Yurdum insanı

25.12.2008
2,632
300
Konya
Modem
Yemek masasının üstünde duran modeme uzun uzun bakan nine torununa sorar. ' Bu ne? ' O da kolay anlasın diye ' Hani benim bilgisayarım var ya onunla internete giriyorum. İşte internete girmek için o kutu zorunlu. ' diye uzun uzun açıklar. Nine dinler ve ' Yani modem bu ' der

Düz mantık
Eğer bir sokakta yürüyorsanız ve camında ' ' Bu ev kiralıktır ' ' yazılı bir evin yanından geçip birkaç adım sonra önüne geldiğiniz bir başka evin camında ' ' Bu da ' ' yazısını görürseniz bilin ki Trabzon ' dasınız.

İngilizce yazılısı
İngilizce sınavında ' Nice ........ ' şeklindeki boşluğu ' Nice mutlu yıllara! ' şeklinde dolduran öğrenciye sevgiler...

Havale
Bankada gişede işlem yaptıran yaşlı teyzeye, işlemini yapan kadın soruyor: ' Parayı kim alacak teyze? Alıcısına ne yazalım? ' Teyzem cevap veriyor: ' Bu paranın hayrını görme İnşallah... ' yazalım.

Lamba
Bir bayan şoför yolun tenhalığından olsa gerek kırmızı ışıkta geçer. Ardından yurdum polisine alkışı hak ettiricek anons: ' Bacım o geçtiğin gece lambası değildi, çek sağa. '

Hacim nedir?
5. Sınıfların Fen Bilgisi sınavının 2. sorusu: '
Hacim nedir? Bir örnek vererek açıklayınız. '
Öğrencimizden gelen cevap:
' Hacdan gelenlere hacim denir. Örnek: Nasılsın hacim? '

Asabi Polis
Hareketli bir Bağdat Caddesi akşamında, polis abilerimiz rutin olduğu üzere devriye gezmektedir. Işıklarda müşteri bekleyen taksiye yaklaşılır ve; ' ' Ticari, bekleme yapma, devam et. ' ' anonsu yapılır. Camdan eliyle ' 1 saniye ' işareti yapan taksiciye, ikinci ve çok manidar anons gelir ardından; ' ' Ticari, benne pölümüye girme! Devam et dedik