Taş toplama makinası

Ynt: Taş toplama makinası

ben kullandım küçük taşlar için faydalı ama futbol topundan büyük taşları alamıyor. içini ve önündeki toplama aparatlarını kırıyor. Eğer küçük taşların varsa faydalı. haa bide deposu ufak yanına bide damperli bi römork gerekir diye düşünüyorum.

ismailemre link=topic=28873.msg243537#msg243537 date=1264068362' Alıntı:
ben kullandım küçük taşlar için faydalı ama futbol topundan büyük taşları alamıyor. içini ve önündeki toplama aparatlarını kırıyor. Eğer küçük taşların varsa faydalı. haa bide deposu ufak yanına bide damperli bi römork gerekir diye düşünüyorum.

Nerdeyse sitede kimsenin tarlasında taş sorunu yok sonucuna varmıştım...
Hangi markayı kullandınız?
Makinayı çalıştıran traktör hangisi?
Hangi derinlikte taş toplayabildiniz?
Detaylı cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bu taş toplama makinası hakkında bende nette baya bi araştırma yapmıştım ve hatta almaya karar vermiştim.. Afyon Elibollar ve şimdi hatırlayamadığım bir kaç Konya firması bunu üretiyor.. Sonra bu konuyu biçerdöver sahibi arkadaşla konuştuk ve çabuk yıpranacağını ve revizyonunun çok maliyetli olduğunu söyledi bende vazgeçmek zorunda kaldım.. Amacım bunu ticari olarak kullanmaktı.. Fakat kendi arazisi yeterli olanlar için alınmayacak bir makina değil.. Yine nette bir videoda Yozgat Yerköy de kullandıklarını gördüm, fakat bi türlü o videoyu şuan bulamıyorum..

taş toplama makinasını merak eden arkadaşım ben bitane firma ismi vereyim konya-akşehirde tutkun kardeşler tarım makinası işi yapan firma ilgilenşrsen telini alırım taş toplama makinasını onlar imal ediyorlar

Bizde de taş problemi çok ama büyük taşlar daha fazla aslında çevrede birinde olsa mesela kira usulü kullandırsa bazı yerlerde kullanılabilir ama çok işe yaramaz bize büyük taşlar mevcut çünkü...

suvari link=topic=28873.msg243749#msg243749 date=1264111677' Alıntı:
taş toplama makinasını merak eden arkadaşım ben bitane firma ismi vereyim konya-akşehirde tutkun kardeşler tarım makinası işi yapan firma ilgilenşrsen telini alırım taş toplama makinasını onlar imal ediyorlar

İnternet üzerinden adreslerini buldum. Sağolun

Aranızda Döşemenlerin taş toplama makinasını kullanan varmı acaba?
Kullanıcılar tecrübelerini biraz daha detaylı yazabilirlermi?

Arkadaşlar
Türkiye de en kaliteli Taş Toplama makinasını Yüksel Tarım A.Ş. yapar.
Taşı toplayan palet sistemine 2 yıl kırılmama garantisi veriyoruz.
Bunu noterdende yazıya dökebiliriz. PAlet sistemimiz patentlidir.
Diğer firmalar saat başı parmak kırarken bizim palet sistemimiz 1 ay 2 ay ara vermeksizin hiç kırılma yapmadan çalışabilmekte.
3 cm ile 30 cm arasındaki taşları toplar. Toprağın 30 cm altındaki taşları toplar.
www.yukseltarim.com web sayfasından makinanın çalışma görüntülerini izleyebilirsiniz.

Saygılarımla
İbrahim KILCI
Pazarlama Müdürü
0.554.741 60 46

yukseltarim link=topic=28873.msg248110#msg248110 date=1265283023' Alıntı:
Arkadaşlar
Türkiye de en kaliteli Taş Toplama makinasını Yüksel Tarım A.Ş. yapar.
Taşı toplayan palet sistemine 2 yıl kırılmama garantisi veriyoruz.
Bunu noterdende yazıya dökebiliriz. PAlet sistemimiz patentlidir.
Diğer firmalar saat başı parmak kırarken bizim palet sistemimiz 1 ay 2 ay ara vermeksizin hiç kırılma yapmadan çalışabilmekte.
3 cm ile 30 cm arasındaki taşları toplar. Toprağın 30 cm altındaki taşları toplar.
www.yukseltarim.com web sayfasından makinanın çalışma görüntülerini izleyebilirsiniz.

