Traktör Yarışı.. Gayet uygarca ve yerel..

Ynt: Traktör Yarışı.. Gayet uygarca ve yerel..

bence traktör performans kıyaslamasında en muteber yarış!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
çekiştirme değilde aynı bu videolardaki gibi bir yarışla traktörün çekiş üstünlüğü anlaşılabilir.
çekişmede ağırlık,teker durumları,hava basıncı, normal yada radial olması,lastiğin yumuşak veya sert olması ilk çekmeye başlayanın bir adım önde olması, sürücü faktörü, vites seçimi,diferansiyele bağlı asılma durumu, v.b gibi birçok faktör sonucu değiştirebiliyor. ama burada tek faktör sürücü, sürücüleride eşitlediğinde traktörün performansı ortaya polemiksiz çıkıyor kanaatindeyim.
paylaşım için teşekkürler nail abi aydınlatıcı videolar.

naıl_59 link=topic=28870.msg241693#msg241693 date=1263428928' Alıntı:
nh 8870 tm125 o nasıl bi gidiş be abi valtrada az değil
en azından bizimkiler gibi birbirlerinin organlarını koparmaya uğraşmıyorlar
evet ya haklsın yigidi öldür hakkını yeme burda en iyi performans onda 125 hb ama süper

Burada; dikkat ettiyseniz 2 wd JD nin diğer 4x4 traktörlere karşı tekçekerde motor gücünden azami fay-
dalanma gibi bir avantajı var.. Tabiki traktörlerin Hp leri hakkında pek bilgimiz yok..:D Hem baya şekil bi JD. Egzost borusu falan nikelaj..

paylaşım için teşekkürler abi...bu 2wd jd nin suloganı kapılma rüzgarıma sende aldanırsın olmalı :D diğer 4wd lere soluk aldırmadı rampada helal....valtrayıda unutmamak lazım...

Nail abi sende boş durmuyon, bu videolara bakıpta gıpta etmemek mümkün değil. Ama yinede güzel işler adamlar her türlü traktör yarışı yapıyor hem sürüm çekiş hemde performans gibi emeğine sağlık darısı bizim buralara olsun bayiler traktörleri çiftte veya arka arkaya zorlatmaktansa böyle güzel hem tanıtım hemde motorlar güçlerini göstere bilirler

adige976 link=topic=28870.msg241863#msg241863 date=1263494920' Alıntı:
VALLA HELAL OLSUN TM125 E.NAL TOPLATTI RESMEN. YA BU YARIŞTA MASSEY YOKMU.BENCE 265 KATILMALIYDI BURAYA zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s
MASSEY DİĞERLERİYLE YARIŞMAZ.....Beni ilk defa büyük harflerle yorum yazmak zorunda bıraktınız ya..Pes doğrusu.. Massey Fergusonu sevmeyebilirsiniz, hatta nefret edebilirsiniz, 50 yıldır traktör kullanıyomuş gibi MASERİS de diyorsunuz.. Biz hiç büyük harfle mesaj yazma gereğini duymadık, fakat mecbur bıraktınız.. Sitenin kurallları bölümünde büyük harflerle mesaj yazmanın ne anlama geldiğine bakarsanız sevinirim. Diğerlerine selam Kral 265 e devam..:D

Bu gavurlar boş işle uğraşmadan başka bir işle uğraşmıyor anlaşılan.
Hangisi daha iyi bu traktörlerin ben anlamadım anlayanınız varsa yorum yapsın
şimdi bunlar neyi deniyor.Herhalde rampadada en iyi tırmanan traktörü bulmaya çalışıyorlar

nailyetek link=topic=28870.msg241914#msg241914 date=1263504903' Alıntı:
MASSEY DİĞERLERİYLE YARIŞMAZ.....Beni ilk defa büyük harflerle yorum yazmak zorunda bıraktınız ya..Pes doğrusu.. Massey Fergusonu sevmeyebilirsiniz, hatta nefret edebilirsiniz, 50 yıldır traktör kullanıyomuş gibi MASERİS de diyorsunuz.. Biz hiç büyük harfle mesaj yazma gereğini duymadık, fakat mecbur bıraktınız.. Sitenin kurallları bölümünde büyük harflerle mesaj yazmanın ne anlama geldiğine bakarsanız sevinirim. Diğerlerine selam Kral 265 e devam..:D
kuralları okudum,uyarınıza teşekkür ederim.massey diğerleriyle yarışmaz demişsiniz.bence zaten yarışamaz.o rampadan boş römorku çıkaramaz.ben massey fergusondan nefret etmiyorum,yahu niye nefret edeyimki.398 süper bi model.traktör kullanalı 50 yıl olmadı tabi ama ister massey derim ister feguson derim,bu sizi niye ilgilendiriyoki.sizin ürettiğiniz bi mal değil.alınmanız anlamsız.uyarınız için teşekkür,dikkat edicem yazıma.bu arada 265 e kralmı dediniz.yapmayın lütfen. bu kadar güçlü modeller varken o anca saray soytarısı olur.

nailyetek link=topic=28870.msg241734#msg241734 date=1263466852' Alıntı:
Burada; dikkat ettiyseniz 2 wd JD nin diğer 4x4 traktörlere karşı tekçekerde motor gücünden azami fay-
dalanma gibi bir avantajı var.. Tabiki traktörlerin Hp leri hakkında pek bilgimiz yok..:D Hem baya şekil bi JD. Egzost borusu falan nikelaj..
o jd tehlike borusu bile başka ama zemin zorlu olsaydı hiç sansı yoktu

adige976 link=topic=28870.msg241923#msg241923 date=1263508392' Alıntı:
kuralları okudum,uyarınıza teşekkür ederim.massey diğerleriyle yarışmaz demişsiniz.bence zaten yarışamaz.o rampadan boş römorku çıkaramaz.ben massey fergusondan nefret etmiyorum,yahu niye nefret edeyimki.398 süper bi model.traktör kullanalı 50 yıl olmadı tabi ama ister massey derim ister feguson derim,bu sizi niye ilgilendiriyoki.sizin ürettiğiniz bi mal değil.alınmanız anlamsız.uyarınız için teşekkür,dikkat edicem yazıma.bu arada 265 e kralmı dediniz.yapmayın lütfen. bu kadar güçlü modeller varken o anca saray soytarısı olur.
Evet 265 s ye kral diyorum; aslında daha önceleri demiyordum Trakkulüp le tanıştıktan sonra kral dendiğini öğrendim.::D Bu aslında kraldan çok kralcılıkla alakalı bi durum ve farkındayım.. Hasbel kader bi 265 s sahibi olduk, çok mu güzel..? asla, çokmu güçlü..? asla veya çokmu ideal bi traktör..? eh işte... Ama ne yapabilirizki..? Zaten ederi; benim traktör için konuşuyorum, 13 bin TL belki.. Şimdi illaki MF kullanacağım diyorum, sence MF 265 s ' i 13 bin tl peşinata saydırıp 70 bin TL ye MF 3635 ' nasıl alalım..? Zaten diğer marka bayileri MF yi peşinat bile saymıyolar..:D Birde aynı işi görecek yerli ve yabancı marka herhangi bi traktör 50 binden başlıyor.. Bunlar bana göre benim doğrularım.. İsteyen katılabilir, isteyen katılmayabilir eleştiriye açığız her daim.. Kızmayız darılmayız, maksat muhabbet olsun..