TÜMOSAN VE SAME 130 luk havuc tarlası bahara pancar ekilecek

<object width='400' height='300'> <param name='allowfullscreen' value='true' /> <param name='allowscriptaccess' value='always' /> <param name='movie' value='http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=1493026' /> <embed src='http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=1493026' wmode='window' bgcolor='#000000' allowfullscreen='true' allowscriptaccess='always' menu='false' scale='noScale' width='400' height='300' type='application/x-shockwave-flash'></embed></object><p><a href='http://www.izlesene.com/video/amator-amator-----tumosan-ve-same/1493026' target='_blank' title='amatör - tumosan ve same'>amatör - tumosan ve same</a> | <a href='http://www.izlesene.com' target='_blank' title='izlesene'>izlesene.com</a></p>

Ynt: TÜMOSAN VE SAME 130 luk havuc tarlası bahara pancar ekilecek

konya ovasını bitirecek bu havuc topragın 5 senelik ömrünü alıyor motorunda 3 senede calışcagını 3 günde calışyor eline saglık abi beni yardıma fialn cagırma girmem bn oraya

katılıyorum yakmadık mazot koymadık bune ya 2500 bizim dönümler tam olarak 30 dönümde 500 milyon yaktık gördügünüz sürümde neyse dolcevita ben cagırayımda sen gelme oldumu janım

kamilby link=topic=28869.msg241712#msg241712 date=1263456865' Alıntı:
katılıyorum yakmadık mazot koymadık bune ya 2500 bizim dönümler tam olarak 30 dönümde 500 milyon yaktık gördügünüz sürümde neyse dolcevita ben cagırayımda sen gelme oldumu janım
abi pancarı ekinceya kadar 2 ton mazot yakarsın

kamil abi bidahaya havuç kalktıktan sonra köy hizmetlerinin caterpilini kiralayıp onun arkasında 2 li patlatan oluyor yaa tarlanın enine boyuna cekelim.olmaz mı???

samsunbafra link=topic=28869.msg242157#msg242157 date=1263634643' Alıntı:
bana kalırsa tümosan boşta gidiyor gibi :D
abi havuc tarlasından hic bi motor boş gidemez :D inanmassın gercekten öle traktörler kendisi bile zor gider 6x6 kamyonlar kullanılyor havucu söküp cekmeye izini zor kapatıyoruz traktörle şu anda bile bu kışta havuc söken var ben gidemedim camurdan tarlaya gitsem foto cekcem :D

sameyi kullanan şöför traktörü otomatiğe bağlamamış tekerlekler bile dengeli zorlamıyor...otomatik difransiyal kiliti var ,dönmelerde kendini boşa alıyor

samsunbafra link=topic=28869.msg242162#msg242162 date=1263635560' Alıntı:
sameyi kullanan şöför traktörü otomatiğe bağlamamış tekerlekler bile dengeli zorlamıyor...otomatik difransiyal kiliti var ,dönmelerde kendini boşa alıyor
abi o same şöförünün 3 üncü samesi ilk same 90 evpoler eski kasa sattılar bir daha aldılar 90 exp eski kasa birde bu 130 luk var nereye takarsan tak suda doldurrz bazen motor önemli degil ne olursa olsun en iyi hangisi ise havuc tarımında en fazla 3 sene saten genellikle 2 sene garantsi bittimi satarlar 190 lık samede var belediyenin parasıyla sürdürrüz bazen o bile arıza cıkarır tarlada 7 pulluk takarlar ayrıca bende 104 silver kullanıcısıyım neyin ne oldugunu biliriz sıfır motorların ön ciger dişlileri degişir bu havuc tarlasınden 4 ceker motorun en zayıf yeri cok sıkıştırsak ya balata yada ön ciger dişlisi

dolcevita link=topic=28869.msg242165#msg242165 date=1263636570' Alıntı:
abi o same şöförünün 3 üncü samesi ilk same 90 evpoler eski kasa sattılar bir daha aldılar 90 exp eski kasa birde bu 130 luk var nereye takarsan tak suda doldurrz bazen motor önemli degil ne olursa olsun en iyi hangisi ise havuc tarımında en fazla 3 sene saten genellikle 2 sene garantsi bittimi satarlar 190 lık samede var belediyenin parasıyla sürdürrüz bazen o bile arıza cıkarır tarlada 7 pulluk takarlar ayrıca bende 104 silver kullanıcısıyım neyin ne oldugunu biliriz sıfır motorların ön ciger dişlileri degişir bu havuc tarlasınden 4 ceker motorun en zayıf yeri cok sıkıştırsak ya balata yada ön ciger dişlisi
nekadar sıkıştırırsan sıkıştır,bizim çeltik yerlerinin sürümünün yanında sizin havuç tarlası sürümününüz çok hafif kalır.bizim topraklarımız yerine göre çok zordur...5 ay suyun içinde duran toprağı bir düşün...suyunu boşaltınca toprak beton oluyor.ayrıyetten traktör çekmezse yanlara demir kazık takıyoruz ki çekimdede göründüğü gibi nemli hatta bazı yerlerde su bile varken tümosan bile iş görürse o toprak bence çok ağır bi toprak değil

konya ovasını bitirecek bu havuc topragın 5 senelik ömrünü alıyor motorunda 3 senede calışcagını 3 günde calışyor eline saglık abi beni yardıma fialn cagırma girmem bn oraya
bizim tarlalar topraklanıyor 2009 da harmandan sonra 25 dönüm tarlaya yani 62 dekar 1000 kamyon toprak çektirdik bu toprakları 8 _ 10 yerden havuç çukurunu temizledik

nekadar sıkıştırırsan sıkıştır,bizim çeltik yerlerinin sürümünün yanında sizin havuç tarlası sürümününüz çok hafif kalır.bizim topraklarımız yerine göre çok zordur...5 ay suyun içinde duran toprağı bir düşün...suyunu boşaltınca toprak beton oluyor.ayrıyetten traktör çekmezse yanlara demir kazık takıyoruz ki çekimdede göründüğü gibi nemli hatta bazı yerlerde su bile varken tümosan bile iş görürse o toprak bence çok ağır bi toprak değil
sizin tarlalar suyun içinde bizim havuç tarlaları 6 ton 8 ton motorlarla sürekli bu çamurda kışın çınıyor
2 yıldır makine icat oldu artı kamyonlarıda hesap edersek 25 30 tonluk kamyonlarda var gerisini siz düşünün

ramazanpullu link=topic=28869.msg242168#msg242168 date=1263637658' Alıntı:
bizim tarlalar topraklanıyor 2009 da harmandan sonra 25 dönüm tarlaya yani 62 dekar 1000 kamyon toprak çektirdik bu toprakları 8 _ 10 yerden havuç çukurunu temizledik
vay abim ramazan abi havuc tarımı yapandır işte size canlı şahit ben toprka sertligi gibi bişi demedimki sert olabilir motorlar kontak kapatmıyor vardiyeli calışıtor 11 ay calışyor motor