ÖNEMLİİİ

Ynt: ÖNEMLİİİ

Ben G sınıfı ehliyete sahibim. 18 yaşını doldurmuş ve 19 yaşından gün almış olman gerekiyor. Ehliyet kursuna yazılıyorsun. Biz bir günde tüm sınavlardan geçmiştik. Bir gün içinde sabahtan öğretmen gelip ders verdi. Sonra yazılı sınava girdik. Ardından öğleden sonra tüm kursiyerler bizim biçerdöver üzerinden basit bir uygulamalı sınava girdi. Ertesi günde sınavlardan geçilip geçilmediğini öğrendik. Sonra operatör belgesini ve gerekli evrakları kurstan verdiler. Trafiğe başvurup ehliyetimi aldım. Sınavlar azcık bilgi ve okur yazarlığı olan kişiler için çok kolay. Ben aldığım zaman bu şekilde yapılıyordu. Şuan değiştimi bilmiyorum. Benim bildiğim her kursta biçerdöver ve iş makinası ehliyeti veremiyorum. Veren yerleri iyi araştırıp öğrenmek gerekiyor. Bizim burada İstanbul ' da sadece bir kurs biçerdöver ehliyeti veriyordu. Hatta Uzel ' in o zamanki yönetim kadrosuda bizimle beraber ehliyet almışlardı. Şunuda belirtmek isterim operatör belgesi ayrı bir şey, ehliyet ayrı birşeydir. Her operatör belgesi alan biçerdöveri alıp yollarda gezemez. Jandarma yada polis çevirdiği zaman ceza keser. Yani operatör belgesi önemli değil. Ehliyetini almak gerekiyor. Ehliyette ayrıca G sınıfı için BİÇERDÖVER kullanır diye belirtiliyor.