntı:
amma da bilirsiniz ya...herkes profesör kesiliyor mübarek bils-*-keşke yapsalarmış ama yapmamışlar işte...zaten erkuntta lastik yok şoförde artısı olmuş
üzerinde yazıyor cocukbile bilir kac hb oldugunu yazıyor 80 diye süsmü o orda milleti kandırıyolar ozman bu motorlarda üzerindeki hb yanlış erkunt veya tümasını almaya var 85 90 hb derler ikiside resmi olarak 80 işte

bu çekişmeyi tümosan aldı yani öylemi tümocular olayı tarafsız gözle bakın tümosanın arka lastikler inik bakın dikkatli görürsünüz sonra erkunt un lastik yok zaten 7 bg fark olmasına rağmen erkunt un lastikleri dişli olsa ve lastik havaları eşit olsa sonucu siz yorumlayın öyle rolantide değil tam gaz olsa yine çekemez o motor erkuntu 7 bg farka rağmen

ozgurefe09 link=topic=28540.msg239131#msg239131 date=1262598419' Alıntı:
bu çekişmeyi tümosan aldı yani öylemi tümocular olayı tarafsız gözle bakın tümosanın arka lastikler inik bakın dikkatli görürsünüz sonra erkunt un lastik yok zaten 7 bg fark olmasına rağmen erkunt un lastikleri dişli olsa ve lastik havaları eşit olsa sonucu siz yorumlayın öyle rolantide değil tam gaz olsa yine çekemez o motor erkuntu 7 bg farka rağmen
ikiside umrumda degil fabrikasını bana aait degil parada vermiyor görüken o cekkecek motor ölede bölede ceker ne motorlar gördük cekilirken cekeni lastigi olmayıpta cekenide gördük valla etrafımda yok olsa ben takam 80 ligini ford 6600 takcam ama tek cekerde 90 tümosanı taksam yine kabul etmessinz ben gecen sene motor aldım 90 lık tüm
osan almadan önce tabi traktörleri gezdim bu erkunta vardıgımda bayi vede servisi öle cok övdülerki 85 hb aşagı degil dediler ben bunların yalancısıyım milleti oluktan suluyolar ozman 90 lık tümosanıda ucuzdu ondan aldım kilima ve öntekerleri genişlettim 53 tl vardı pişmande degilim birdaha alsam yine aynısını alırım erkuntuda cok övdüler şunuda sölim 6 tane traktör kullandm mf 165 ve 285 s ford 6600 iki taneydi same 104 silver tümsanda 9080 idi bunun 3 satıldı hepside güzel motordu ama ford bi başkaydı 1 tane var bende yani ford ve tümosan vur kır yola devam asla yolda koymadılar vardıgı yerde iş bitirdiler benim profesyenelligim bu erkuntu bilmiyorum sadece servis anlattıgı kadar cok abartılı anlattılar millete bi güven duygusu veremedi

:)) usta erkunt un motor güçü 75bg dir acıp sitesinden bakabilirsin.. veya kataloglardan hatta servisinede sorabilrisin.. erkunt için servisler ve bayiler şöyle der bu traktör 80-90bglık traktörun işini yapar diye.. ve traktörleri üzerinde yaan her numara bg güçünüde göstermez.. same dede 85bg yazıyor ama 82bg mesela.. 5000ford un motor güçü 50 mi mesela..bu rakamlar motorun sınıfını belirtmekiçin kullanıır genelde .. erkutn ticarı dusundugu için 80 diye yazmış ara sınıf bi traktör oldugunu belirmek amacıyla olsa gerek.. sen bilgiyi ögrenme younu seçmessen işte böle yanlış şeyleri ögrenirsin okuma yazman ve internetin var sonuçta neden servisin dedigine inanıyorsun ki hiç katalogunu görmedin mi motor güçüne bakmadın mı... tumosanla erkunt arasında en önemli fark şu olur yakıt ve hız.. erkunt seri bi traktör yolda 40km hız yapıyor.. yakıtıda cok ekonomik.. çekiş konusunda aynı bg guüçünde karsılaştırmak gerek..

orda haklısın dostum yanlış bayii seçimi ve tanıtımı yada tanıtılmama gibi sorunlar yol açmıştır buna hee bende erkunt u övmüyorum senin dediğin gibi de bana da para vermiyorlar ben memnunum ki memnun olunmucak bir yanı da olduğunu düşünmüyorum açıkcası ben hiç tümosan görmedim çevrem de ben de 265 285 185 165 240 6610 6600 bunları kullandım memnun olmadığım hiç biri yoktu benim yaptığım tek hata 4*4 almadım aceleye geldik ne acelemiz vardıysa benim dedemin şöforleri kullanırdı 6610 6600 fordu 4 lü 12li saban la adam seri 2 le çift sürerdi belki kimse inanmaz toprak öyle bir savrulurdu ki hayret ederdim tabi küçüktüm o zamanlar 32 lik çekili ızgarayı keza öyle çekerdi dediğim gibi tümosan görmedim hiç kullanmadım bakın buradaki çiftçilik merkez konumdadır biz senede 2 kez ekip biçeriz tarlaları böyle bir yerde ben aydın ın tamamı için konuşuyorum hiç tutulmayan bir motor diyebilirim bizim burada massey 1 nmaradır her işte onu seçerler fiat azdır new holland ona keza ama elini salla 240 a çarpar 285 gold serileri öyle yani yani durum bundan ibaret