Saygılarımla
İbrahim KILCI
Pazarlama Müdürü
0.554.741 60 46

Bilgiler için teşekkür ederim.
Konya 2010 fuarına katılıyormusunuz?
Makina için gereken traktör gücü nedir?
Ekipmanın yaklaşık fiyatı ne kadardır?

2010 Tarım Fuarına muhtemeln katılabiliriz.Kesin olmamakla beraber.
Makinayı en az 70 Beygir gücünde traktör çeker. Şuanki fiyatı 28 000 TL.

bakın yorumların tümünü okudum.
Bazı arkadaşlarımız yanlış bilgilendirilmişler.
Bizim makina 3cm ile 30 cm arasındaki taşları kolaylıkla toplar. Bu makinanın sadece taşı toplayan parmakları zamanla deforme olacaktır.
Bizim parmaklarımız patentlidir. bizde kırılma olmaz ama zamanla tabiki parmaklar bitecektir. 1 Parmak 8 TL abicim. Öyle kimse demesin makinanın bakımı çok para bilmem ne. Kimse kimseyide kandırmasın yukarda Allah var. Biz Makinanın taşları toplayan parmak kısmına 2 yıl noter tastikli garanti veriyoruz. Sözde diil yani garanti. Sizlere Türkiyede ne akdar makinam çalışıyo hepsinin kullanıcılarının cep numarasını veririm. Tek tek arar sorarsınız.

Sakın kanmayın etraftaki yok 4 metre götürüyo yok bilmem ne yapıyo diyenlere. Tarsus Ziraat Odası başkanını arayın sorun 4 metre götüren makina nasıl diye. O size gereken bilgileri verecektir.
Bu pahalı bi makina olduğu için sakın aldanmayın diyorum. İyi araştırın gerekirse yerinde görün almaya karar verdiğiniz makinayı öyle alın benden söylemesi

Hepinize SAygılarımı Sunuyorum

Ayrıca piyasada kiralık taş toplayan makinalar var. Adamlar kendi makina ve traktörleriyle gelip tarlanızdaki taşları topluyor.
Siz sadece tarlayı gösteriyorsunuz o kadar. Birde iş bitiminde paralarını ödeyeceksiniz. Tarlalarınız halı gibi olmazsa para ödemeyeceksiniz. Deposunu 15 Tl ye topluyorlar.

Ama sadece 1 tarla için kimse hiç bi yere gelmez. Köylerinizde konuşun talep olursa istediğiniz yere makina yönlendirebilirim.
buda benden size bi kolaylık olsun.

arkadaşlar bende var 165 cm genişliğinde herhangi bir arıza yapmadı şuana kadar 1250 ssat çalıştım tl100a ile tarla tertemiz oluyor futbol topu büyüklüğündeki taşları ve ondan daha büyüklerini alıyor sadece senin kullanımına bal

yukseltarim link=topic=28873.msg298304#msg298304 date=1285772705' Alıntı:
Ayrıca piyasada kiralık taş toplayan makinalar var. Adamlar kendi makina ve traktörleriyle gelip tarlanızdaki taşları topluyor.
Siz sadece tarlayı gösteriyorsunuz o kadar. Birde iş bitiminde paralarını ödeyeceksiniz. Tarlalarınız halı gibi olmazsa para ödemeyeceksiniz. Deposunu 15 Tl ye topluyorlar.

Ama sadece 1 tarla için kimse hiç bi yere gelmez. Köylerinizde konuşun talep olursa istediğiniz yere makina yönlendirebilirim.
buda benden size bi kolaylık olsun.

arkadaşım ben Tekirdağ saray ' danım bizede kiralık bir taş toplama makinası lazım bu konuda bizlerede yardımcı olabilirmisin?