Slm arkadaslar 100bin euro ya JOHNDEER 2058 2005 model sizcen bu makina nasil

bu makina hakkinda bi yorum bekliyorum fiyati nasil kulanna varsa menun mu? ve bilen varsa bana yakitin söyliyebilir mi? Sap kiyicisi var birde arakdaslar

Ynt: Slm arkadaslar 100bin euro ya JOHNDEER 2058 2005 model sizcen bu makina nasil

Arkadaşın dediği makina John Deere ' nin 2058 serisi biçerdöveri oluyor. İlanını internette gördüm. Sap kıyıcısı, 7 metre tablası var. Makina temize benziyor. Yalnız modeli eski 94 model bir makina. Sanırım makinayıda Çukurova getirmiştir. Çünkü bizde eskiden 1174 sahibiydik. O zamanlar 1174 ' ü satın aldığımızda bu makinalarda yeni geliyordu. O yüzden bu makina baya eski bir makina. Açıkçası meraklısı olan ve yurt dışıyla irtibatı olan birisi alırsa bence anca makinayı randımanlı çalıştırabilir. Çünkü bu makinada parça problemi yaşanabilir. Çok bulunan bir makina değil. Aynı zamanda parçasıda baya eski olduğu için pek bulunacağını zannetmiyorum. Ani bir problemle karşılaştığınızda yurt dışından getirmeniz gerekebilir. Çünkü bu makinalar orijinal parça ile anca randımanlı çalışabilir. Önüne gelen parça uymaz diye düşünüyorum. Zaten bu makinayı satan kişide büyük ihtimal modeli eskidiği ve parça sıkıntısı yaşayacağını düşündüğü için satıyordur. Bizde de 1174 ' ü satmamızda parça sorunu önemli etkenlerin başında geliyordu. Bildiğim kadarıyla 1174 ' te bu makinadan daha fazla miktarda ülkemizde bulunan bir makinadır.

Ynt: Slm arkadaslar 100bin euro ya JOHNDEER 2058 2005 model sizcen bu makina nasil

zuha-*-s zuha-*-s ok-*-s teşekkürler ne bilim kardeş ben newhollndan başka bicer tanımamki konya cumra ovasında newhollnd

ya biz Eskiden bicerdövercilik yapiyorduk babam yanliz kalinca satmak zorunda kalmis ve simdi yenı almaya karar verdik site dusunuyoruz ne alsak nasil nereden hangi makine kac para ariyorum iste bilgisi olan varsa yardimci olursa coook sevinirim etrafinizda satan varsa bana yardimci olursanız sevinirim

Makina almayı düşünüyorsanız. 100.000 Euro para verip bu makinayı alcağınıza 100.000 Euro verip sıfır makina alabilirsiniz. Tabi 5 sarsak bir makina olur. Bu makina 6 sarsak bir makina. Ama modeli eski bir makina. Bence o para o makinaya biraz fazla geliyor. 70.000 - 80.000 Euro ' ya 2005 model üstü 5 sarsak ikinci el temiz makinalar bile bulunuyor. Biraz daha araştırırsanız daha uygun modeli yüksek makinalar bulabilirsiniz.

ziyadurmaz link=topic=28807.msg241157#msg241157 date=1263243514' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/1450_john_deere_2005_model-98WQQaXQQ20203054WQQpXQQdisplayitem?tab=megafoto ardaslar bu makine hakinda yorumlarniz i bekliyorum :( be kac metre tablo ver bilen varsa bana yardimci olsun lütfen

Bu makina John Deere' nin Brezilya fabrikasında üretiliyor. Açıkçası hiç bir zaman sağlamlıkta bir Amerikan yada Alman John Deere' yi tutmaz. Zaten ülkemize gelmesindeki nedenlerin başında fiyatının diğer John Deere biçerdöverle göre ucuz olmasıdır. 9000 serisi John Deere' lerle arasında büyük bir fark var.

arkadasim sen in piyasa dan iyi haberin var babamda aynısın dedi zaten sen internette falan bi makine gurusun yada cevrende varsa haberverisin tercihimiz tek balaban 5 sarsak bi makine uygun yakitida olsusa super:) olur

ziyadurmaz link=topic=28807.msg241162#msg241162 date=1263245277' Alıntı:
arkadasim sen in piyasa dan iyi haberin var babamda aynısın dedi zaten sen internette falan bi makine gurusun yada cevrende varsa haberverisin tercihimiz tek balaban 5 sarsak bi makine uygun yakitida olsusa super:) olur
Claas medion 310 nu tarif ediyorsun herhalde.... :D

ya bunlarin da bakimlar i cok zor diyor babam motor cok kötu yerde tamir i falna zor olur o da beyeniyor mersedes motor falan guzel de ve uygun fiyatli bulamadik nekdar onlar in fiyati kı? otalama biliyormsunuz?