Ünlü Pulluk, fırın yatırımıyla kapasitesini artıracak

pullukuretimikobi.jpg

Üretiminin yüzde 35’ini Bulgaristan, Yunanistan, Romanya, Slovenya, İran, Irak, Suriye, Özbekistan, Sudan, Cezayir, KKTC ve Fransa’ya ihraç eden Ünlü Pulluk, yurtdışı pazarlarına son olarak Rusya’yı ekledi. Ünlü Pulluk Genel Müdür Yardımcısı Engin Ünlü, üretim kapasitesini yüzde 10-15 düzeyinde artırmak için yaptırdıkları indüksiyon fırınını şubat-mart aylarında devreye alacaklarını söyledi.
Piyasanın dört ay öncesine kadar çok durgun olduğunu dile getiren Engin Ünlü, ağustos ayında yaptıkları kampanyanın faydasını şimdi gördüklerine dikkat çekti. Ünlü, ürünlerine büyük talep gelmeye başladığını ve fabrikada tam kapasiteyi yakaladıklarını ifade etti.

Hemen her türlü pulluk ürettiklerini vurgulayan Ünlü, “Krizden tarım kesimi de çok etkilendi. 2008’in Kasım ayında talep neredeyse tamamen durdu. Dört ay öncesine kadar böyle gitti. Bu tarihte malzeme fiyatlarında meydana gelen azalmayı biz de ürün fiyatlarımıza yansıttık. Bu da satışlara çok olumlu yansıdı. Üreticiler, erteledikleri taleplerini de tekrar gündemlerine aldılar. Şu an günde 50-60 adet pulluk üretiyoruz. Bu da toplam kapasitemizi ifade ediyor” diye konuştu.

Manisa’da 1971 yılında faaliyete başladıklarını belirten Ünlü, “Şu an Muradiye Sanayi Bölgesi’ndeki 15 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 30 bin metrekare alan üzerine kurulu fabrikamızda üretim yapıyoruz. Fuarlar, kataloglar ve internet aracılığıyla sektörümüzdeki tüm yenilikleri takip ediyoruz. Müşteri isteklerini üç boyutlu ortamda tasarlayarak, deneyimli personelimiz aracılığıyla projelendiriyoruz. Ürünlerimizde kullandığımız hammaddelerin tümü sertifikalı. Üretim sürecinin her aşamasında teknolojik yeniliklerin takip edilmesi ve fabrika içerisinde uygulanması sayesinde müşterilerimize iyi hizmet verebilme kabiliyetimizi her geçen gün artırıyoruz” dedi.

Aşınmaya maruz kalacak tüm parçaları üretim aşamasında ısıl işlem sürecinden geçirdiklerini vurgulayan Ünlü, “Bu da ürünlerimizin ömrünü uzatıyor. Tüm parcalar boya öncesi korozyonu önlemek ve görüntüyü daha iyi hale getirmek için kumlama operasyonundan geçiriliyor. Müşteri hizmetlerini anında karşılayabilmek için tüm ürünlerimizden dönemsel stoklar yapıyoruz. Tüm ürünlerimizi müşteriye kullanım kılavuzu ve iki yıl garanti belgesi ile teslim ediyoruz” diye konuştu.

Ynt: Ünlü Pulluk, fırın yatırımıyla kapasitesini artıracak

Güzel pulluk olabilir, fakat çok pahalı. Geçen yıl 3 lü 11 inç yarı otomatik pulluk 3000 TL.. haliyle alamadık.. 2 li Turan y.ot.pulluğu, 3 lü 14 inc ' e çevirdik ve revizyon yaptırıp herge devam.. Maliyeti 1100 TL oldu.

Ynt: Ünlü Pulluk, fırın yatırımıyla kapasitesini artıracak

Bilgilendirme için tşkler edrm. Bay Engin Ünlü ' ye de saygılar sunuyor başarılarının devamını diliyor huzurlarınızda çok tşkler ediyorum.