fendt 927 vario antalya

benim acmis oldugum bir konu tartisma mecrasindan cikarak actigim konu kapatilmis. yazilan butun yazilari okudum insanlar bilinmeyen birsey hakkinda cikan bazi haberlere daha dikkatli bakiyor ve algida secicilik oluyor.
fendt bilinen bir traktor soyledir boyledir hakkinda olumlu yada olumsuz hersey yazilabilir, ama oncelikle kendimi tanitayim yasim memleketim hakkimda;
isim faruk
yas 30
memleket ankara haymana
okul. ankara univ. dtcf tarih mezunu
yasadigi yer amsterdam

ben ciftci bir insanim ne kadar memleketten uzak olsam bile bu senede dahil olmak uzere ektigim ekini kendim ekerim yapilan nadas gazayagi tirmigini kendim cekerim bu benim icin bir zevktir bir yasam bicimi;
fendt traktorlerini begenirim burdada inceleme sansim oldu.
ankarali olmam hasabiyle kutlucanlarada gittim (akm metro cikisi) allah icin guzel traktorler fendtler
fendr turkiyede taninmayan bir marka yada yeni yeni yer etmeye calisiyor bu nedenle gazetede boyle basligi gorunce siz arkadaslarla paylasmak istedim ve paylasirken su yaziyida yazdim: acaba fiyati kaca? inanin bunu ogrenmek istiyordum ikinci el olursa kac fiyat cekilecek bunu cok ogrenmek istedim belki biri arar konusur kaca aldi kaca satacak bir fikir edinebilirdik.
insanlar aldiklar ibirseyi gereginde satabilirler bunda yadirganacak birsey yok art niyette aramak gerekmez ama boylesi bir traktorunde hemen satilmasi insanlarin aklina elbetteki sorular getirmesi normal ben su an trde olsaydim bunu ogrenmeye calisirdim burdaki amacim buydu.

fendt hakkinda elestirirler oldu diye birbirine girmeye egerek yada fendti savunmaya yada hic bir traktoru kotulemeye gerek yok sonucta atalarimizin dedigi gibi benim olan mal en iyisidir.
ama sunu acikca diyecem fendt bizim gibi bizim turk koylusune gore buyuk ve pahali traktordur zaten ben burda bile hollandada daha cok sirketlerin yani insaat yol calismasi ve gercekten geliri cok ve arazi buyuk insanlarda fendti goruyorum
ki trde bile buyuk arazisi olan insanin alacagi en iyi traktor fendttir ama cogunluk o buyuk araziye sahip degil zaten nadas ekimi yapiliyor ve burasi gibi yilda bir kac urun ekimide yok sonucta ciftci kendi yaginda kendini kavuruyor.
dedigim gibi araziyle alakali ve gelirle ve yapilan isle alakaldir alinacak traktorun ozellikleri
mesala biz yilda 250 donum arazi ekiyoruz ben kalkipta bunun icin fendt alamam aldigim zaman sirf zevkine almis olurum o da nekadar akil isi.
ve sunuda unutmayalim dunyada yada avrupa abd meseili traktor cok testlerden geciyor asagi yukari ayni sekmenteki butun traktorlerin degerleri ayni bunda oyle ahim shim fark yok fark sekment ve hp buyudukce fark atiyor yoksa massey 105 hp ile fendt 105 hp arasinda deve ile pire gibi fark yoktur. icindeki aksesuarlar farklilik gosterir ama guc yakit hepsi matematik isi kac tane teste girip cikiyor kac onaydan sonra piayasaya suruluyor adamlar hayvan gini konrol ediyorlar.
ama bizim ulkede montaj sanayii oldugu icin korumasiz ve hakkini aramayan ciftcileri oldugumuzdan dolayi bu ayni sirket ve turkiyede yan sanayii ortaklari dosuyor kazigi kol gibi bizim ciftcilere bize bizde uretilen bir mf 3085 ile burdaki yanyana getirsen tovbe inanman ama isim ayni sekil semal farkli.
bu acidan ithal edilen fendt daha saglam ve daha avantajlidir (nh ithal bazi traktorleri yerliden nasil farkliysa)

burda ciftci forumlarina bakarsak ki bakiyorum okuyorum adamlar kac hektara ne kadar litre mazot yaktiklarini yaziyorlar ve hektarda yapilan masrafi paylasiyorlar sonucta buraki ciftcilerin muhasabecisi var onlarda bizim turkiyede nasil bir dukkan sahipi muhasebecisi varsa burdaki ciftcilerinde var adamlar kalem kalem yaptiklari harcamalari hesapliyorlar. ve bunu hektara dokup paylasiyorlar (bizde donum varsa bunlarda hektaR 10000M2) UZERINEN HASAPLAMALAR
ve genelde cikan sonuclar traktorde FARK pek yakiktta cok oynamiyor.

