BEN CASE IH JX 80 ALMAK İSTİYORUM NASIL BİR TRAKTÖR EKSİLERİ ARTILARI

arkadaşlar jx 80 nin artıları eksileri bilenler varsa td serisi ile arasın da kalite farkı varmı varsa neler yakıtı hararet sorunu varmı açıkcası td lerden hiç hoşlanmadım td 65 75 ikinsindede hararet sorunu var bizzat şahit oldum cevaplarınızı bekliyorum tşkler

Ynt: BEN CASE IH JX 80 ALMAK İSTİYORUM NASIL BİR TRAKTÖR EKSİLERİ ARTILARI

case jx serisi ve newholland tdd serisi kaportası dışında motorundan şanzumanına kadar aynı cihazlardır. motor ve şanzuman diğer parçaların çoğu yerli hatta kaportasını yapan firmanın patronunu çok iyi tanıyorum. size tavsiyem aşağıdaki raporları incelemenizdir.
td80d 4wd ftp://agrpub:public@ftp.oecd.org/tractor/2004/WebA2175_a_0.pdf
jx80 ftp://agrpub:public@ftp.oecd.org/tractor/2004/WebA2175_b_0.pdf

ilada güçlü bir traktör alacam derseniz. yerli traktörlerde tümosan tavsiyem ithal almak istiyorsanız.
tavsiye John Deere 5625 veya 5725 almanızdır.

http://www2.oecd.org/agr-coddb/index_en.asp
burda farklı markaların test sonuçlarına bakabilirsiniz. burda bulamadıklarınıza da burdan http://tractortestlab.unl.edu/testreports.htm
bakabilirsiniz.

bu arada bende jd5403 var 2wd ve 2005ten beri kullanıyorum çok memlunum. karar sizin.

henüz JX 80i tarlada görmedim
3 silindir 2.900cc 83 hplik bi motora sahip...
internette videosu vardı 5li 12 ' ' pullukta baya seri gidiyordu ama toprak yapısını pek bilmiyorum
yakıt ve çekişi tartışılır. bayiye sor deneme amaçlı traktör verebilirler hoşuna giderse alırsın gitmezse başka marka ve modellere yönelirsin... JX 85U güzele benziyor bide onu araştır sonuçta JX 80 yerli model 3 silindir, JX 85U ise ithal 4 silindir fiyat olarak aralarında fazla fark olmaması lazım güç olarakta 85 diğerinden 2 Hp fazla...

3 silindir olacaksa erkunt alacaksın.yoksa 288 g al.yoksa alma. erkunt ve 288g 3.3 silindir hacmi. case nh 2.9 düşünmek lazım.erkuntla her şartlarda 5 14 inc 4 14 inc le iş yaparsın.ama nh case sanmıyorum.onların 85 95 hb leri bile kalıbında iş yapmıyor artı 4 silindir bizimki sadece görüş.bizi baglar sen alacaksın karar senin.

baaazı markalarda silindir hacminin düşük olması yakıtı az olur düşüncesi verirken, baazı markalarda ise performans kaybı olur düşüncesi var...

case 80 le td 80nin arasında sadece bı renk farkı gerıye kalan bütün özellıklerı aynı kardesım kabın kılıma interkol hepsı aynı hatta tipi nile cünkü ikısıde aynı fabrıkada üretıyo

köylü link=topic=28766.msg259226#msg259226 date=1267899475' Alıntı:
3 silindir olacaksa erkunt alacaksın.yoksa 288 g al.yoksa alma. erkunt ve 288g 3.3 silindir hacmi. case nh 2.9 düşünmek lazım.erkuntla her şartlarda 5 14 inc 4 14 inc le iş yaparsın.ama nh case sanmıyorum.onların 85 95 hb leri bile kalıbında iş yapmıyor artı 4 silindir bizimki sadece görüş.bizi baglar sen alacaksın karar senin.

ama aralarındaki İntercool farkını atlamışsın, yada ben askere geldikten sonra erkunt ve mf intercool kullanmaya başladı

simyam link=topic=28766.msg261428#msg261428 date=1268514871' Alıntı:
BU intercool motora kaç hp güç katar ki, o kadar önemli.

