(lütfen izleyin acaip bişii) mf vs nh

Ynt: (lütfen izleyin acaip bişii) mf vs nh

way be allah korumuş ordakileri nasıl bişey bu mf nin üst çekiye takmışlar ondan mf şaha kalktı ipe dikkat ederseniz .. ama ona ragmen tdyi götürememiş ama nasıl bişey nasıl böle dönmüş.. sanırım bi tekerlegin altı cok yumusak hemen gömülüyor şaha kalgınca öburu dönduruyo traktörü..

masseyin sağ arka tekerinin havalanması.traktörün arkaya devrilmesini önlemiş.ama bu havalanmaya bir gerekçe bulamıyorum.
buna sol lastiğin bastığı zeminin diğer lastiğin bastığı yerdeki zeminden biraz daha kaba olması.ve ilk hamle de sol tarafın gömülmesi neden olabilir.

sağ tarafın havaya kalktığı halde sol tarafın patinja devam etmesi mf şoförünün diferansiel kilidine bastığını gösteriyor.

böyle bir durum tamamen şans eseri.bu denemenin tekrarında traktörün arkaya devrilmesi kaçınılmaz olabilir.

kazandımı :) ben burda kazananı göremedim ama.. sanki nh daha sağlam basmış yere gibi mfyi dans ettirmiş gibi olmuş :) ustte takmasına ragmen çekememiş canındanda olacakmış zaten allah korumuş..çift çekeri tek çeker traktörün çekmesi cok zor zaten.. bu mf nin arkası hafif tamam da önudemi hafif neresi agır bunun...:)

nh__mf link=topic=28749.msg240801#msg240801 date=1263154433' Alıntı:
nh 4*4 oldugu için mf yi öyle taktık ve mf kazandı ama şöförümüze bişii olmadı