ama benim anlamadigim yapilan elestiri karsisinda konu kapatmak ne kadar yararli. ve hic bir konu kapatilmamali icinde hakaret kufur olmadikca hersey soylenmeli ve paylasilmali kufur edende uyari almali zaten bunu vicdanlarda okuyucular yargilayip kendi notunu verecektir

isteyen istedigini elestirsin ama bunu hesapla yapildigi an herkes ayni noktaya gelecektir.
saygilarimla
faruk

Ynt: fendt 927 vario antalya

Faruk Bey,

Öncelikle sizden özür diliyorum, konunuzdaki saygısızlıklar ve konunuzun kilitlenmesi için.Ancak size karşı en ufak bir art niyetle haraket edilmemiştir.Bazı kişilerin sürekli Fendt markası altında tartışma çıkararak, bu tartışma sonucunu da bu sitenin teknolojiye karşı olduğuna bağlamalarıdır.
Bizde isteriz bilgi paylaşımı artsın.Ama konu kilitlenmediği sürece laf tükenmiyor.Tartışma büyüyor.Dolayısıyla gerilim yükseliyor.

Fatih bey;
asla ozurluk birsey yok.inanin bu siteyi severek takip ediyorum eldigim geldigince katilimci olmaya calisiyorum. ben konu kapatilmasini kendi ustume alinmadim.
sonucta tartisilan ve merak edilen marka FENDT
ABUR CUBUR BIR MARKA DEGIL
INSANLAR ISTEDIGINI DESIN SONUCTA FENDT FENDTTIR

kardeş boşver sende takmışın türk cifcisi bence ordan daha iyi onlar paralı cifci onların yaptıgını herkes yapar 150 dölüm yeşil mahsulu yönetme sermaye kısıtlı olarak yapabililermi 150 dölüm konya dölümü haa 2500 m2 burdan alınan pancarı ekini lalede dahil almıyorlar burda lale ekende var hollndaya satıyor ordan adam gelir pat cat türkceyle anlatırdı eken adamın ismide ali yetkin gasteler tv cıkmıştı fark var söle var onlardan cok calışıyoruz daha kaliteli cok ürün ama kazanc malesef yok bizden cok para kazanıyolar bu gercek fendi de salla fabrikasınıda senm kurdun türkiyede ovalar bitmez sulu tarım var güneşimiz var hollanddan gelen adam ucaktan inmiş 70 kilometre ova geldik demiş hollandanın 3/1 demiş ne kadar dogru bilmiyorumda

Evet.Bizde bunu anlatmaya çalıştık.Ne kadar tanıtsalar, övselerde Fendt yine Fendt...Boşuna tartışmlara çıktı..Boşa kalpler kırıldı...Yaşa uymayan davranışlar bunlar...Ama akıl yaşta değil, başta demişler...

KARDES DOGRU HOLLANDASENIN KONYA KADAR BELKI KONYA DAHA BUYUKTUR IC ANADOLU KADAR BILE DEGIL
ADAMALRIN CIFTCISI BIZDEN ZENDIN HEMDE OYLE BOYLE DEGIL DAG GIBI FARK VAR

AMA burdaki ciftci icabinda sokaga cikip hakkini savunuyor sut ucretleri dustu diye meclis yolu kapatabiliyor.
sana bir bilgi daha burda bir ton bugday 230 euro ama adamlarin aldigi subvanselerle seni beni katliyor.
senin cicikleri aalsmeer denilen fabrika alir dunyaya pazarlar
adamlar afrikandan bugday alip turkiyeye kakalamislar bunuda gunlerce marifet gibi anlattilat neden bizde serefsiz cok sonuc bu yonetimde fark var..
sorun calismada degil kardes herkes calisir yeterki hakkini alabilsin urunu tarlada kalmasin
bizim devletimiz ektigin urunu alma garantisi veriyormu ama adamlarin devleti alma garantisi veriyor sen git serbest piyasaya sat satamazsan benim minumum fiyatim bu diyor uc bes soytari kilik tuccara ezdirmiyor bas fiyati aciklamiyor adam en alttan alacagi fiyati veriyor
trde bugday 500 der ama en iyisi olursa ciftci 430dan ofise verir bumu devlet
fransa neden avrupa birliginin tarim suvanseleri azaltma politikasini ret ediyor adam ezdirmiyor ciftcisini ve fransa sadece sut peynirden bizim yillik ihracatimiz kadar satis yapiyor
bizde hayvanclik olmaz olur ama yaptirirlaRMI
KARDES BU ISLER HAK ISI MUCADELE ISI
ATATURK BAZI HAKLAR VERDI ZAMANLA HAKKIDA ELDEN ALDILAR ISTE BOYLE GELDI BOYLE GIDER DAVASI
YOKSA FENDDTE ALINI YAPILIRDA MASSEYDIN BABASINIDA BINILIR YETERKI URUNUN PARA ETSIN