İntercool turboyu destekliyor
çekişe hiç katkısı olmasabile yakıtı düşürüyor, sesi min. seviyeye düşürüyor
JX 60 kullandım yurt dışı modeli 60 hp 4(dört) silindir tek çeker max. devirdeyken 1500d/d civarında sesi çıkıyor
bayi sahibi 45 gün kendi tarlasında kullandı çekişi iyi yakıtı çokaz diyordu, ama bu deneme motoru yurt içine vermiyorlar yurt dışına gönderilen model... ozamanlar yerli caselerde intercool yoktu daha sonra eklendi...

case ile new holland td 80 in her tarafı aynı bi fark yok ben de new holland la case arasında kalmıştım am a john dere 5625 i görünceye kadar 5 li 12 numara yı öttürüyor tl100a 5 li 14 lü takıyom onu bile basıyor sana tavsiyem john dere 5625 veye 5725 zaten aralarında 10 beygir fark var ama 5725 pancara girmez 5625 çok rahat giriyor

jx80le nhtd80 arasında şanzuman farkı var ikisinin şanzumanı vites sayıları biraz farklı.. case 20+12 vites nh td80 de 12+12 vites var..

arkadaşlar yorumlarınız için tşkler jx 90 aldım 80 lik görünüş olarak biraz küçük gibi geldi vede bayağı araştırdım fazla önermediler motorunun 70 lik motor oldugunu takviye ile 83 bg oldugunu söylediler

rencber link=topic=28766.msg264540#msg264540 date=1269782833' Alıntı:
arkadaşlar yorumlarınız için tşkler jx 90 aldım 80 lik görünüş olarak biraz küçük gibi geldi vede bayağı araştırdım fazla önermediler motorunun 70 lik motor oldugunu takviye ile 83 bg oldugunu söylediler

arkadasım senin takviye dedgin intercooller oluyor motorun daha verimli çalışmaısnı daha az yakıt tuketmesini saglıyor.. yani şuan jx90 nın motoruna intercooller taksalar kötümü ederler.. bence bu pek mantıklı degil teknolojiden korkmamak lazım intercooller takmıslarsa ona göre dayanıklı yapmışlardır motoru.. zaten önemli olan küçük motordan maximum performans almak boşa mazot harcamamak.. hayırlı olsun gule gule kullan.. ama bende aksine en cok tutualn tyraktörü jx80 diye duydum.. az yakıt çok iş.. motor 83bg 320nm torku var.. eger bu guc ve tork sana yetiyorsa traktörün motorunu bırakında tasarlayanlar düşünsün küçük mu buyukmu adamların işi bu yıllarını verip üretiyorler ama bizim çifçimiz bi bakıyor bu ne el kadar motor bundan bişey cıkmaz deyip etiketi yapıştırıyor.. önemli olan küçük şeylerden buyuk faydalar saglamak verimlilik..:) iyi akşmalar..

konya fuarın dan bizim köye 2 tane jx 80 3 tanede jx 90 geldi bunları bir arada deneme şansımız olacak yakıtı ve çekişi hakında

arkadaşlar ben dün kayseri tarım fuarındaydım pek fazla seçenek yoktubi new holland erkund başkatraktör yoktu tamfuardan ayrılırken case 80jx buroşiri ayama geldibende nh 80ile case 80arasında kalmıştım casenin yakıtı veçekişi hakkında biraz bilgi lütfen hangisini alıyım

arkadaşım case jx80 alacağına john deere 5625 super plus serisinden al pişman olmazssın pullukların sağlam değilse koparır onuda baştan söyleyeyim.

fatih DUMAN link=topic=28766.msg265983#msg265983 date=1270283459' Alıntı:
arkadaşlar ben dün kayseri tarım fuarındaydım pek fazla seçenek yoktubi new holland erkund başkatraktör yoktu tamfuardan ayrılırken case 80jx buroşiri ayama geldibende nh 80ile case 80arasında kalmıştım casenin yakıtı veçekişi hakkında biraz bilgi lütfen hangisini alıyım

motorları tamamen aynı.. case daha luks ital sonucta 4 tekerlegi radial 20+12 vites td80 12+12 vites.. artık zevkin e göre git bak incele kullan karar ver..

arkadaşlar jx 80 2taviye 3vitesle 5li 12 numara pulluğu ana şasi yerde çekiyor

kardes benim sahit oldum case jx 80 bizim burda arkadas yeni aldi saatini filan doldurdu 5.11 numara pulluk da aldik tarlaya girdik ve traktor 100 metre gitti gitmedi 2ye bolundu anlamdik servisi cagirdik servis dedi fabrikaha hatasi fabrika dedi servis hatasi iyi servisini yapamimislar ve traktor simdi kapisinda 2 ye bolunmus yatiyo ne servis nede fabrika sahip ciktii. arkdaslar ben case yi kotulemek gibi bir niyetim yok sadece sahit oldum konu