55-56s

Ynt: 55-56s

motoru sıfır alan adam ilk 250 saatlik alıştırmayı güzel yapamamıştır.motor ' ' pap ' ' tır.
hava filtresi dolmuştur.temizleyince geçer.
enjektörler ' ' işemektedir ' ' yaptır geçer.pompa yaptırdıysan.pompayı yapan usat güzel yapamamış yada takan usta avansını güzel verememiştir.
mazot ta 10 numara yağ vardır.yada çok kalitesizdir.traktörle çalıştıktan sonraki gün ilk çalıştırdığında eksozdakn kar taneleri gibi kurum yağıyorsa mazot kesin kötüdür.

mazotta pislik varsa mazot borusu tıkanır ve traktör stop eder. kara duman atmaz.
mazotta su varsa.mazot filitresi bir çay bardağı suyu tutabilir.ama fazlasını geçirir.kışın don olayı olduğunda filtredeki su buz tutar ve traktör çalışmaz.filitrden geçen suyun pompa elemanına zarar verme ihtimali var.su pompaya ulaştımı traktör stop eder kara duman atmaz.

bnm bildiğim eski tip traktörler zorlanınca duman atar bnce ama teknik olarak bir bilgim yok ama görmüşmdr traktör zorlandığı zaman atar kara duman,hele bnm 640 pulluklar olsn minzerine kadar sim siyahtı :D

55-56s link=topic=28548.msg243120#msg243120 date=1263992718' Alıntı:
dediklelerinizin hepsini yaptım birtek tamirciye gitmedim depoyu temizledim traktörüün çekişinde biraz gelişmede oldu ama 2500 devri geçince yine kara duman atıyor bu normal mi???
boşta gaz 2500 devirdeyse ozman bi ustaya git sen pompa eleman ve sekmenler bi baktır istersen