_FaTıH_ link=topic=28608.msg239394#msg239394 date=1262642585' Alıntı:
Evet.Bizde bunu anlatmaya çalıştık.Ne kadar tanıtsalar, övselerde Fendt yine Fendt...Boşuna tartışmlara çıktı..Boşa kalpler kırıldı...Yaşa uymayan davranışlar bunlar...Ama akıl yaşta değil, başta demişler...
alk-*s

Hepinizin eline ve yüreğine sağlık. Dünyadaki gelişmeleri tarım politikalarını kısmen de olsa sayenizde duyduk. Bırakalım elin motoru şuymuş , buymuş... Yöreye ,araziye hatta ekilen ürün ve mevsime göre traktör değişiyor. Bir atasözü ' JAPON TEPEMİZDE UÇAKLA UÇUYOR , BİZ HALA MERKEBİN ÜZERİNE OTURMUŞUZ KULAKLARIYLA VİTES DEĞİŞTİRECEĞİZ DİYE UĞRAŞIYORUZ'.

faziletli link=topic=28608.msg239432#msg239432 date=1262694716' Alıntı:
Hepinizin eline ve yüreğine sağlık. Dünyadaki gelişmeleri tarım politikalarını kısmen de olsa sayenizde duyduk. Bırakalım elin motoru şuymuş , buymuş... Yöreye ,araziye hatta ekilen ürün ve mevsime göre traktör değişiyor. Bir atasözü ' JAPON TEPEMİZDE UÇAKLA UÇUYOR , BİZ HALA MERKEBİN ÜZERİNE OTURMUŞUZ KULAKLARIYLA VİTES DEĞİŞTİRECEĞİZ DİYE UĞRAŞIYORUZ'.
helal olsun en kral laf bu işte bizler hergün kavga dövüş halimizi görüyoz ama onlar ilerde be kardeşim...

Televizyonlarda,popstar yetenek ( siz ) siniz, yemekteyiz, daha gerilere gidersek hepsi birbirinin kopyası filmler le buradaki bazı traktör markaları nın tartışılması arasında benzerlik görüyorum, şu nedenle biz bunlarla meşgul olurken elin adamı işi götürüyor.Hak arama konusunda görüşlerimizi paylaşsak aslında örgütlenebilsek sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin içinde en çok sayıya sahip biz üreticileriz, pamuğundan mısırına kadar buğdayından üzüm üne çeltik kanola bakliyat .vs. gücümüzün farkına varmalıyız ve neler yapabiliriz onları tartışmalıyız,ve emeğimizin karşılığını almalıyız,markalara daha sonra geliriz...

rençberçiftci link=topic=28608.msg240603#msg240603 date=1263081093' Alıntı:
Televizyonlarda,popstar yetenek ( siz ) siniz, yemekteyiz, daha gerilere gidersek hepsi birbirinin kopyası filmler le buradaki bazı traktör markaları nın tartışılması arasında benzerlik görüyorum, şu nedenle biz bunlarla meşgul olurken elin adamı işi götürüyor.Hak arama konusunda görüşlerimizi paylaşsak aslında örgütlenebilsek sendikaların ve sivil toplum örgütlerinin içinde en çok sayıya sahip biz üreticileriz, pamuğundan mısırına kadar buğdayından üzüm üne çeltik kanola bakliyat .vs. gücümüzün farkına varmalıyız ve neler yapabiliriz onları tartışmalıyız,ve emeğimizin karşılığını almalıyız,markalara daha sonra geliriz...

cok haklisin bir birlik orgutlenmek lazim
once elimizden seker pancarini aldilar simdi tutun ekimini yariyariya bitirdiler
keci sayisi son 30 senesinde 15 milyondan 6 milyona gerilemis
ve ozel bankalarin verdigi krediler sonucu ciftcinin tarlasina haciz konup ekemiyorsa
ve biz her gecen sene biraz daha elimizdeki haklari kaybediyorsak ve son olarak sut uretimimiz tamamen yok ediliyor buna bagli olraka dunyanin enpahali etini bizim ulkemiz yiyorsa ve
bugun biz sut ve sut tozu ithal ediyorsak bu sadece uc bes komprodoru zengin etmektir
ama aci OLAN SU CIFTCI SESSIZ VE PASIF KALDIKCA EMEGI VE KAZANCI YOK EDILEN MALASEF CIFTCILER OLMAKTA EN KOYAN TARAFIDA CIFTCININ HAKKINI SAVUNANAMAMASI .......